Przygotowanie mieszkania dla wielodzietnej rodziny to duże wyzwanie. Maja Górowska, Karolina Koryniowska i Kamila Potocka chętnie podjęły się tego zadania i stworzyły wyjątkową przestrzeń dla małżeństwa z trójką dzieci. Mieszkanie zaprojektowane zostało w dość neutralnych kolorach: głównie ciepłych szarościach i beżach oraz kontrastujących ze sobą granatach i rudościach. Zobacz ciekawe inspiracje zastosowane projekcie Madde Studio.
Mieszkanie dla dużej rodziny – przede wszystkim dobrze zorganizowana przestrzeń
Projektantki podjęły się zadania przygotowania przestrzeni dla 5 osób, w której miało się znaleźć miejsce do pracy, relaksu, nauki i rozrywki dla dorosłych i dzieci. Wszystko to zostało połączone oczywiście z przytulnym charakterem domowego ogniska i rodzinną atmosferą. Do spełnienia potrzeb i oczekiwań przyszłych mieszkańców konieczne było wyburzenie części ścian i przeróbka instalacji elektrycznych oraz hydraulicznych.
Duży pokój z aneksem kuchennym
Rodzinie bardzo zależało na tym, aby w mieszkaniu znalazła się przestrzeń dla wszystkich domowników, a szczególnie pomieszczenie, w którym będzie można wspólnie spędzać czas. Projektantki od razu przystąpiły do stworzenia wizji dużego pokoju stołowego połączonego z aneksem kuchennym. W centralnej części pomieszczenia stanął duży dębowy stół marki Hubsch, przy którym rodzina może nie tylko spożywać posiłki, ale też spędzać czas na innych czynnościach, tworząc nowe, miłe wspomnienia.
Projektantom zależało na tym, aby poszczególne elementy pomieszczenia były otwarte, dlatego wzbogaciły aranżację o narożnik firmy IWC Home, skierowany w stronę kuchni. Co więcej, w salonie nie ma telewizora! Wydaje się to niemożliwe? A jednak! Taka aranżacja sprzyja spędzaniu czasu z bliskimi i wzmacnianiu rodzinnych więzi.
Pokój dla dziewczynek
Specjalistki od aranżacji wnętrz z Madde Studio miały okazję zapoznać się z rodziną, która będzie mieszkać w lokalu. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które pomogło im stworzyć wyjątkowe pomieszczenie dla żywiołowych i kreatywnych córek małżeństwa. W pokoju dziewczynek pojawiła się podświetlana scena z kurtyną, która ma pogłębiać inwencje twórcze sióstr a duże dwustronne biurko stanowi idealną przestrzeń do nauki. Turkusowa lamperia obejmuje nie tylko ścianę, ale zachodzi też na drzwi oraz szafę. Taki dodatek zapewnia wnętrzu atmosferę przytulności, ożywia je, a przy tym delikatnie optycznie obniża, dzięki czemu pokój staje się bardziej dopasowany do dziecięcych rozmiarów.
Długi dwustrefowy korytarz
Korytarz w tym rodzinnym mieszkaniu z pewnością przyciągnie uwagę. Jest to pomieszczenie dość długie, które zostało podzielone na dwie strefy: pierwszą z szafą na odzież wierzchnią oraz drugą: zabudowę, w której mieści się pralka, suszarka, deska do prasowania oraz dodatkowa przestrzeń do przechowywania odzieży. W oczy rzuca się tu przede wszystkim podłoga, stworzona z płytek, których graficzne formy dopełniają ciemne granatowe ściany i meble. Taki dodatek sprawił, że korytarz stał się miejscem estetycznym, ale o pewnej mistycznej nutce, która dodaje ciekawego akcentu całemu mieszkaniu.
Kontrasty w łazience
Ciepła i prosta łazienka wykonana została w jasnej kolorystyce, dzięki czemu stanowi ciekawy kontrast dla ciemnego korytarza. Projektantki znalazły miejsce na pralkę i suszarkę w przedpokoju, co pozwoliło na uzyskanie więcej wolnej przestrzeni w łazience, dzięki czemu mogła tam stanąć duża wanna. Zabudowę stelaża WC zrównano z kominem, co pozwoliło na ustawienie głębokich szafek nad toaletą, tworząc razem prosty, ale elegancki układ wyposażenia.
Mieszkanie dla dużej rodziny wymaga kompleksowych rozwiązań, dlatego w lokalu znajduje się także druga łazienka. Pomieszczenie zostało zaaranżowane w stylu minimalistycznym i monochromatycznym. Główny element stanowią tu granatowe płytki na podłodze, które ciekawie kontrastują z białymi ścianami, na których znajdują się wielkoformatowe białe płytki w jednolitym kolorze. Zabudowa WC i szafka pod umywalkę również zostały pomalowane na biało, aby pogłębić kontrast pomiędzy podłogą a pozostałymi elementami wnętrza.
Część prywatna – sypialnia rodziców
Projektantki Maja Górowska, Karolina Koryniowska i Kamila Potocka wzięły pod uwagę charakter i tryb życia rodziny i doszły do wniosku, że sypialnia powinna w jak najwyższym stopniu służyć odpoczynkowi i wyciszeniu. Dlatego też to pomieszczenie nie jest przesycone bodźcami. Wnętrze utrzymane zostało w stonowanych odcieniach beżu i zieleni ścian, dębowym kolorze mebli oraz szarościach.
Duże mieszkanie dla rodziny wielodzietnej – pomysłowa aranżacja zapewniająca komfort
Podczas urządzania mieszkania wzięto pod uwagę oczekiwania wszystkich domowników. Starając się sprostać wymaganiom, projektantki stworzyły przestrzeń, która zapewnia komfort i wyciszenie w sypialniach, a w części wspólnej pozwala na wspólne spędzanie czasu. Tak przygotowane mieszkanie stanowi azyl dla każdego członka rodziny, zapewniając komfort i poczucie bezpieczeństwa.
Projekt i zdjęcia: Madde Studio | maddestudio.pl
Zobacz również: Ciemna aranżacja we Wrocławiu – minimalistyczne wnętrze z czernią | 88-metrowe mieszkanie w Sopocie dla miłośniczki literatury pięknej i Bałtyku