Lubisz klasyczne wnętrza? Koniecznie zobacz efekt rewitalizacji domu z lat 30. projektu pracowni Loft Kolasiński.
Rewitalizacja domu z lat 30.
Projekt zrealizowany przez Loft Kolasiński obejmował rewitalizację domu z lat 30-tych w Szczecinie, projekt wnętrz oraz części umeblowania. Do wyposażenia domu wykorzystano meble zaprojektowane przez Loft Kolasiński: stół kuchenny, komoda, komplet trzech stolików kawowych, szezlong, komoda łazienkowa, szafa (garderoba). Ponadto unikatowe meble, oświetlenie i dywany vintage pochodzące z Polski, Czech, Danii i Włoch uprzednio poddane renowacji.
Plakaty filmowe jako dekoracja
Do dekoracji posłużyły dwa plakaty filmowe autorstwa Ewy Bajek powstałe do filmów Krzysztofa Kieślowskiego: Dekalog 3 i Dekalog 6. Największą satysfakcją było wykorzystanie w projekcie dwóch foteli z 1972 roku autorstwa czeskiego architekta Jana Bocana. Fotele stanowiły część wyposażenia ambasady Czechosłowacji w Sztokholmie i nigdy nie były produkowane seryjnie. Budynek ambasady również zaprojektował Jan Bocan.
Pracownia Loft Kolasiński
Studio Loft Kolasiński zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage.
Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkich dziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie Realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.
Projekt: Loft Kolasiński | loft-kolasinski.pl
Zdjęcia: Karolina Bąk
Zobacz również: Nowoczesna stodoła projektu Rolanda Stańczyka | Domek dla kota niczym statek kosmiczny