Poznańskie mieszkanie zachwyca! 72-metrowy industrial dla wymagających

Salon z pomarańczową sofą, drewnianą podłogą i dużymi oknami z zasłonami sięgającymi podłogi.

Czy słynący ze swojej surowości styl industrialny, może skrywać w sobie ciepłe oblicze? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie odwiedzimy poznańską Starołękę. To właśnie tam mieści się 72-metrowe mieszkanie w stylu przytulnego industrialu. Wnętrze zostało stworzone z myślą o świadomym swoich potrzeb i gustu inwestorze. Wyróżnia je szereg nietypowych rozwiązań funkcjonalnych oraz oryginalna paleta kolorystyczna. Za aranżację odpowiada UNA Pracownia Projektowa, a efekt finalny sfotografowała Jaga Kraupe.

Mieszkanie dla współczesnego mężczyzny – wygoda, domowe ciepło i wyrazista estetyka

Zlokalizowane w Poznaniu 72-metrowe mieszkanie w stylu przytulnego industrialu zostało zaprojektowane z myślą o mężczyźnie, który nie bał się niestandardowych rozwiązań. Inwestor jasno określił swoje oczekiwania: zależało mu przede wszystkim na komforcie oraz stonowanej, ale nie mdłej, estetyce. Ze względu na swój tryb życia pragnął miejsca sprzyjającego relaksowi po wymagającej pracy. W odpowiedzi na potrzeby inwestora Pracownia Projektowa UNA zaproponowała aranżację utrzymaną w domowym, ale jednocześnie współczesnym klimacie.

Salon z pomarańczową sofą, drewnianą podłogą i dużymi oknami z zasłonami sięgającymi podłogi.
Salon z pomarańczową sofą, drewnianą podłogą i dużymi oknami

Kierunek estetyczny wyznaczyła decyzja klienta o pozostawieniu surowego betonowego sufitu, budzącego skojarzenia ze stylem industrialnym. Kolejnym materiałem, który odegrał ważną rolę w tworzeniu charakteru wnętrza, stało się naturalne dębowe drewno w postaci parkietu układanego w jodełkę oraz mebli. Domowe ciepło wprowadziły również nietuzinkowe kolory, zastosowane w strefie dziennej. Groszkowa zieleń i ceglana pomarańcz ożywiły klasyczną kompozycję opartą na bieli, szarościach, beżach i konsekwentnie powracającej czerni.

72-metrowe mieszkanie w stylu przytulnego industrialu – ergonomia i funkcjonalność

Projekt poznańskiego mieszkania zwraca uwagę za sprawą kilku nietypowych decyzji dotyczących zagospodarowania funkcjonalnego. Należy do nich m.in. niezwykle ascetyczna aranżacja sypialni, wyposażonej jedynie w duże, wygodne łóżko oraz minimalistyczne szafki nocne, zintegrowane z drewnianym panelem ściennym. Rezygnując z szafy, biurka i innych zbędnych elementów, udało się stworzyć przestrzeń stuprocentowego relaksu. Efekt ten wzmocniło zastosowanie jak najprostszych form i klasycznych kolorów.

Jasna kuchnia z białymi i drewnianymi szafkami, oświetlenie pod szafkami, geometryczne lampy
Jasna kuchnia z białymi i drewnianymi szafkami, oświetlenie pod szafkami, geometryczne lampy

Wyczyszczenie sypialni z rozpraszających funkcji było możliwe m.in. dzięki pojemnej garderobie, zaprojektowanej w strefie wejścia. Minimalistyczne fronty sięgające aż do sufitu, sprawiają, że pozostała ona niezwykle dyskretna. Na uwagę zasługują także łazienki – jedna wyposażona w wannę, a druga w prysznic. Dzięki uwzględnieniu w zabudowie specjalnych szuflad z koszami na pranie udało się odciążyć niewielkie pomieszczenia. Wrażenie porządku i przestronności wzmocniła estetyka oparta na jasnych odcieniach, skontrastowanych z charakterną czarną linią.

Jak stworzyć wnętrze z niepodrabialnym charakterem? Potęga detali

Mieszkanie zaprojektowane przez pracownię UNA zawdzięcza swoją osobowość starannie wyselekcjonowanym meblom i dodatkom. Wiele elementów zostało wykonanych na indywidualne zamówienie. Wszystko po to, by połączyć skrojoną na miarę ergonomię z nietuzinkową estetyką. Spośród nich na wyróżnienie zasługuje mobilna wyspa kuchenna na kółkach. Przedmiotom wykonanym przez Macieja Andrzejczaka z KAMLEO MEBLE, towarzyszą m.in. sofa i stolik kawowy marki IWC Meble oraz krzesła Fameg, a także detale, takie jak armatura Grohe, włączniki i gniazdka Efapel Polska czy klamki Tupai.

Sypialnia z dużym oknem, beżowymi zasłonami i betonowym sufitem w loftowym stylu
Sypialnia z dużym oknem, beżowymi zasłonami i betonowym sufitem w loftowym stylu

Nie sposób również pominąć oprawy oświetleniowej, która pełni rolę swoistej biżuterii wnętrz. Dynamiczne formy lamp wybranych z kolekcji Chors, Artera czy Wojnarowski Lighting wieńczą aranżację i wyróżniają poszczególne strefy. Troska o najdrobniejsze detale – zarówno funkcjonalne jak i wizualne – sprawia, że 72-metrowe mieszkanie w stylu przytulnego industrialu to wnętrze, w którym przebywa się z przyjemnością. W ten sposób udało się spełnić marzenie inwestora o relaksującej przystani, która wyróżnia się niepowtarzalną osobowością.


Projekt: UNA Pracownia Projektowa – Dominika Bezowska-Chyrek | UNA.COM.PL
Zdjęcia: Jaga Kraupe | kraupe.pl

Zobacz również:

Nowoczesna łazienka z prysznicem walk-in, szklanymi drzwiami i minimalistycznym wystrojem
Mała łazienka z drewnianą szafką, okrągłą umywalką oraz dużym lustrem w czarnej ramie
Łazienka z wanną i jasnym wystrojem, okrągła umywalka na drewnianej szafce
Kuchnia z wyspą w jasnej zieleni, drewnianymi szafkami i otwartym układem w salonie
Przestronny salon z jasnymi meblami, drewnianymi panelami i roślinnymi dekoracjami
Salon z kuchnią i pomarańczową sofą, czarnym stolikiem i stylową lampą wiszącą
Korytarz z drewnianymi drzwiami, szafami wnękowymi i podłogą z wzorem w jodełkę
Salon z ceglastą sofą, dużymi zasłonami i oświetleniem
Minimalistyczny korytarz z drewnianą podłogą w jodełkę i ścianą wyłożoną panelami
Wnętrze z okrągłą kolumną z pionowymi rowkami i drzwiami w minimalistycznym stylu
Przytulna sypialnia z drewnianym zagłówkiem, lampką ścienną i łóżkiem w jasnej pościeli