100-metrowe mieszkanie na Żoliborzu dla młodej singielki

W sercu Żoliborza, jednej z najbardziej zielonych i cichych dzielnic Warszawy, mieści się nowoczesne mieszkanie młodej singielki, która właśnie tu postanowiła stworzyć swój osobisty azyl. Projekt autorstwa Agnieszki Pudlik z pracowni BBHome jest swoistym hołdem złożonym klasyce, wywodzącej się z francuskich kamienic. Mieszkanie na Żoliborzu koi zmysły dużą ilością naturalnego światła, funkcjonalnością i przyjemnymi dla oka, stonowanymi barwami. Charakterystyczne dla szlachetnych projektów sztukaterie, szarości i minimalizm, perfekcyjnie podkreślają niewątpliwy urok prawie 100-metrowej przestrzeni.

Joli Bord

Nazwa Żoliborz wywodzi się od francuskiego Joli Bord, czyli „Pięknego Brzegu”. Od stworzenia tego określenia minęło już ponad 150 lat – ale nazwa wciąż pozostaje aktualna. Żoliborz jest pięknym miejscem, w którym na jednego mieszkańca przypada największa powierzchnia zieleni w Warszawie. To właśnie w klimacie tej szczególnej lokalizacji tkwiła siła, która jak magnes przyciągnęła tu właścicielkę apartamentu.

100-metrowe mieszkanie na Żoliborzu dla młodej singielki - projekt BBHome
Przestronny salon połączony z kuchnią we wnętrzu 100-metrowego mieszkania

100-metrowe mieszkanie – wyjątkowe miejsce spotkań

Otwarta na kuchnię przestrzeń salonu wzbogacają designerskie meble i dodatki. Większość z nich pochodzi z salonu z wyposażeniem wnętrz BB Home. Uwagę zwraca piękny klasyczny stół Avangarde MILONI, model, który jak pozostałe kolekcje polskiej manufaktury, można zamówić w wielu opcjach wybarwienia, dowolnym wymiarze, a co za tym idzie, idealnie dopasować do wielkości wnętrza. Nowoczesny sznyt wnoszą kultowe projekty Oskara Zięty – stołek Plopp i lustro Rondo.

Lustro Rondo Oskara Zięty na ścianie 100-metrowego mieszkania na Żoliborzu
Lustro Rondo autorstwa Oskara Zięty

Ponadczasowa elegancja, bez estetycznej kakofonii, z akcentami światowego wzornictwa, to motyw przewodni wszystkich pomieszczeń. Deska francuska w przyszarzonym kolorze na podłodze, spiek bianco carrara, czarno-biała mozaika oraz listwy ścienne i sufitowe, tworzą harmonijną i spokojną w wyrazie całość. Dyskretne, wszechobecne szafy ukryte są w ścianach, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Meble gotowe i te indywidualnie projektowane, zestawione ze sobą tworzą perfekcyjny zestaw. Nie zawsze doceniane detale – uchwyty meblowe, grzejnik w salonie czy osłona klimatyzatora na tarasie w tym projekcie zyskały należne sobie miejsce i zostały zrealizowane w ten sam staranny sposób, co reszta wyposażenia. Na uwagę zasługuje też nowoczesne oświetlenie, które pełni zarówno funkcjonalną, jak i dekoracyjną rolę.

Elegancko i artystycznie

Wnętrza apartamentu łączy wspólny mianownik – wyrafinowana elegancja i dekoracyjność, połączona ze współczesną lekkością i artystycznym luzem. Agnieszka Pudlik ceni sobie eklektyczne zestawienia, zabawę detalami z różnych epok, jednym słowem wnętrza pełne swobody, bezpretensjonalne, ale szykowne i wyrafinowane. Projektantce udało się tu połączyć klasyczne detale z designerskim wyposażeniem. Po przyprawieniu tej mieszanki francuską nonszalancją powstała aranżacja pełna szyku, przypominająca wnętrza najpiękniejszych haussmanowskich kamienic znad Sekwany.

Jasna i przestronna sypialnia z dużym łóżkiem
Jasna i przestronna sypialnia z dużym łóżkiem

Projekt: BBHome | bbhome.pl
Zdjęcia: Michał Mutor | michalmutor.com

Zobacz również: 400-metrowy dom nad rzeką – wnętrze dla dużej rodziny | 112-metrowy dom dla rodziny w podwarszawskim segmencie

100-metrowe mieszkanie na Żoliborzu dla młodej singielki - projekt BBHome
Przestronny salon z telewizorem na ścianie we wnętrzu 100-metrowego mieszkania na Żoliborzu
Przestronny salon połączony z kuchnią we wnętrzu 100-metrowego mieszkania na Żoliborzu
Lustro Rondo Oskara Zięty na ścianie 100-metrowego mieszkania na Żoliborzu
Stoliki z marmurowymi blatami we wnętrzu 100-metrowego mieszkania na Żolibiorzu
Przestronna kuchnia z jasną zabudową i stołem marki Miloni
Przestronny korytarz we wnętrzu 100-metrowego mieszkania na Żoliborzu
Złota lampa w sypialni w projekcie pracowni BB Home
Szafa z lustrem w sypialni w projekcie BBHome
Jasna sypialnia z dużym łóżkiem we wnętrzu 100-metrowego mieszkania
Okrągłe lustro w złotej ramie w jasnej łazience
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter