100-metrowy apartament w Warszawie zaprojektowany dla młodej pary

Jak sprawić, aby aranżacja wnętrza mieszkalnego nabrała ponadczasowej klasy? Gwarantem odporności na sezonowe trendy są bez wątpienia szlachetne materiały. Nieprzemijające piękno natury i wysoka jakość nie ulegają modom, dlatego też projektantki z WZ STUDIO postawiły na drewno i marmur. Dzięki temu 100-metrowy nowoczesny apartament w Warszawie zaprojektowany z myślą o młodej parze, stał się spójną, przytulną, a jednocześnie elegancką przestrzenią. Tę niebanalną aranżację sfotografowała Marta Behling z Pion Poziom.

Ponadczasowość i funkcjonalność – pomysł na otwartą strefę dzienną

Głównym założeniem było stworzenie wnętrza, które będzie obfitować w proste, ale ciekawe formy i nie podda się gonitwie trendów. Kluczową inspiracją była natura i jej bogactwo, dlatego też pierwsze skrzypce grają tu szlachetne surowce w minimalistycznej, nowoczesnej oprawie. Jednak równie ważna, jak dbałość o estetykę, okazała się przemyślana koncepcja funkcjonalna. Inwestorzy marzyli o dużej, otwartej i wygodnej strefie dziennej, ale układ pomieszczeń zaproponowany przez dewelopera na to nie pozwalał, dlatego konieczne okazało się wyburzenie jednej ze ścian i połączenie dwóch pokoi w jeden.

Jasna sofa w 100-metrowym warszawskim apartamencie
Jasna sofa w 100-metrowym warszawskim apartamencie

Ta radykalna decyzja otworzyła sporo nowych możliwości. Przede wszystkim powiększenie przestrzeni sprawiło, że całość stała się uporządkowana. Powstały wyraźne strefy, które nie przeszkadzają sobie wzajemnie, dzięki zachowaniu odpowiednich odstępów. Spora przestrzeń wypoczynkowa z narożnikiem od Rafek Meble i stolikiem Salak Studio nie koliduje z przestrzenią jadalnianą, w której stanął rozkładany stół. W kuchni udało się zmieścić wyspę, która zwiększa powierzchnię roboczą i otwiera tę część na resztę pomieszczenia. Ponadto w mieszkaniu znalazły się dwie łazienki, dwie sypialnie i sporo przestrzeni do przechowywania.

W rolach głównych drewno i marmur – klasyczne piękno naturalnych materiałów

Ponadczasowa aranżacja została oparta na pięknie naturalnych materiałów, które fantastycznie podkreśla światło wpadające do wnętrz przez duże okna. W projekcie główne role odgrywają ciemne drewno i marmur – w formie spieków i gresu. Zdobi on łazienki oraz strefę kuchenną, a jego wspaniała faktura została najsilniej wyeksponowana na obudowie wyspy od marki Marazzi. Drewno natomiast zachwyca już od progu mieszkania. W wykończonym fornirem korytarzu zostały ukryte drzwi, a sufit pokryła geometryczna zabudowa ze schowanym oświetleniem ledowym. Ten sam motyw został wykorzystany na ścianie w ciemniejszej sypialni.

Przestronny salon z drewnianą podłogą we wnętrzu warszawskiego apartamentu
Przestronny salon z drewnianą podłogą

Drewno powraca także w formie mebli – w salonie, czy kuchni – oraz na podłogach w całym apartamencie. Ułożona w jodełkę francuską deska podłogowa idealnie dopełnia ponadczasową, lekką i elegancką aranżację. Sporym wyzwaniem był dobór odpowiednich kolorów trzech drewnianych materiałów. Fornir, płyta meblowa oraz deska podłogowa musiały mieć jak najbardziej zbliżony, ciemny, głęboki odcień. Przy tak minimalistycznej aranżacji, dbałość o takie detale była szczególnie istotna. To w niej tkwi klucz do spójnej i eleganckiej całości.

100-metrowy apartament w Warszawie w minimalistycznej aranżacji

Aby wyeksponować piękno naturalnych materiałów, architektki zaproponowały minimalistyczną, neutralną bazę w stonowanej gamie kolorystycznej. Ściany pozostały białe, a wykończenie i niektóre meble – klasycznie czarne. Tekstylia w przestrzeni wypoczynkowej oraz obydwu sypialniach – jasnej i ciemnej – w różnych odcieniach beży i szarości ocieplają pomieszczenia i wprowadzają nutę domowej przytulności. Warto zwrócić uwagę także na to, że w jednej z sypialni powstało “mieszkanko” dla kota. W szafie znalazł się okrągły otwór, który pozwala zwierzakowi swobodnie wchodzić do swojej części zabudowy z ukrytym posłaniem.

Czarny drewniany stół w strefie dziennej warszawskiego apartamentu
Czarny drewniany stół w strefie dziennej

100-metrowy apartament w Warszawie zmienił się w funkcjonalną, wygodną i ciepłą przestrzeń odpowiadającą na potrzeby wszystkich domowników. Za sprawą wysokiej jakości szlachetnych surowców wnętrze nabrało nienachalnej elegancji i ponadczasowej klasy. Projektantki zaufały sile natury i pozwoliły jej zagrać pierwsze skrzypce. Piękno naturalnych barw i struktur sprawiło, że całość nie potrzebuje dodatkowych dekoracji, a neutralna, minimalistyczna baza może zostać w prosty sposób odświeżona za sprawą zmiany kilku drobnych dodatków. Dzięki temu mieszkanie od WZ STUDIO będzie mogło służyć właścicielom przez lata.

Nowoczesna sypialnia z ścianą wyłożoną drewnem
Przytulna sypialnia w projekcie WZ STUDIO

Wybrane produkty wykorzystane w projekcie:

Farby: Flugger
Podłoga: Parkiet Hajnówka
Płytki: Marazzi
Armatura: Steinberg
Meble: Rafek Meble, Salak Studio, Westwing


Projekt: WZ STUDIO | wzstudio.pl
Zdjęcia: Pion Poziom | pionpoziom.com

Zobacz również: 80-metrowe wnętrze w gdyńskiej kamienicy | Dwupoziomowy rodzinny apartament wakacyjny w Świnoujściu

Ada Skwira i Małgorzata Liebhart - pracownia WZ Studio
Ada Skwira i Małgorzata Liebhart – pracownia WZ Studio
Szafa w nowoczesnej sypialni w projekcie WZ STUDIO
Duże okrągłe lustro w łazience
Nowoczesna jasna łazienka z kabiną prysznicową
Jasna przestronna sypialnia z dużym łóżkiem
Nowoczesna kuchnia w warszawskim apartamencie
Czarny stół we wnętrzu warszawskiego apartamentu
Zabudowa meblowa we wnętrzu 100-metrowego apartamentu
Strefa wejściowa z dużym lustrem w 100-metrowym apartamencie
Jasna łazienka z elementami ciemnego drewna w 100-metrowym apartamencie
Czarny drewniany stół w strefie dziennej warszawskiego apartamentu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter