Minimalistyczne wnętrze utrzymane w bieli, czerni i szarości wcale nie musi być nudne ani chłodne, co udowadnia projekt gdyńskiego apartamentu, który powstał z połączenia dwóch mniejszych mieszkań. Monochromatyczny apartament w Gdyni wypełniony fakturami szlachetnych materiałów, perełkami od topowych designerów i naturalnym światłem grającym z organicznymi formami, stanowi unikalną realizację, w której nowoczesność spotyka się z wygodą. Autorką projektu tego wnętrza jest Małgorzata Moskal z pracowni Mossi Atelier, a zdjęcia wykonał Polewany Photos.
Monochromatyczny apartament w Gdyni – wygodna i stylowa przestrzeń
Aranżacja gdyńskiego apartamentu zachwyca ascetyczną gamą barw. We wnętrzach dominuje biel uzupełniana ciemnymi elementami. Najbardziej wyrazistym z nich pozostaje wykonana na zamówienie drewniana zabudowa kuchenna z czarnymi frontami. Na jej tle wyróżnia się minimalistyczna, biała wyspa kuchenna. W otwartej strefie dziennej, uzyskanej dzięki połączeniu salonu z kuchnią, znalazło się miejsce także na stół jadalniany oraz duży, wygodny narożnik z małym stoliczkiem kawowym.
Ciemny odcień wyraźnie wyodrębnia ściankę telewizyjną odgradzającą część salonu. Dzięki umieszczeniu telewizora w obszernej, kamiennej ramie, schodzi on na drugi plan i pozostaje niemalże niezauważalny. Wyeksponowany za to zostaje szlachetny materiał. Ciemne materiały dominują też w jednej z łazienek – klubowej, podczas gdy druga zachwyca jasną aranżacją, w której króluje wanna Riho Walor o pięknym, prostym kształcie. Jasna i rozświetlona pozostaje także sypialnia oraz neutralne korytarze. Całość uzupełniają subtelne elementy wykonane z drewna.
Minimalistyczne wnętrze wypełnione ikonami designu
Monochromatyczna, ponadczasowa baza staje się idealnym tłem dla umieszczonych we wnętrzu unikalnych mebli i dodatków. W otwartej strefie dziennej szczególną uwagę zwracają lustro – rzeźba autorstwa Oskara Zięty oraz biała, rozłożysta lampa Foscarini Big Bang. Ciekawy jest także stół jadalniany Trebord Glass, który prezentuje się niezwykle lekko, dzięki szklanym nogom.
Część salonu jest zrealizowana bardziej minimalistycznie niż kuchnia otworzona na jadalnię, jednak i w niej nie brakuje wyjątkowych akcentów. Ruchome elementy, takie jak rzeźba od BoConcept i drewniane kule od Wood4You, nadają jej nieco więcej wyrazu i przyciągają wzrok. Aby wnętrze pozostało spójne, nie mogło w nim zabraknąć także nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych takich jak sięgające aż do sufitu minimalistyczne drzwi.
Światło – jak ożywić projekt?
Jak przyznaje architektka Małgorzata Moskal – jednym z najważniejszych etapów projektowania wnętrza jest przyjrzenie się temu, jak w danej przestrzeni działa naturalne światło. Jest ono niezbędne do życia i dobrego samopoczucia, dlatego warto zadbać o to, aby jego przepływ był możliwie największy. Światło w projekcie pracowni Mossi Atelier eksponuje szlachetne materiały użyte w realizacji, wydobywa ich faktury oraz podkreśla organiczne kształty mebli i dodatków.
Monochromatyczny apartament w Gdyni stanowi funkcjonalną aranżację dostosowaną do potrzeb mieszkańców, a przy tym jest wspaniałym przykładem nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Dobrej jakości materiały, wysokiej klasy design i wyważone połączenia materiałów, form i kolorów pozwoliły stworzyć spójne wnętrze zachwycające ponadczasową elegancją.
Projekt: Mossi Atelier | mossiatelier.com
Zdjęcia: Polewany Photos
Zobacz również: 75-metrowe monochromatyczne wnętrze w Bielsku-Białej | Luksusowy apartament w monochromatycznej odsłonie