Nowoczesne wnętrze w centrum Szczecina w wieżowcu Hanza Tower doskonale łączy modny design z elementami klasycznymi. Urządzone funkcjonalnie, pełne ciekawych pomysłów, kolorowych odważnych akcentów oraz nowoczesnych rozwiązań. To wyjątkowy projekt Agnieszki Romańczyk, który zachwyca od pierwszego wejrzenia!
Praktyczne rozwiązania na niewielkim metrażu
Za projekt i realizację tego miejsca odpowiada Agnieszka Romańczyk z pracowni archdesign. Aranżacja wnętrza stanowiła ogromne wyzwanie, zarówno pod względem spełnienia oczekiwań klientów, jak i połączenia wszystkich niezbędnych funkcji na ograniczonym metrażu 58-metrów kwadratowych.
Z myślą o wynajmie długoterminowym zaprojektowano go tak, aby zapewnić strefę wypoczynkową, wykorzystując modułowy narożnik w kolorze musztardowym z funkcją spania. Sufitowe oprawy oświetleniowe zamontowane nad narożnikiem nadają wnętrzu charakteru, podobnie jak liczne LED-owe paski ukryte w zabudowach meblowych. Na podłodze znajdują się klasyczne deski w kolorze dębu.
Projekt z widokiem na Szczecin od archdesign
Wyburzenie ściany pomiędzy kuchnią a salonem pozwoliło uwolnić przepiękny widok na panoramę Szczecina, dodając przestrzeni i nutę maksymalizmu wnętrzu. Elegancki i obszerny hol stanowi doskonałe miejsce na powitanie gości i codzienne użytkowanie mieszkańców tego mieszkania.
Dodatkowy schowek pomiędzy łazienką a sypialnią zapewnia praktyczne rozwiązanie dla niezbędnych funkcji pomocniczych. Sypialnia natomiast to azyl, w którym króluje połączenie bieli i czerni. Architekt Agnieszka Romańczyk nie zapomniała o szczecińskim akcencie – na ścianie sypialni można podziwiać obraz przedstawiający architekturę Szczecina, wykonany specjalnie na zamówienie.
Sztuka ukrywania
W całym wnętrzu zastosowano drzwi ukryte, doskonale harmonizujące z płaszczyzną ścian. Jednak ogromnym wyzwaniem było ukrycie elementów konstrukcyjnych, takich jak filary, które pojawiły się w głównych pomieszczeniach. Na szczęście architektka sprytnie wykorzystała zabudowy meblowe, tworząc meblowy barek w salonie, obudowując filar w sypialni płytą g-k, tworząc tym samym ściankę, która ukrywa grzejnik naścienny. Pozostałe dwa filary, znajdujące się w łazience i kuchni, zostały również ukryte za pomocą zabudowy meblowej.
Z elegancką nutą złota
Ciekawym elementem dekoracyjnym, przyciągającym uwagę, są złote elementy, takie jak kuta balustrada oddzielająca salon od holu, wykonana na zamówienie. W konsekwencji wszystkie elementy, takie jak oświetlenie, klamki i uchwyty, zostały wykonane w złotym kolorze.
Łazienka utrzymana jest w spójnej stylistyce z resztą wnętrza, gdzie dominuje kolor czarny, który jest urozmaicony złotymi i jasnymi akcentami w postaci marmurowych jasnych płytek. Co więcej, na dwóch ścianach oraz na drzwiach zastosowano tapetę strukturalną, odporną na wilgoć. To miejsce, które zachwyca swoją elegancją.
Projekt: archdesign – Agnieszka Romańczyk | archdesign.com.pl
Zdjęcia: Adam Kocimski Fotografia | adamkocimski.pl
Zobacz również: 73-metrowe mieszkanie w bloku z lat 70 – jest nowoczesne i przestronne | 78-metrowe mieszkanie w Gdańsku dla młodego małżeństwa stomatologów