Oryginalne, artystyczne, eleganckie! Właśnie tak można określić niemal 167-metrową przestrzeń, zaprojektowaną przez pracownię OSOM Group. Warszawskie mieszkanie dla trzyosobowej rodziny składa się z jedenastu pomieszczeń, a każde z nich ma w sobie designerskie „to coś”!
Niecodzienne zestawienia od OSOM Group
Wyjątkowy klimat w warszawskim mieszkaniu czuć już od progu – duch wolności unosi się od przestronnego wejścia. Majestatyczny, wysoki korytarz obudowany płytami meblowymi prowadzi do dalszej części mieszkania – obszernego salonu, pełnego designerskich smaczków. Tutaj również na ścianie zagościły płyty, a resztę przestrzeni wypełniają półki, które stały się miejscem przechowywania ulubionych pamiątek i książek.
Uwagę przyciągają jednak inne dekoracje ścienne – unikatowe fotografie, których barwy silnie kontrastują z czernią ceglanej ściany w stylu loftowym. Elegancka, szara sofa delikatnie wycisza tę industrialną atmosferę, dając wytchnienie po całym dniu pracy. Prawdziwą gwiazdą na salonach okazuje się jednak stylowy fotel, który wręcz zaprasza do relaksu przy dźwiękach ulubionej muzyki.
Jedna kuchnia, dwa światy
Ciekawym rozwiązaniem w tej realizacji okazała się funkcjonalna kuchnia „schowana” za winklem, utrzymana w monochromatycznych barwach. Ascetyczna biel pokrywa funkcjonalną, białą zabudowę do samego sufitu, sprawiając tym samym wrażenie wysokiej i przestronnej. Wyraźną granicę pomiędzy tymi dwoma światami wyznaczają jedynie kierunkowe, czarne kinkiety, umieszczone na listwie. Czarna wyspa kuchenna w doborowym towarzystwie dwóch barowych stołków służy jako dodatkowy blat roboczy, a ciężka zasłona podkreśla odważny charakter pomieszczenia.
Klasyczna, ponadczasowa czerń króluje również w sypialni. Obecna na połyskujących zasłonach oraz dodatkach wprowadza atmosferę spokoju i harmonii. W tym wnętrzu znajdziemy także industrialny akcent w postaci oświetlenia oraz stolików nocnych. Nie sposób jednak nie zauważyć oryginalnej tapety rozpościerającej się na całej ścianie z imponującym wizerunkiem nosorożca. Każda z tapet w warszawskim mieszkaniu sprawia wrażenie, jakby była odręcznym szkicem, co uwypukla artystyczny wymiar wnętrz.
Pokój kąpielowy
Obie łazienki utrzymane są w podobnym, nowoczesnym stylu, a elementem wspólnym jest wykorzystanie fenomenalnych dekoracji ściennych. Łagodne formy, gładkie linie i wyraziste kolory to cechy jednej z łazienek. Tutaj również na ścianie zagościła tapeta z motywem roślinnym, a wolnostojąca wanna idealnie koresponduje z dwoma umywalkami umieszczonymi w drewnianej podwieszanej szafce.
Układ drugiej łazienki jest absolutnym zaskoczeniem. W projekcie postawiono na bardzo oryginalne rozwiązanie. W łazience wydzielono specjalną strefę kąpielową. W tym celu zaprojektowano wnękę, w której zmieściła się zarówno prysznic, jak i wanna. Aby jednak zażyć relaksującej kąpieli w wannie, należy najpierw przejść przez prysznic. Tapeta z meduzami stanowi intrygujące tło dla zabudowanej jasnymi płytkami drewnopodobnymi, eleganckiej wanny.
Produkty wykorzystane w projekcie:
Farby/tapety: Flugger | Wall & Deco
Podłoga: Kaczkan Premium Floors
Płytki: Marazzi | Casal Grande Padana
Armatura: Treemme | Palazzani
Meble: Boconcept | Tonon Structure | Neowall
Lampy: Brokis Balloons | 2BM Bella 90 | Norman Copenhagen | Tom Dixon
Projekt: OSOM Group | osomgroup.pl
Zdjęcia: Pietruszka Fotografia | pietruszkafotografia.pl
Zobacz również: Przytulny apartament w centrum stolicy | Apartament z widokiem na panoramę Pragi