100-metrowe mieszkanie dla 3-osobowej rodziny pełne surowych materiałów

Połączenie ciemnego kamienia, drewna i betonu wcale nie musi być przytłaczające, co udowadnia spójny i wyjątkowy projekt od Studio Galińska. Nowy układ funkcjonalny, otwartość na możliwości, jakie stwarza wpadające do wnętrza naturalne światło i odwaga w wyborze niestandardowych rozwiązań sprawiły, że 100-metrowe mieszkanie w ciemnej aranżacji, której autorką jest Monika Galińska, stało się nowoczesnym, a jednocześnie niezwykle przytulnym miejscem, co widać na zdjęciach Martyny Jabłońskiej-Makowskiej z Martyna Soul Studio.

Nowy układ funkcjonalny kluczem do wygody

Jednym z pierwszych etapów powstawania projektu było stworzenie nowego układu funkcjonalnego wnętrz dla trzyosobowej rodziny. Mimo dużego metrażu w mieszkaniu brakowało miejsca do przechowywania, a całość była niefunkcjonalna i nieergonomiczna. Wyburzenie dwóch ścian pozwoliło zamienić niewielką toaletę i łazienkę w duży salon łazienkowy z wolnostojącą wanną i prysznicem typu walk-in. Udało się także wygospodarować miejsce na małą garderobę przy sypialni oraz pojemną szafę ukrytą za lustrami, które optycznie powiększają przestrzeń.

Przestronny salon we wnętrzu 100-metrowego mieszkania
Przytulny salon we wnętrzu 100-metrowego mieszkania

Głównym założeniem projektowym było stworzenie funkcjonalnego wnętrza, które będzie nowoczesne i przytulne. Dzięki zmianom projektowym udało się to osiągnąć. Stworzenie otwartej strefy salonu z dużymi, wysokimi oknami, przez które wpada słoneczne światło, pozwoliło na pełną swobodę aranżacyjną i zastosowanie niestandardowych, ciemnych kolorów.

Surowe materiały w ciepłym świetle

W przestronnym, dobrze doświetlonym wnętrzu naturalne, ciemne odcienie zachwycają głębią bez tworzenia poczucia przytłoczenia. Intrygująca paleta czerni, szarości i nasyconych brązów tworzy naprawdę piękny i spójny efekt. Zaskakiwać mogą także surowe, naturalne materiały zastosowane w aranżacji. Ściana w salonie wykonana z kamiennego forniru, czy kamienna zabudowa kuchenna to najbardziej wyraziste rozwiązania. Uzupełniają je dobrej jakości meble, drewniane elementy i podłogi z surowego betonu.

Ciemna kuchnia z industrialnymi elementami
Ciemna kuchnia w projekcie Studio Galińska

Barwy i faktury szlachetnych materiałów wydobywa światło – zarówno to naturalne sączące się przez ciemne żaluzje lub zalewające wnętrza przez duże okna, jak i dodane przez architektkę oświetlenie. Listwy, lampa wisząca nad stołem jadalnianym czy niewielkie lampy doświetlające najważniejsze strefy napełniają wnętrza ciepłym, spójnym światłem. W połączeniu z brązami i szarościami tworzy ono przytulny, kojący klimat.

100-metrowe mieszkanie w ciemnej aranżacji – nowoczesne i przytulne

Mimo tego, że wnętrze jest dość minimalistyczne, eleganckie i przepełnione surowymi materiałami, architektce udało się uniknąć wrażenia chłodu czy sterylności. Głębokie odcienie otulone ciepłym światłem sprawiły, że duże, przestronne i nowoczesne wnętrze jest jednocześnie na swój sposób przytulne, a na tym właśnie zależało domownikom.

Sypialnia z cegłą na ścianie i dużym łóżkiem
Cegła na ścianie w sypialni

100-metrowe mieszkanie, którego autorką jest Monika Galińska, nie tylko odpowiedziało na potrzeby rodziny, ale także zyskało niepowtarzalny charakter. Radykalnie zawężona paleta niestandardowych odcieni, zastosowanie surowych materiałów i wybór minimalistycznych form pozwoliły stworzyć unikalną przestrzeń, która zachwyca ponadczasową klasą. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie odważne decyzje architektki oraz otwartość inwestorów.


Projekt: Studio Galińska | studiogalinska.com
Zdjęcia: Martyna Soul Studio | martynasoulstudio.com
Remont & realizacja: nanovo

Ciemna kuchnia w projekcie pracowni Studio Galińska
Przytulne wnętrze 100-metrowego mieszkania od Studio Galińska
Projekt kuchni we wnętrzu 100-metrowego mieszkania
Biała wanna wolnostojąca w łazience
Kamienna umywalka w szarej łazience projektu Studio Galińska
Domowa biblioteczka w projekcie 100-metrowego mieszkania dla 3-osobowej rodziny
Zabudowa w przedpokoju w projekcie 100-metrowego mieszkania
Sypialnia z industrialnym sznytem
Przytulna sypialnia w szarościach w projekcie Studio Galińska
Cegła na ścianie w sypialni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter