Styl loftowy na trwałe już wpisał się w kanon urządzania wnętrz. Ale czy loft może powstać na przedmieściach? Okazuje się, że tak. Taki charakter ma dom pod Konstancinem zaprojektowany przez Mallumo Architektura Wnętrz.
Dom pod Konstancinem projektu Mallumo Architektura Wnętrz
Moda na lofty przywędrowała zza oceanu. Opuszczone hale fabryczne w Nowym Jorku zajmowali artyści przyciągnięci niskimi czynszami i przestrzenią. Swego czasu w lofcie na Manhattanie mieszkał papież pop artu Andy Warhol. O takim wnętrzu marzyła para z dwójką chłopców, która ma do dyspozycji dom nieopodal Warszawy.
Wysokość salonu na dwie kondygnacje, ogromne okna, przypominające te fabryczne i wiele elementów wykonanych przez rzemieślników na zamówienie – jak drzwi z fabrycznymi szprosami, poręcze antresoli metalowa obudowa kominka, czy surowy stół z metalową podstawą – jednoznacznie kojarzą się ze stylem postindustrialnym.
Marzenie inwestorki o zamkniętej kuchni nie do końca podobało się mężowi. Poszli więc na kompromis. Kuchnię od części wypoczynkowej oddziela ciekawy ażurowy mebel o metalowej konstrukcji. Industrialna w klimacie jest także podłoga, zamiast parkietu, wybrano szary beton. Wnętrze definiuje otwarta przestrzeń, wypełniona światłem. A w palecie wykończeń przewija się biel, czerń i szarość, nieco ocieplone surowym drewnem.
Narożnik Cushion od Nobonobo
Część dzienna łączy funkcje salonu i jadalni. Spory metraż pozwala na wykorzystanie gabarytowych mebli. Swoje miejsce znalazł tu narożnik Cushion polskiej marki Nobonobo, który tworzy wygodną wyspę relaksu dla całej rodziny. Sekretem niezwykłej miękkości siedzisk i oparć sofy jest wypełnienie SoftLayers, innowacyjne połączenie pianki poliuretanowej z naturalnym pierzem.
– Ta sofa idealnie nadawała się do tego miejsca. Wyjątkowo miękka, pięknie ociepli otwartą wysoką przestrzeń. Dzięki niewysokiemu zagłówkowi przyroda za oknem będzie widoczna i niczym niezasłonięta. Dodatkowo Cushions ma modułową konstrukcję, dlatego model łatwo jest dopasować do własnych potrzeb – zachwalają mebel autorki projektu, architektki Magdalena Grycz i Marlena Graczyk z Mallumo Architektura Wnętrz.
Pracownia Mallumo Architektura Wnętrz
Mallumo to pracownia architektury wnętrz prowadzona przez Magdalenę Grycz i Marlenę Graczyk. Ich projekty cechuje funkcjonalność, czysta, prosta forma i staranny dobór wysokojakościowych materiałów. Projektantki przywiązują dużą wagę do architektury oświetlenia i detali. W każdym projekcie starają się zawrzeć coś wyjątkowego co sprawi, że wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju, nieszablonowe. Dążą do tego, żeby ich klienci czuli się dobrze w zaprojektowanym przez nich wnętrzu nawet po upływie kilkunastu lat.
Zobacz również: Eleganckie i funkcjonalne wnętrza 60-metrowego mieszkania | Apartament z widokiem na centrum Łodzi