Jak połączyć stare z nowym, elegancję z komfortem i minimalizm z osobistym charakterem? Przed takim wyzwaniem stanęło studio BBHome, projektując wyposażenie apartamentu w prestiżowym budynku przy ul. Złotej 44 w Warszawie. Wnętrze wyróżniało się nie tylko lokalizacją, ale też surowym i nowoczesnym charakterem. Za pomocą starannie dobranych mebli, dodatków i dekoracji udało się je ocieplić. Efekty, jakie przyniosła metamorfoza nieruchomości z rynku wtórnego, sfotografował Michał Zagórny.
Mieszkanie w prestiżowym budynku przy ul. Złotej 44 w Warszawie – wnętrze z widokiem na tętniące życiem miasto
Projekt stworzony przez pracownię BBHome powstawał z myślą o niezwykle wymagających inwestorach. Wybrane przez nich wnętrze wyróżnia się już samą lokalizacją – mieści się ono w prestiżowym warszawskim apartamentowcu Złota 44. Atutem nieruchomości jest niewątpliwie imponujący widok na serce stolicy. Duże przeszklenia sprawiają, że panorama staje się integralną ozdobą wnętrz, a światło z biegiem dnia wydobywa urok poszczególnych stref. Wszystkie te czynniki wymagały uwzględnienia w projekcie.
Główne zadanie zespołu pracowni BBHome polegało na wkomponowaniu w zastaną przestrzeń nowych mebli, wykonanych na indywidualne zamówienie, oraz uzupełnienie aranżacji o wysmakowane dodatki, aby calość była spójna i harmonijna. Właściciele mieli jasno określone wymagania. Marzyli o wnętrzu pełnym komfortu i elegancji, dlatego zarówno funkcjonalność, jak i estetykę potraktowano tu z największą pieczołowitością.
Jak ocieplić surowy charakter aranżacji? Zmysłowe faktury i osobiste detale
Ponieważ apartament został zakupiony na rynku wtórnym, wymagał dostosowania do potrzeb inwestorów. Zastana baza charakteryzowała się surowym, minimalistycznym wykończeniem. Nowi właściciele pragnęli ją zachować, a jednocześnie przełamać chłodny klimat za pomocą zmodernizowanego wyposażenia i dodatków. W projekcie wykorzystano kilka osobistych akcentów, dzięki którym wnętrza nabrały ciepłego i przyjaznego charakteru. W salonie zawisł także namalowany specjalnie do wnętrza obraz Agnieszki Pudlik.
Niezwykle ważną rolę w ocieplaniu tej przestrzeni odegrały faktury. Surowe wykończenie ścian i sufitów kontrastuje ze zwiewnymi zasłonami, zróżnicowaną tapicerką mebli, czy kuchenną zabudową w wysokim połysku. W strefie nocnej zmysłowych doznań dostarcza mięsista wykładzina oraz tapeta z subtelnym rysunkiem. Precyzyjnie skomponowaną paletę faktur uzupełniają elementy stalowe oraz odrobina złota. Wisienkę na torcie stanowią nowoczesne oprawy oświetleniowe, które każdej ze stref nadają drapieżnego charakteru.
Wnętrze dla wymagających inwestorów – precyzyjne połączenie komfortu z wyjątkową estetyką
Misterna kompozycja sprawia, że w projekcie estetyka łączy się z maksymalną funkcjonalnością. W trosce o komfort mieszkańców, apartament podzielono na dwie strefy: dzienną, obejmującą przestronny salon z jadalnią, kącikiem śniadaniowym i kuchnią, oraz nocną, będącą miejscem odpoczynku. Trzy zaciszne sypialnie zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wspierać głęboką regenerację, sprzyjać relaksowi i tworzyć intymną atmosferę. W każdej z nich zastosowano zasłony typu blackout, które pozwalają skutecznie odciąć się od miejskiego zgiełku i cieszyć komfortowym snem.
Spotkanie pracowni BBHome z wymagającymi inwestorami zaowocowało spójną i przemyślaną aranżacją, która wymyka się z ram stylów. Decyzja, by uszanować surową tkankę wyjątkowego budynku, a jednocześnie postawić na silnie zindywidualizowane elementy, które odzwierciedlają charakter właścicieli, pozwoliła stworzyć zaskakującą przestrzeń z osobowością. W efekcie apartament w prestiżowym budynku przy ul. Złotej 44 w Warszawie urzeka finezją detali, które możemy podziwiać okiem fotografa – Michała Zagórnego.
Projekt: Agnieszka Pudlik – BBHome
Zdjęcia: Michał Zagórny – Zagórny Studio | zagornystudio.com
Zobacz również:
- 70-metrowe wakacyjne mieszkanie w Gdańsku – eksplozja kolorów
- Japandi w sopockiej odsłonie – 120 metrów harmonii i nowoczesności