Architektka Joanna Ochota znów zaskoczyła nas efektem swojej pracy. Tym razem zaprasza nas do wnętrza domu w Orzeszu, w województwie śląskim. W tej realizacji wykorzystano wszystko, co można zastosować we wnętrzach. Mimo tego nie ma w nim przeładowania. Jak udało się to pogodzić? Zobaczcie sami.
Wnętrza domu w Orzeszu – projekt różnorodności
Zaprojektowany przez Joannę Ochotę dom ma powierzchnię 200 m2 i znajduje się w Orzeszu w województwie śląskim. Aranżacja wnętrza jest dość niecodzienna. Chciałoby się powiedzieć, że różnorodność dobranych materiałów i wykorzystanych przedmiotów nie zna tu granic. Znajdziemy tu sztukaterię, jodełkę, fototapetę, marmur, ciekawy odcień niebieskiego, zielony, beżowy, drzwi lofrowe, złoto… Wydawałoby się, że to zdecydowanie zbyt dużo. jednak w projekcie wnętrza domu w Orzeszu udało się połączyć wszystkie te materiały w jedną, spójną całość.
„W tej realizacji mamy wszystko, co można zastosować we wnętrzach, ale bez przeładowania. Na wszystkie sugestie właścicieli domu byłam zmuszona odpowiedzieć „jasne”. Zawsze wychodzi dobrze, gdy klienci mówią , a ja uważnie słucham” – twierdzi Joanna Ochota.
Wbrew pozorom wnętrze jest ciepłe i przytulne. Przeważają tu nieoczywiste odcienie różowo-brzoskwiniowego i beżowego. Jednocześnie dom posiada neutralną bazę, która może ulegać metamorfozom kolorystycznym.
Linie poziome w kuchni i wysoki salon
W kuchni dokonano jedynie drobnych korekt. Według Joanny Ochoty najwięcej czasu zajęło podjęcie decyzji o wykończeniu ścian. Miały się tu bowiem znaleźć płytki wielkoformatowe, ale ostatecznie wybór padł na fototapetę, którą położyła dla pracowni Pani Tapetka – najlepszy specjalista od tapet. Poziome linie poszerzają pomieszczenie i z tego powodu jest ich dość dużo: linia złotego pasa szafek dolnych, linia złotej półki nad oknami i częściowo wiszący półwysep. Pas nad oknami natomiast to połączenie półki i maskownicy oświetlenia skierowanego na blat roboczy.
Dobrym pomysłem okazał się również wysoki salon. Oprócz sztukaterii na ścianie telewizyjnej mamy odcięcie kolory na wysokości stropu antresoli.
Nowoczesna łazienka
Łazienki w tym domu, to głównie połączenie mdf-u w ciemnych odcieniach zielonego i niebieskiego w połączeniu z płytkami z Tubądzina. Zabudowy w łazienkach są wykonane za pomocą najnowszych technologii w wykończeniu velvet. Lakier regenerujący jest idealnym wyborem zarówno do łazienek, jak i do kuchni, ponieważ na powierzchni frontów nie widać drobnych zabrudzeń, czy odciśniętych palców.
W jednej z łazienek dodatkowo zastosowano modne ostatnio wykończenie ryflowane nadające ciekawą fakturę płaskim frontom. Biżuterią w tych pomieszczeniach jest armatura łazienkowa, która od jakiegoś czasu zmienia się i możemy już w tej chwili wybrać ją w dowolnym kolorze. W tym przypadku tak jak prawdziwa biżuteria, armatura ma kolor złoty.
Joanna Ochota
Joanna Ochota to architektka, architektka wnętrz, projektantka produktu. Jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i właścicielką pracowni Concept Jo Ana. Od 2004 roku realizuje projekty wnętrz i projekty domów, które prezentowane są na łamach magazynów wnętrzarskich i katalogów branżowych. Od lat z powodzeniem projektuje wnętrza, zarówno mieszkalne, jak i publiczne. W swoich projektach i kontaktach z klientami proponuje indywidualne rozwiązania. W projektach wydobywa z przestrzeni naturalne piękno, gdzie inspiracją pozostaje zawsze jego przyszły użytkownik. Jest również zapaloną fascynatką koloru.
Projekt: Joanna Ochota | conceptjoanna.pl
Zobacz również: Joanna Ochota i elegancki dom w Sosnowcu