Wykorzystanie surowych materiałów to zabieg stosowany w aranżacji wnętrz coraz częściej. Piękno betonu w naturalnych odcieniach, stali i szkła doceniane jest przez najbardziej wymagających Klientów. Dziś chcemy Was zaprosić do wnętrz domu jednorodzinnego w Wejherowie projektu Pracowni Archiktektura-em. To nowoczesne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu, które Emilia Fuhrmann – Głębocka zaprojektowała dla siebie i swojej rodziny!
Wnętrza projektu pracowni Architektura-em – w zgodzie z własną wizją
Prezentowany dom jest wspólnym projektem projektantki z pracowni Architektura-em i jej męża, który jest architektem (MEKS Architekci). Wnętrza stworzyli dla siebie oraz swojej 14-letniej córki. Głównym priorytetem było stworzenie wnętrza, w którym będzie dominowało połączenie betonu, stali i szkła. Przed Emilią Fuhrmann-Głębocką stało nie lada wyzwanie – aranżacja 290 m2 w zgodzie z własną wizją. Efekt jej pracy może Cię zaskoczyć.
Wnętrze z elementami stylu loftowego
W domu dominuje styl nowoczesny z elementami stylu loftowego. To, co od razu przykuło naszą uwagę, to betonowa ściana w korytarzu. Już na etapie budowy małżeństwo przewidziało rysunek szalunku. Ściana jest w pełni surowa i niczym niepomalowana. W aranżacji pojawiły się także efekty rdzy. Są one wynikiem rdzewienia stalowych konstrukcji domu. Szalunki zostały wykonane w taki sposób, aby uzyskać jak największą, jednolitą powierzchnię.
Schody z surowej stali
Niewątpliwie, jednym z najciekawszych elementów domu jednorodzinnego są schody. Powstały z czarnej, surowej stali o grubości 5mm. Składają się z trzech elementów zespawanych ze sobą na miejscu budowy. Te wyjątkowe schody zostały wykonane przez lokalnego rzemieślnika.
Łazienka w bieli
Łazienka utonęła w bieli. Małżeństwo pozwoliło sobie na realizację marzenia o łazienkowej oazie spokoju. To pomieszczenie jest kwintesencją prostoty, minimalizmu i świeżości. Ma podłużny kształt, ale dzięki zastosowaniu lustra na całej ścianie, tuż nad umywalkami, wydaje się o wiele bardziej przestronne. W łazience znalazło się miejsce zarówno na przeszklony prysznic, jak i wannę.
Budynek eco
Dom projektu pracowni Architektura-em został stworzony zgodnie z myślą eco. Znajduje się w nim pompa ciepła, fotowoltaika oraz sanitariaty Roca W+W umożliwiające odzysk wody. Do tej pory znajduje się ich w Polsce zaledwie kilka. Pozyskaną deszczówkę Emilia Furman – Głębocka wraz z mężem wykorzystają do podlewania ogrodu.
Całość budynku prezentuje się bardzo nowocześnie. Dom emanuje stylem, a po przekroczeniu progu czuć jego niepowtarzalny charakter!
Zobacz również: Rubedo house – domek letniskowy w Strachowie | Dom weselny Lubaszka