Funkcjonalny i nowoczesny akademik od Silp Architects

Elewacja z żółtymi detalami w projekcie Silp Architects

Najnowsza realizacja Silp Architects to projekt tajlandzkiego, wszechstronnego i jasnego akademika. Inwestor zwrócił się do architektów z prośbą, o stworzenie nowoczesnego, wygodnego i ogólnie dostępnego budynku mieszkalnego dla studentów Kasetsart University. Wyzwaniem projektowym przed którym stanęli architekci było wyciągniecie jak największej ilości emocji z konwencjonalnego budynku.

Akademik projektu Silp Architects

8-piętrowe budynki mieszkalne wykorzystują maksymalnie rozpiętą strukturę w celu uzyskania maksymalnej wydajności powierzchni.  W każdym z akademików znajduje się 77 pomieszczeń, na które składa się 70 pokoi typu studio i 7 mieszkań z jedną sypialnią. Realizacja mini mieszkań była priorytetem dla Inwestorów, którzy przekazali architektom plany brandingowe i marketingowe, aby Ci zgodnie z naczelną zasadą „twórczego myślenia, energicznego życia” stworzyli coś niepowtarzalnego.

Przestrzeń pobudzająca kreatywność i wyobraźnię

Zespół projektowy miał na celu zaprojektowanie wyjątkowych przestrzeni, które pobudzą kreatywność i wyobraźnię studentów, zachowując jednocześnie swoją funkcjonalność, jako miejsca służące do mieszkania. Zakres prac Silp Architects obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego dla przestrzeni publicznej, projektu elewacji i wnętrza mieszkalnego. Zielony obszar służy jako część wypoczynkowa, zapewniająca prywatność, jednocześnie w spójny sposób komponując się z okoliczną roślinnością. Aby zreformować konwencję powtarzalności i sztywnych zasad w projektach studenckich akademików, architekci zastosowali szereg zabiegów dynamizujących gmach, poprzez charakterystyczny wygląd elementów architektonicznych, takich jak np. designerska, zygzakowata balustrada.

Projekt funkcjonalny

Funkcjonalność projektu zaprezentowana jest na każdym poziomie, począwszy od zewnętrznej części budynku, po specjalnie zaprojektowany dach, zapewniający osłonę przeciwsłoneczną i przeciwdeszczową. Jasnożółty balkon kontrastuje z ciemnoszarą ścianą „wtopioną” w nocne niebo. Daje to silny, wizualny akcent będący charakterystycznym elementem struktury akademika. „Inteligentna”, metalowa klatka zapewnia naturalną wentylację przestrzeni, pomijając potrzebę korzystania z klimatyzacji.

Wnętrza w stonowanych barwach

Zygzakowaty, wzorzysty, drewniany stół nadaje sypialniom charakter, w spójny sposób nawiązując do wyglądu zewnętrznego domów studenckich. Przesuwane, metalowe drzwi zdobią niestandardowe detale. W porównaniu do pokoi typu studio, „house” ma o wiele większy salon i specjalną garderobę. Wnętrza pokoi utrzymano w stonowanych, jasnych barwach. Minimalistyczne wnętrza zgodnie z koncepcją mają zapewnić studentom spokój i odpowiednie warunki do nauki.

A Wy, co myślicie? Macie ochotę na powrót do studenckich czasów?

Elewacja z żółtymi detalami w projekcie Silp Architects
Elewacja akademika projektu Silp Architects
Å»ółte elementy w akademiku projektu Silp Architects
Korytarze w akademiku projektu Silp Architects
Wnętrze akademika projektu Silp Architects
Pokój w akademiku projektu pracowni Silp Architects
Å»ółta elewacja akademika projektu Silp Architects