Inwestycje polegające na rewitalizacji zabytkowych budynków są zawsze okazją do nieszablonowych rozwiązań aranżacyjnych. Łącząc historię z nowoczesnością, są naturalnym wyzwalaczem dla eklektyzmu, który, swobodnie poruszając się wśród różnych stylów, komponuje ich elementy w to, co najlepsze – ponadczasową przestrzeń pełną niezwykłego klimatu i smaku.
Cegła rozbiórkowa mostem między przeszłością a teraźniejszością
Przykładem jest projekt oraz realizacja aranżacji mieszkania we Wrocławiu. Inwestycja powstała na bazie ponad stuletniej stajni oraz części wrocławskich koszar wojskowych. Motywem, który łączy nowe wnętrze z przeszłością budynku, jest ściana wykonana z cegły rozbiórkowej. Jej przytłumiona barwa stała się jednocześnie początkiem kolorystycznej historii wnętrza, w którym poza bazowym połączeniem jasnego drewna, szarości i bieli, rozsiadło się bordo i ciemne brązy. Pierwsze – w nietypowych wymalowaniach dużych powierzchni ścian oraz tekstyliach, drugie – w zabudowie kuchennej, czy tapecie w sypialni z subtelnym akcentem złota.
Gustowny styl glamour
Obłe linie, miękkie formy tapicerowanych krzeseł i kanapy, okrągłe stoły, dywany oraz lustra, ścienne sztukaterie i designerskie lampy to elementy, które nadają wnętrzu charakter gustownego glamour z delikatnym akcentem industrialnym. Efekt ten wspierają niby metalowe, ale jednak barwione na złoto dodatki w postaci opraw oświetleniowych, uchwytów meblowych, ram luster, armatury łazienkowej czy nawet – delikatnego, marmurowego żyłkowania okładziny ściennej. Subtelną grę wprowadzają do wnętrza również wpadające w beż złamane biele, zmiękczając kontrasty kremową konsystencją strukturalnych tkanin czy frontów mebli.
Spacerując po mieszkaniu, nie sposób nie zatrzymać się w sypialni, w której uwagę zwraca tapeta z botanicznym motywem, połyskującym złotem w stylu glamour. Ze strefą dzienną łączą to pomieszczenie bordowe obłe powierzchnie na ścianach, śmietankowe fronty garderoby, kotar okiennych oraz złoto opraw świetlnych czy ramy lustra. Jest bogato, ale oszczędnie w formie, nietypowo, ale ponadczasowo – nowocześnie, lecz ze smakiem historii.
Projekt: pracownia KODO | kodo.pl
Zobacz również:
- Mieszkanie Joanny Dziurman – specjalistki od nietuzinkowego wzornictwa
- 55-metrowe mieszkanie inspirowane dziedzictwem krakowskiego Kazimierza