Kiedy duch lat przedwojennych łączy się z nowoczesnością – powstaje klimatyczne mieszkanie w centrum Warszawy! Jak przebiegało przearanżowanie wnętrz oraz jakie wyzwania stały przed architektami z pracowni Lehmann Design? Przeczytajcie koniecznie!
Lehmann Design i mieszkanie na warszawskim Powiślu
Przedwojenna kamienica, a w niej 100-metrowe mieszkanie do generalnego remontu, włącznie z wymianą okien i posadzek, prze aranżowaniem układu pomieszczeń i nowymi instalacjami elektryki i hydrauliki. Właściciele chcieli przywrócić mieszkaniu ducha lat przedwojennych, ale jednocześnie zapewnić sobie wszystkie nowoczesne udogodnienia tj.: podgrzewane podłogi, okablowanie komputerowe, nowoczesna kuchnia, nowe grzejniki i szczelne, ciche okna.
W założeniu było zaprojektowanie trzech sypialni, salonu z otwartą kuchnią oraz dwóch łazienek, ponieważ mieszkanie miało stanowić wygodną i nowoczesną przestrzeń dla 5-osobowej rodziny. Inspiracją w projekcie były klasyczne wnętrza oraz zdjęcia mieszkań w przedwojennych kamienicach.
Klasyczna kolorystyka w warszawskim mieszkaniu
Przestrzenne, dobrze oświetlone mieszkanie zostało utrzymane w kolorystyce szaro-czarno-białej. Jedną z wytycznych inwestora, było postawienie na stylistykę w kolorach ziemi. Miało być spokojnie i tak, aby przestępując próg mieszkania, można było się wyciszyć pozostawiając inne emocje w szkołach i biurach. Architekci z Lehmann Design postawili na klasyczną czerń i biel, dzięki którym zawsze można stworzyć ciekawe rozwiązania oraz znaleźć elementy wykończenia wnętrz takie jak: płytki, baterie czy dekoracje.
Białe ściany sprawiają wrażenie powiększenia pomieszczeń i większej przestrzeni, tak samo, jak meble w białym połysku, lustra oraz dobre oświetlenie. Na podłogach położono płytki cementowe w częściach komunikacyjnych i parkiet z dębu bielonego, zamontowano wysokie na 250 cm, drewniane drzwi robione na zamówienie oraz powieszono stylizowane lampy i żarówki retro.
W projekcie nie zabrakło wyzwań!
Walka z zastanym układem pomieszczeń i instalacji oraz zmiana funkcjonalności pomieszczeń stanowiła nie lada wyzwanie. Kuchnia została przeniesiona do dawnego korytarza, aby wygospodarować miejsce z oknem na kolejną sypialnię. Mieszkanie było jednostronne i ilość okien decydowała o rozmieszczeniu pokoi. Po wyburzeniu ścian trzeba było zostawić słupy konstrukcyjne, które zawsze stanowią wyzwanie dekoracyjne.
Pracownia Lehmann Design
Pracownia Lehmann Design powstała w 2001 roku. Na swoim koncie mają projekty wnętrz mieszkań i domów, sklepów, restauracji, przedszkoli oraz hoteli.
To, co najbardziej charakteryzuje tę pracownię, to indywidualne podejście do każdego klienta, zrozumienie jego potrzeb i upodobań. Projekty oparte są na ścisłej współpracy z inwestorem na każdym etapie prac oraz na pełnej dostępności w czasie całego procesu projektowanego.
Zobacz również: Nowoczesny apartament na łódzkim Manhattanie | Luksusowy 200-metrowy apartament z pięknym widokiem