Aranżacja tego biura jest dobrym przykładem na to, że styl industrialny wcale nie musi być nudny! Ta tętniąca życiem przestrzeń, zaprojektowana w układzie otwartym, z dbałością o komfort pracy pracowników – to projekt autorstwa biura projektowego Bit Creative. Zobaczcie, czym zaskakuje wnętrze o powierzchni 5500 m², zaprojektowane dla globalnej marki Coca Cola HBC!
Biuro projektu Bit Creative
Firma Coca Cola HBC pierwszy raz przenosiła swoją siedzibę z Annopolu do Warszawy, dlatego projekt nowej powierzchni stanowił niemałe wyzwanie. Dużo uwagi poświęcono układowi funkcjonalnemu. Aranżacja ulokowana jest na trzech piętrach kompleksu biurowego Business Garden w Warszawie. Istotne było stworzenie przestrzeni dopasowanej do stylu pracy Coca Cola HBC oraz zgodnie z brandbookiem firmy, dlatego produkty marki istotnie dominują w wystroju wnętrza.
Biuro Coca Cola HBC – strefa wejścia
Strefa wejścia została zaprojektowana z największą troską o gości. Ta część to zdecydowanie styl industrialny, z drewnianymi elementami i żywą roślinnością. Dostrzec można ciekawą propozycję ekspozycji produktów, które znalazły swoje miejsce między innymi w meblu recepcyjnym. Lada wykonana jest w charakterystycznym kształcie dla Coca Coli – „Wave”.
Układ ten został powtórzony na suficie i podłodze. Podkreśla to, jak aranżacja została precyzyjnie przemyślana i wykonana z dbałością o detale. W dalszej części biura znajduje się poczekalnia, gdzie goście mogą sami zaparzyć sobie kawę lub spróbować jednego z wybranych napojów marki. Całość strefy recepcji tworzy przytulną atmosferę.
Open space w biurze Coca Coli
Aranżacja w całości została zaprojektowana w układzie otwartym. Wszyscy wraz z zarządem znajdują się na open space. Bazując na swoim doświadczeniu, architekci przewidzieli zachowania pracowników w ciągu najbliższych lat. Dzięki temu poszczególne przestrzenie zostały rozmieszczone w taki sposób, aby została utrzymana idea otwartości wraz z zachowaniem odpowiedniej akustyki. Stanowiska pracy są podzielone na zespoły maksymalnie 12-osobowe, oddzielone od siebie elementami akustycznymi.
Pracownicy do swojej dyspozycji mają wiele stref mniej formalnych, jak np. huśtawki w otoczeniu dużej ilości żywej zieleni. Dzięki takim rozwiązaniom biuro jest bardziej przyjazne użytkownikom. Nie brakuje również przestrzeni do szybkich i luźnych spotkań sprzyjających integracji zespołów. Należą do nich małe i duże salki konferencyjne, kuchnie wraz z jadalnią oraz taras, który w sezonie letnim staje się dodatkowym i istotnym walorem biura Coca Cola HBC.
Ciekawym elementem przestrzeni wspólnych są zaprojektowane przez architektów budki telefoniczne. Na powierzchni biura są budki w formie domków i kontenerów magazynowych. W obu charakterystycznym elementem jest stół i tablica do pisania – oczywiście w kształcie butelki Coca-Coli.
Biuro Coca Cola HBC – ergonomia i komfort pracy
Architekci nie zapomnieli o tym, jak ważny jest komfort pracowników, dlatego biuro wyposażone zostało w ergonomiczne stanowiska pracy. Fotel z zagłówkiem i możliwością regulacji odcinka lędźwiowego został wybrany na testach przez głosowanie pracowników CCHBC. Odpowiednią akustykę pomagają uzyskać takie rozwiązania, jak wysokie przepierzenia między biurkami, wykładzina z podkładem bitumicznym, ścianki oraz meble akustyczne oddzielające zespoły, oraz odpowiednio zaprojektowany podział pomieszczeń.
Sale konferencyjne i strefy spotkań wyposażone są w elementy akustyczne takie jak panele na suficie, filc lub mech na ścianie. Elementy te podnoszą również walory estetyczne wnętrza. W salach konferencyjnych zaprojektowane są podwójnie szklane ściany, z drzwiami pełnymi, co również znacząco wpływa no poprawę akustyki.
Detale i sale biurowe
W tym projekcie zdecydowanie nie brakuje detali. Przestrzeń biura jest nimi nasycona, a zasługują na uwagę ze względu na efekt i trudność ich wykonania. Przykładem może być wspomniany mebel recepcyjny w kształcie „Wave” z ekspozycją butelkowanych napojów, ściany wykończone kapslami ułożonymi w kształt butelek oraz logo Coca Coli, których efekt podkreśla podświetlenie i czarne szkło lakierowane. Nawet szafki ubrania, dokumenty i lockery mają uchwyty w formie butelek. Do tego kolory i naklejki – wszystko tworzy we wnętrzu niepowtarzalny detal!
Biuro poza głównym miejscem spotkań, ma także pojedyncze sale, zaprojektowane w równie imponującym klimacie, jak pozostała przestrzeń. Salka Monster ma dosyć agresywny wystrój. Jednak stół zespawany jest z dwóch silników, do tego fotele dla graczy komputerowych i charakterystyczne logo oraz grafiki na ścianach powodują, że jest to wyjątkowa przestrzeń.
Sala Horeca posiada mniej formalny i niepowtarzalny klimat. Na ścianach znajdują się historyczne wycinki z gazet czy grafiki na blachach. W Salce Adez stół jest zamocowany do sufitu, co daje efekt lewitowania. W sali Kropla Delice wykonano stół z naturalnego drewna i żywicy, który w połączeniu z lampą z butelek i grafikami tworzy integralną całość. Zaś salka Kraków posiada ścianę butelek oraz stół z charakterystyczną grafiką „Jesteśmy Stąd”.
W projekcie przygotowanym przez BIT CREATIVE widać pełną świadomość zastosowanych rozwiązań. Projektanci stworzyli biuro, które wyróżnia się nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym i ergonomicznym. Zaprojektowana przestrzeń jest zdecydowanym potwierdzeniem i odpowiedzią na to, jak powinien wyglądać dialog w biurze między funkcją a designem.
Pracownia BIT CREATIVE
BIT CREATIVE tworzy zespół profesjonalnych architektów i designerów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w aranżowaniu powierzchni komercyjnych. Pracownia jest prowadzona przez architekta Barnabę Grzeleckiego i specjalizuje się w projektowaniu wnętrz przestrzeni biurowej. Oferuje szeroki zakres usług związanych z przeniesieniem czy przearanżowaniem siedzib firm, a także doradztwem klientom korporacyjnym.
Zdjęcia: Fotomohito
Zobacz również: Dom czy biuro? Nowa siedziba Graffiti Films | Biuro Clariant w historycznych murach Monopolis w Łodzi