Funkcjonalne, choć niewielkie mieszkanie połączone z biurem zaprojektowane zostało przez Annę Kuźnik ze Studia KU. Odważne rozwiązania przestrzenne i stylistyczne zastosowane w lokalu na Mińskiej sfotografował Paweł Biedrzycki – założyciel pracowni Kąty Proste.
Mieszkanie połączone z biurem
Pragnieniem Krzysztofa było stworzenie przestrzeni o charakterze home-office, w której strefa pracy i domu pozostałyby oddzielone. Zaprojektowanie lokalu o łącznej powierzchni 39m2 stanowiło wyzwanie, którego podjęła się Anna Kuźnik z pracowni Studio KU. Architektka zaproponowała wydzielenie niewielkiej sypialni i łazienki oraz stworzenie otwartej strefy dziennej, która łączy w sobie biuro oraz salon, będący jednocześnie stylową przestrzenią spotkań biznesowych.
Wyraziste rozwiązania kolorystyczne i stylistyczne sprawiają, że ta część dominuje i jasno określa biznesowy charakter wnętrza. Choć w pomieszczeniu znalazło się także miejsce na zabudowę kuchenną, pozostaje ona nieco ukryta. W przyszłości biurko może zostać zamienione na stół jadalny, co pozwoli w prosty sposób uczynić przestrzeń w pełni mieszkalną.
Funkcjonalność mimo niewielkiego metrażu
Odpowiednie decyzje podjęte na etapie projektowania układu funkcjonalnego pozwoliły na pełne wykorzystanie niewielkiej powierzchni mieszkania. Dzięki likwidacji ścianki działowej przy drzwiach wejściowych oraz zintegrowaniu zabudowy meblowej holu i strefy dziennej udało się uzyskać pojemną przestrzeń na odzież wierzchnią.
Stworzone zostało także miejsce na telewizor oraz zabudowę pozwalającą schować rzeczy biurowe czy dodatkowy sprzęt. Ergonomiczna sypialnia mieści w sobie wygodne łóżko, regał na książki oraz pojemną szafę. W łazience udało się znaleźć przestrzeń na sporą szafkę umywalkową, dużą kabinę prysznicową, bidet oraz miskę toaletową.
Czarna linia – odważne rozwiązania stylistyczne
Mieszkanie połączone z biurem zaprojektowane przez Studio KU zaskakuje niebanalnymi rozwiązaniami stylistycznymi. Niezwykle wyrazista jest czarna linia stanowiąca pewnego rodzaju graficzny kontur, którym obrysowany został sufit oraz podłoga. Czarna linia kontynuowana jest poprzez stalowe konstrukcje regałów w salonie oraz sypialni, uchwyty w zabudowie kuchennej i łazience oraz listwę oddzielającą drewno od gresu na posadzce.
Motyw ten spaja wszystkie przestrzenie, podobnie jak półowalne lustra, które dynamizują zastosowane formy i optycznie powiększają przestrzeń. Równie odważne i mocne są zastosowane w projekcie akcenty kolorystyczne – ciepłe oranże, rudości, żółcie i róże na poduszkach i tapicerkach, seledyny, oraz butelkowa zieleń połączona z drewnem. O wyjątkowym charakterze wnętrza stanowią także szlachetne materiały – dębowy fornir, lastryko, czarny spiek, czy szczotkowana i bielona deska podłogowa – oraz detale, takie jak ławka na „ludwikowskich” nóżkach.
Projekt: Studio KU | studioku.pl
Zdjęcia: Paweł Biedrzycki – Kąty Proste | katyproste.pl
Zobacz również: