100-metrowy apartament w Łodzi inspirowany sztuką Dalekiego Wschodu

Oryginalna paleta ciepłych barw, takich jak złoto, bursztyn i palona sjena, sprawia, że obok projektu łódzkiego 100-metrowego apartamentu nie sposób przejść obojętnie. Apartament Golden – bo o nim mowa – to naprawdę unikalne wnętrze, w którym inspiracje sztuką Dalekiego Wschodu łączą się z funkcjonalnością w elegancki i wyrafinowany sposób. Projekt, którego autorką jest Paulina Maślak, wymyka się sztywnym podziałom na nurty i style, co doskonale widać na zdjęciach wykonanych przez Mood Authors.

100-metrowy apartament w Łodzi projektu Pauliny Maślak

Pierwszym krokiem przy pracy nad projektem było poznanie oczekiwań inwestorów – zarówno w kwestii wymarzonej estetyki, jak i potrzeb związanych z funkcjonalnością. 100-metrowe, przestronne wnętrze wymagało kilku zmian organizacji przestrzeni. W otwartej na salon kuchni została powiększona strefa do pracy, a największe rewolucje zostały przeprowadzone w strefie sypialni z łazienką i garderobą.

Przestronny salon połączony z aneksem kuchennym
Przestronny salon połączony z aneksem kuchennym w projekcie Pauliny Maślak

Początkowo niewielkie pomieszczenia były klasycznie przedzielone ściankami, a do każdego z nich prowadziły osobne drzwi o standardowych rozmiarach. Architektka zaproponowała wydzielenie łazienki szklaną ścianą z metalowymi profilami i szafą. Pojemna zabudowa zastąpiła małą garderobę w osobnym pokoju i tym samym stała się przepierzeniem osłaniającym część łazienki. Wykończenie boków szafy lustrem sprawiło, że bryła została optycznie pochłonięta przez odbicia otaczającego ją wnętrza.

Nietuzinkowe barwy w ciepłych aranżacjach, które działają na zmysły

Priorytetem inwestorów, było wnętrze nie tylko dobrze zorganizowane, ale także pełne koloru. Dość zawężona paleta barw objęła bursztyny, złoto, odcienie pomarańczu, beże i elegancką czerń na wykończeniach. W otwartej strefie dziennej elementem, który przyciąga wzrok, jest bez wątpienia obszerna kanapa w kształcie litery “L”, pokryta welurową tapicerką w kolorze palonej sjeny. Kolorystycznego towarzystwa dotrzymują jej krzesła w jadalni w zbliżonym odcieniu. Mocnym akcentem w salonie jest także obraz autorstwa Pauliny Maślak, który powstał specjalnie z myślą o tym wnętrzu, jako dopełnienie projektu.

Łazienka z wanną wolnostojącą wykończona złotym kolorem
Złoty kolor w łazience

W aranżacjach obydwu łazienek króluje złoto. Salon kąpielowy wyróżnia falująca, złocista ściana o nieregularnej fakturze. Na jej tle została wyeksponowana jasna, wolnostojąca wanna o pięknej, obłej formie. Wnętrze miało gwarantować niezapomniane doznania estetyczne oraz stanowić przestrzeń relaksu i ukojenia. Nie jest to jedyne pomieszczenie, w którym faktury odgrywają ogromnie ważną rolę. Dzięki temu, że na całą długość mieszkania rozciąga się szeroki taras i w każdym pomieszczeniu jest do niego dostęp, Apartament Golden jest przepełniony światłem, które wydobywa bogactwo faktur i barw.

Przytulna aranżacja sypialni z przeszkloną łazienką

Barwy, faktury i materiały odgrywają także niezwykle istotną rolę w aranżacji sypialni. Inwestorzy pragnęli przytulnego wnętrza, w którym znalazłyby się nawiązania do sztuki Dalekiego Wschodu i estetyki chinoiserie. Architektka zaprosiła do współpracy Katarzynę Lech – artystki wspólnie stworzyły dedykowaną do tego pokoju tapetę z niezwykle subtelnym wzorem kwitnącej wiśni. Ponadto we wnętrzu znalazło się łóżko z wysokim tapicerowanym wezgłowiem oraz miękka wykładzina.

Sypialnia ze złotą ścianą i dużym łóżkiem w projekcie Paulina Maślak
Zloty kolor króluje również w sypialni

Dzięki przeszkleniu sypialnia z łazienką stanowią niemalże kompozycyjną całość. Widoczny zza szyby prysznic wyłożony jest złotą mozaiką, która była oczkiem w głowie inwestorki. Wspólnie z projektantką dobierała ona strukturę i odcień płytek, pasujące do koncepcji, by nadały one szlachetnego sznytu prostej formie prysznica. Klienci mieli niezwykle precyzyjne oczekiwania zarówno odnośnie funkcjonalności, jak i estetyki mieszkania. Dzięki porozumieniu z architektką oraz odwadze obu stron, udało się stworzyć dobrze zorganizowane, nietuzinkowe i piękne wnętrze. Apartament Golden zachwyca elegancją w wyjątkowych odcieniach złota, bursztynu i sjeny.


Projekt: Paulina Maślak Architektura Wnętrz | paulinamaslak.com
Zdjęcia: Mood Authors | moodauthors.com

Zobacz również: Apartament w sercu Browarów Warszawskich | Monochromatyczny apartament w Gdyni

Paulina Maślak - architektka wnętrz
Paulina Maślak – foto Amanda Kubiak
Przestronny salon z sofą w kolorze palonej sjeny
Przestronny salon w 100-metrowym apartamencie w Łodzi
Telewizor na ścianie w przestronnym salonie projektu Pauliny Maślak
Złote płytki pod prysznicem w projekcie Pauliny Maślak
Przestronna sypialnia z czarną garderobą
Sypialnia wykończona złotym kolorem i metalowo-szklaną ścianką
Złoty kolor w sypialni w 100-metrowym apartamencie w Łodzi
100-metrowy apartament w Łodzi inspirowany sztuką Dalekiego Wschodu
100-metrowy apartament w Łodzi inspirowany sztuką Dalekiego Wschodu
Sofa w kolorze palonej sjeny w projekcie Pauliny Maślak
Czarny stolik w salonie w projekcie 100-metrowego apartamentu w Łodzi
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter