300-metrowe studio Motion Capture, 120-metrowe studio fotograficzne, najnowocześniejsze w regionie studio audio. Już 26 maja swoje drzwi otwiera eN Studios, nowy budynek przy ul. Głogowskiej 216 w Poznaniu, który dedykowany jest branży kreatywnej.
eN Studios w Poznaniu
Na niemal 4500 m2 przestrzeń i rozwiązania unikatowe na skalę Europy znajdą dla siebie przedstawiciele branży gamingowej, audio czy foto i video, technologii kreacyjnych interaktywnych.
eN studios to miejsce, które ma wpisać się w mapę miasta i być rozpoznawalne nie tylko ze względu na swoją profesjonalną obsługę klientów B2B, ale też cykle spotkań, ciekawe wydarzenia, szkolenia czy warsztaty – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, CEO eN Studios.
Powierzchnie studyjne na parterze z pewnością zachęcą szeroko pojętą branżę reklamową, gamingową, ale także producentów foto, muzyki czy filmu. Właściciele liczą na otwartość branży i jej przedstawicieli do dzielenia się wiedzą i włączenia się w społeczność eN nie tylko jako klient, ale także partner i jej współtwórca.
Przestrzenie wspólne zostały tak zaprojektowane, aby stanowiły spory procent całej przestrzeni i niejako wymusiły konieczność spotkania. W myśl „community for community” chodzi o wymianę wiedzy także pomiędzy firmami, które mają w budynku swoje biura.
Przestrzeń kreatywna
W 120-metrowym studio fotograficznym z cykloramą zrealizować będzie można nagranie teledysku czy filmu i skorzystać z nowoczesnego sprzętu dostosowanego pod każdy rodzaj produkcji filmowej oraz pełnego oświetlenia. To jeden z największych takich obiektów w Wielkopolsce.
90-metrowa, jedna z największych w kraju, przestrzeń audio umożliwi nagrania zespołów, solistów, nagrania lektorskie, podcasty czy udźwiękowienie filmów oraz postprodukcję.
Dla projektantów i producentów gier dostępna będzie przestrzeń gamingowa i prawie 300-metrowe studio Motion Capture ze sprzętem potrzebnym do skanowania przedmiotów czy produkcji VR. eN Studios jako pierwsze w Polsce udostępni możliwość symultanicznego nagrywania dźwięku, dając możliwości Performance Capture. Twórcy gier do dyspozycji otrzymają unikatowy, sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych sprzęt, czyli 36 specjalistycznych kamer i specjalnych strojów.
Prócz doskonale wyposażonych studiów do dyspozycji najemców oddana zostanie równień przestrzeń office’owa oraz coworkingowa: sale konferencyjne i warsztatowe, zaplecze gastronomiczne, callboxy czy strefa relaksu.
Collegium Da Vinci
Inwestorem eN Studios jest Collegium Da Vinci – jedna z największych prywatnych uczelni wyższych w Wielkopolsce.
W Collegium Da Vinci od lat hołdujemy zasadom praktyczności i interdyscyplinarności jako siłom napędowym rozwoju ludzi i firm. eN Studios to realizacja tych wizji, kwintesencja naszych ambicji i realizacja głównej wartości Collegium Da Vinci, jaką jest ciekawość. To doskonałe miejsce do odkrywania możliwości technologii i własnej kreatywności, ale też budowania biznesu i dołożenia cegiełki do rozwoju Poznania i województwa. Jesteśmy przekonani o potencjale tego miejsca i niezwykle podekscytowani możliwościami, które otworzy sektorowi kreatywnemu i branży ICT – mówi dr inż. Krzysztof Nowakowski, Rektor Collegium Da Vinci.
Projekt budynku: Pracownia Architektoniczna Grzegorz Czerwiński (Grzegorz Czerwiński, Andrzej Stachowski)
Projekt budowlany zamienny: DEMIURG Project S.A. (Krzysztof Kaczmarek, Elżbieta Morisson-Borys)
Projekt elewacji: Easst Architects
Projekt wnętrza: Bidermann+Wide
Generalny Wykonawca: DEMIURG
Zobacz również: Aflopa Art – galeria sztuki w Pabianicach | Ruby Blue – salon fryzjerski projektu NOKE Architects