Przeniesiemy Cię dziś do Kancelarii Notarialnej w Szczecinie zaprojektowanej przez Studio Architektoniczne Filipa Raupuka. Co wyróżnia tę aranżację? To zdecydowanie nietypowe połączenie minimalizmu z brazylijskim i nowojorskim modernizmem, ubrane w kunsztowne wykończenie, które sprawia, że wnętrze zachęca do przebywania w nim. Ta kancelaria notarialna to perełka wśród biurowych monotonii.
Wnętrza Kancelarii Notarialnej w Szczecinie
Kancelaria notarialna o metrażu 125 m2 znajduje się w centrum Szczecina, w zrewitalizowanej kamienicy z początku XX wieku. Inwestor – Notariusz w średnim wieku, oczekiwał, że wnętrze mimo swej podniosłej funkcji będzie przyjazne w odbiorze i nie onieśmieli klientów. Projekt Kancelarii Notarialnej w Szczecinie obejmował aż 9 pomieszczeń.
Z Brazylii do Nowego Jorku, czyli randka modernizmu z minimalizmem
Źródło projektowej inspiracji widać już na wejściu. Znajduje się ono przede wszystkim w szeroko rozumianym minimalizmie, a także w brazylijskim oraz nowojorskim modernizmie. We wnętrzu dostrzegalne jest harmonijne pogodzenie elegancji i ponadczasowości z jednoczesnym uwydatnieniem unikalnego charakteru. Być może dlatego inwestor od razu zaakceptował pierwszą propozycję projektową i dał architektom Filipa Raupuka wolną rękę.
Szlachetne materiały
Elegancki klimat wnętrza Kancelarii Notarialnej w Szczecinie został uzyskany przede wszystkim poprzez szlachetne materiały. Znajdziemy tu drewno orzecha amerykańskiego, szary marmur, chrom, skórę oraz dobrej jakości tkaniny. Kolorystyka utrzymana jest w stonowanych odcieniach ziemi, dających wrażenie ciepła i przytulności.
Sztuka ukryta w meblach
Wyjątkowego charakteru projektowanej przestrzeni nadaje sztuka, klimatyczne oświetlenie oraz część specjalnie zaprojektowanych do tego wnętrza mebli. Charakteryzują się one wysmakowanym, lecz mimo wszystko wyważonym wzornictwem. Całość tworzy spójne i niebanalne wnętrze, które ma pozytywny wpływ na przebywających w nim ludzi. W projekcie zostały wykorzystane głównie produkty polskich marek meblowych, takich jak: Profim, Bejot, Kler, czy Maro. Firmy te charakteryzują się wzornictwem na światowym poziomie, jednocześnie będąc przystępnymi cenowo.
Filip Raupuk Studio Architektoniczne
Filip Raupuk Studio Architektoniczne to pracownia o holistycznym podejściu do projektowania architektury w skali mikro, jak i tej, która otacza nas na zewnątrz. Ukończone z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Architektury i Urbanistyki w Szczecinie, doświadczenie zawodowe zdobyte na polskim i duńskim rynku, ciągłe śledzenie najnowszych trendów oraz zainteresowanie innowacyjnymi technologiami w znacznej mierze ukształtowały język architektury, którym posługuje się założyciel studia. Projektując, stawia głównie na oszczędność form, funkcjonalność, światło oraz stonowane kolorystycznie materiały o zróżnicowanych fakturach. W swoich projektach nawiązuje do idei minimalizmu poprzez prostotę, odpowiednie proporcje oraz oszczędność dekoracji i detali.
Zobacz również: Wnętrza piekarni BreadBlok | Museo Italiano dell’Audiovisivo e del Cinema