Wnętrze dwupoziomowego domu o powierzchni około 125 m² zostało zaprojektowane z myślą o małżeństwie z dzieckiem. Kluczowe hasła, którymi kierował się Marcin Cibor z pracowni Cibor Design to prostota, elegancja, naturalność oraz inspiracja klimatami południowej Europy. W rezultacie dom otulają delikatne jasne beże, ciepła biel, drewno, rysunek kamienia oraz szczotkowane złoto. Zajrzyj do wnętrza tego ciekawego projektu!
Drewno i kamień. Dom pod Wrocławiem.
Na parterze znajduje się wiatrołap, wyposażony w dużą szafę na odzież wierzchnią i buty, wykończoną fornirem i ozdobioną złotymi radełkowanymi gałkami. Dodatkowo w wiatrołapie umieszczono lustro, siedzisko tapicerowane tkaniną boucle oraz delikatne płytki o strukturze przypominającej wypłukany piasek.
Wchodząc do korytarza, mijamy niewielką toaletę z beżową ceramiką od Villeroy & Boch i armaturą marki Gessi oraz spiżarnię schowaną pod schodami wykonanymi z drewna dębowego w formie schodów dywanowych. Brak barierki przy schodach dodaje poczucia przestronności. Na wejściu do otwartej przestrzeni widzimy sofę od IWC Home w beżowej tapicerce. Naprzeciw niej znajduje się duży wiszący telewizor zamontowany na dobudowanej ścianie, podświetlonej taśmą LED. Zamiast standardowej szafki TV, wykonano zabudowę z kamienia, która jest otwierana i ukrywa całe okablowanie. Przestrzeń uzupełnia pokaźnych rozmiarów stojąca strelicja.
Strefa jadalni składa się z drewnianego stołu i krzeseł od marki TON. Te dwa obszary łączy delikatna, lekko przezierna beżowa zasłona oraz subtelna firana, przypominająca strukturę bawełny, zawieszona w dużym tarasowym oknie.
Niewielka kuchnia z wyspą
Głównym punktem domu jest niewielka kuchnia z wyspą, wykonana w całości z kamienia i fornirowanych frontów. Bliskość spiżarni pozwoliła zrezygnować ze standardowych wiszących szafek, co stworzyło przestrzeń na duży kamienny slab z piękną marmoryzacją. Aby zachować czystość formy, kamieniarz wykonał specjalne gniazda elektryczne z kamienną ramką. Większość sprzętów AGD została zamontowana na ścianie, w tym chłodziarka w słupku, zamrażarka, zmywarka i zlew pod blatem. Na wyspie znajduje się płyta kuchenna ze wbudowanym okapem oraz piekarnik. Brak wiszących elementów sprawia, że przestrzeń jest pełna oddechu i lekkości.
Oświetlenie na parterze zostało rozwiązane za pomocą szynoprzewodów magnetycznych, w których zastosowano różnorodne oprawy oświetleniowe, takie jak belki ledowe czy standardowe reflektory. Dodatkowo, biegnący po obwodzie pomieszczenia LED schowany we wnęce między sufitem a ścianami, dodaje elegancji i subtelności wnętrzu.
Piętro domu
Idąc na górę po drewnianych schodach, trafiamy na korytarz ze szklaną balustradą osadzoną w drewnianej prowadnicy. Minimalizm i czystość wnętrza podkreśla dębowa jodełka francuska, która zdobi podłogę w całym domu.
Na piętrze znajduje się główna łazienka, będąca prawdziwą ikoną tego domu. Dominują tu odcienie bieli i naturalny kamień. Wolnostojąca wanna w matowym wykończeniu, umieszczona na podeście, stanowi centralny punkt tej przestrzeni, obok strefy prysznica oraz umywalek. Całość dopełnia elegancka armatura marki Treemme w szczotkowanym złotym kolorze. Prysznic jest oddzielony szklanym parawanem jedynie od strony drzwi, co pozwala na pozostawienie go w pełni otwartym dzięki dużej przestrzeni łazienki. Oświetlenie stanowią głównie delikatne linie LED, które dodają wnętrzu subtelności. Ocieplającym akcentem jest fornirowana szafka umywalkowa z wnęką od strony miski WC, wprowadzająca przytulny element do całej przestrzeni.
Sypialnia i garderoba
W sąsiedztwie łazienki znajduje się sypialnia, utrzymana w bieli i zbudowana z miękkich form. Obszerna szafa, zajmująca całą ścianę, ma zaoblone narożniki frontów, co dodaje wnętrzu interesującego detalu. Za całą zabudowę stolarską odpowiada firma CRK Management. Sypialnia zyskuje na miękkości i subtelności dzięki betonowym stolikom nocnym, wiszącym oprawom z marmurowymi akcentami oraz włącznikom od marki Vectis. Podobnie jak w salonie, duże okno zdobi beżowa półprzezierna zasłona oraz firana.
Naprzeciwko sypialni znajduje się niewielka garderoba ze szklaną witryną, w której eksponowane są najważniejsze elementy garderoby inwestorki. Cała zabudowa wykonana jest z fornirowanych płyt, co zapewnia spójność stylistyczną z resztą wnętrza.
Ponadczasowa przestrzeń
W przedstawionej aranżacji udało stworzyć się elegancką ponadczasową przestrzeń opartą głównie na naturalnych materiałach i zupełnie neutralnej kolorystyce, która lekko podkreślona jest odcieniami beżu oraz złota. Zbudowane tło z odcieni bieli wyciąga wartości naturalnego rysunku drewna i kamienia na pierwszy plan, co jest widoczne w każdym pomieszczeniu tego przyjaznego, prostego i eleganckiego domu.
Projekt: Marcin Cibor – Cibor Design
Zdjęcia: Zasoby Studio | zasoby.studio
Zobacz również:
Strefa dzienna w 265-metrowym domu pod Poznaniem
Wnętrza domu na warszawskich Zawadach – aranżacja dla rodziny ceniącej wygodę
160-metrowy dom w stylu modern classic – aranżacja w Gdyni dla 3-osobowej rodziny
Dom z widokiem na las: odkryj miejsce w Polsce idealne do relaksu
Jak wygląda dom z atrium w środku? Odkryj 300-metrowe wnętrze w Polsce