Mieszkanie na warszawskim Czerniakowie to przestrzeń dla trzyosobowej rodziny, która przeszła spektakularną metamorfozę. Cechą szczególną projektu wykonanego przez pracownię Dagar Studio jest fakt, że przestrzeń została zupełnie odmieniona pod względem konstrukcyjnym. Dzięki temu właściciele mieszkania zyskali zupełnie nowy azyl domowy. To wnętrze cechuje przestronna część dzienna, powiększona łazienka, klimatyczna sypialnia ze sprytnym schowkiem na książki oraz oddzielny pokój dla syna. Przed Tobą nowoczesny minimalizm i aptekarski porządek na siedemdziesięciu funkcjonalnych metrach!
Nowoczesny minimalizm jako królestwo aptekarskiego porządku
Choć pracy nie powinno przenosić się do domu, to jednak dobre nawyki zawodowe mogą być swoistą inspiracją we wnętrzach. Nie inaczej było w projekcie stworzonym przez pracownię Dagar Studio. Z uwagi na to, że właścicielka siedemdziesięciometrowego mieszkania na warszawskim Czerniakowie jest z zawodu farmaceutką, kluczem do aranżacji był przede wszystkim aptekarski porządek. Dlatego też we wnętrzu w większości znajdują się zamknięte szafy oraz meble bez otwartych półek, które prowokują do ustawiania na nich nie zawsze trafionych dekoracji.
Ten ład podkreśla czarno-biały motyw zabudowy stolarskiej, która została wykonana z funkcjonalnej płyty MDF w połysku. Całość została ocieplona drewnianymi akcentami na meblach oraz drewnianym parkietem. Aranżację uzupełnia kilka odcieni szarości na ścianach, które przywodzą na myśl oszczędny w wyrazie styl skandynawski. W całość projektu doskonale wpisuje się również umaszczenie futrzanego domownika – kolor sierści kota doskonale oddaje klimat wnętrza.
Nowoczesny minimalizm na siedemdziesięciu metrach
Siedemdziesięciometrowe wnętrze w nowoczesnym stylu to otwarta część dzienna, w której znajduje się ogromny narożnik, wykonany na zamówienie. Ciekawym elementem tej przestrzeni jest również szafka RTV, która kryje w sobie bar. Ściana za wypoczynkiem została pokryta tapetą imitującą skórę źrebaka. Za regałem z telewizorem znajduje się natomiast żywy mech chrobotek, który jest niezwykle estetycznym wkładem właścicieli w całą aranżację.
W mieszkaniu znajduje się również klimatyczna mini-jadalnia. Kulinarne serce domu z wyjątkowo pojemną zabudową kuchenną zostało oddzielone od salonu wyspą kuchenną. Znalazło się w nim miejsce również na okap wyspowy, w którym sprytnie zostały ukryte dodatkowe szafki wiszące. Powierzchnia składowa została wzbogacona również szafą w holu z lustrzanymi drzwiami, wizualnie powiększającymi wnętrze. W tej przestrzeni zdecydowanie nie można narzekać na brak miejsca.
Przytulna sypialnia
Na uwagę zasługuje też przytulna, ale równie minimalistyczna sypialnia z wnękowym, tapicerowanym zagłówkiem oraz szafą garderobianą. Ciekawym elementem w tym pomieszczeniu są lustrzane fronty wokół łóżka. Ich funkcjonalność nie kryje się jednak wyłącznie w oryginalnej dekoracji sypialni, ale przede wszystkim w fakcie, że znajduje się za nimi domowa biblioteczka.
W klimat całego projektu pracowni Dagar Studio wpisuje się także łazienka, połączona z dwóch pomieszczeń. To kwintesencja szarości, satynowej czerni, bieli na meblach oraz drewna w postaci wnęki przy umywalce, a także jego imitacji na podłodze. Wnętrze zostało ocieplone grafiką Mostu Brooklińskiego, który symetrycznie odbija się w lustrze. Industrialny motyw dekoracyjny można spotkać również na ścianie w holu, w którym gości wita oryginalny ledon.
Ta realizacja jest doskonałym dowodem na to, że również mieszkania z rynku wtórnego mają wnętrzarski potencjał i mogą stać się niezwykle funkcjonalną oraz nowoczesną przestrzenią. Wystarczy porwać się na drastyczne zmiany techniczne i zastąpić je zupełnie nowym układem przestrzennym, który wpisze się w oczekiwania domowników.
Zdjęcia: Karolina Wargocka-Kusz
Zobacz również: Aranżacja wnętrz w domu typu bliźniak | Mieszkanie na warszawskich Siekierkach