112-metrowy dom dla rodziny w podwarszawskim segmencie

Łazienka rodziców z granatową szafką

Nasycone soczystymi kolorami, fakturami i botanicznymi wzorami wnętrze 112-metrowego domu w Warszawie inspirowane jest stylami Miami Art Deco oraz Modern Classic. Projekt Wawer – dom dla rodziny w podwarszawskim segmencie – zaskakuje lekkością i śmiałością w stosowaniu nieszablonowych rozwiązań. Tę odważną, ale jednocześnie spójną i przemyślaną aranżację wykonała Emila Rusińska, a sfotografowała ją Marta Behling z Pion Poziom Fotografia Wnętrz.

Nieszablonowa aranżacja wnętrz dla rodziny z dwójką dzieci

Klienci byli znudzeni stylami wnętrz panującymi na rynku, przeróżnymi odmianami stylu skandynawskiego lub loftowego, wnętrzami neutralnymi i powtarzalnymi. Chcieli, aby wnętrza ich domu były charakterystyczne i zapadały w pamięć, a jednocześnie, aby nie były zbyt poważne. Zależało nam na lekkości i szczypcie klasyki potraktowanej z przymrużeniem oka. Chcieliśmy wspólnie stworzyć wnętrza zabawne, intrygujące i sprzyjające dobremu samopoczuciu” – tak o projekcie opowiada architektka Emilia Rusińska.

Szmaragdowa kuchnia połączona z przestronnym salonem
Szmaragdowa kuchnia połączona z przestronnym salonem

Głównym założeniem przy projekcie domu dla młodej rodziny z dwójką małych dzieci było stworzenie nieszablonowych wnętrz, jakich nie ma nikt inny. Przewodnimi inspiracjami, które pozwoliły architektce i klientom wyznaczyć kierunek, były detale i stylistyka art deco oraz nieoczywista paleta barw obejmująca zarówno intensywne i słoneczne, jak i pastelowe, ciepłe kolory. Równie ważne okazały się inspiracje tropikalną roślinnością z całym jej bogactwem i intensywnością, które wybrzmiewają w botanicznych dekoracjach i dużych wzorach. Tę wyjątkową mieszankę uzupełniły złote elementy wykończenia.

Soczyste kolory w stylu Miami Art Deco i botaniczne inspiracje

Wnętrza podwarszawskiego domu olśniewają bogactwem głębokich, nasyconych i niestandardowych kolorów. Każde pomieszczenie i poziom ma swoje kolorystyczne niespodzianki. Uwagę z pewnością przykuwa szmaragdowa kuchnia, z którą współgra tapeta z motywem tropikalnych kwiatów w odcieniach głębokiej zieleni połączonej z jasnymi pastelami. W otwartej strefie dziennej pojawiają się też elementy w kolorze szampańskim, z których najbardziej wyraziste stało się ażurowe przepierzenie.

Tapeta z motywem tropikalnych kwiatów w odcieniach głębokiej zieleni w salonie
Tapeta z motywem tropikalnych kwiatów w odcieniach głębokiej zieleni

Sypialnię rodziców wypełnia niemalże pastelowy, zgaszony granatowo-niebieski odcień. Towarzyszy mu intensywny, musztardowożółty kolor mebli wykonanych na wymiar, oraz pudrowo-różowy aksamit wykańczający wygodne łoże. W sypialni nie ma tradycyjnych drzwi. Jest za to szklana ściana i przesuwane szklane drzwi z możliwością zasłonięcia tafli kotarą. Klasyczne elementy takie jak sztukaterie na ścianach zostają nieco zneutralizowane poprzez wprowadzenie do wnętrza naprawdę wyrazistego akcentu w postaci tapety z motywem ciemnoniebieskiego żurawia. Kolor ten pojawia się także w łazience rodziców, uzupełniony seledynem na ścianach.

Sypialnia rodziców z z motywem ciemnoniebieskiego żurawia na ścianie
Sypialnia rodziców z z motywem ciemnoniebieskiego żurawia na ścianie

Równie bogata kolorystycznie jest część dedykowana dzieciom. Sypialnia braci bliźniaków stosuje kod kolorystyczny definiujący i wydzielający przestrzeń dla każdego z chłopców. Jedna strefa jest pistacjowa, a druga w kolorze kakao z mlekiem. Każda posiada odpowiadającą sobie kolorystycznie tapetę, a całość spajają drewniane elementy. Łazienka dzieci, dzięki zastosowaniu soczystych kolorów – limonkowych frontów szafek i brzoskwiniowo różowych ścian, w towarzystwie wesołych płytek ze wzorem przeskalowanego terazzo – również stała się nietypowym, ale radosnym i energetyzującym pomieszczeniem.

Odwaga stosowania niebanalnych rozwiązań

112-metrowy dom dla rodziny w podwarszawskim segmencie obfituje w nietypowe rozwiązania, które sięgają dużo dalej niż zastosowanie wyrazistych barw. Jednym z elementów, które z pewnością przykuwają uwagę, jest ażurowe przepierzenie na ściance telewizyjnej oddzielającej pokój dzienny od klatki schodowej. Ornament inspirowany balustradami w willi w stylu art deco został zaprojektowany specjalnie do tego wnętrza i wycięty z blachy przez ślusarza.

Limonkowe fronty szafek i brzoskwiniowo-różowa ściana w łazience
Limonkowe fronty szafek i brzoskwiniowo-różowa ściana w łazience

Interesujący jest także pomysł na klatkę schodową i korytarze, które stanowią tło dla bogactwa barw w pokojach. Schody i podłogi zostały wykończone białym mikrocementem, a balustrady zostały wykonane z dębowych fornirowanych lameli, biegnących od podłogi do sufitu na wszystkich trzech kondygnacjach. Dzięki takim przemyślanym decyzjom, wnętrze domu pozostaje spójne mimo intensywności i bogactwa zastosowanych w projekcie motywów i kolorów. Odwaga inwestorów i nieszablonowe myślenie architektki sprawiło, że projekt ten stał się naprawdę unikalny, a wnętrza inspirowane stylem Miami Art Deco nie tylko zaskakują, ale też ładują pozytywną energią.


Projekt: Emilia Rusińska Architektura Wnętrz | emiliarusinska.pl
Zdjęcia: Marta Behling Pion Poziom | pionpoziom.com

Zobacz również: Dom pod Poznaniem, który zachwyca harmonią | 120-metrowy dom z ogrodem zimowym na obrzeżach Łodzi

Łazienka rodziców z granatową szafką
Szmaragdowa kuchnia, z którą współgra tapeta z motywem tropikalnych kwiatów w odcieniach głębokiej zieleni połączonej z jasnymi pastelami
Szmaragdowa kuchnia połączona z salonem
Designerska ścianka telewizyjna z przepierzeniami w salonie
Szmaragdowa kuchnia we wnętrzach 112-metrowego domu dla rodziny z bliźniakami
Limonkowe fronty szafek i brzoskwiniowo-różowe ściany w łazience
Kolorowa tapeta w pokoju dziecięcym
Granatowa szafka i wanna wolnostojąca we wnętrzach 112-metrowego domu
Łazienka z wanną wolnostojącą i granatową szafką
Sypialnia rodziców z dużym łóżkiem i ścianą w kolorze przygaszonego niebieskiego
Pastelowy, zgaszony granatowo-niebieski odcień w sypialni rodziców
Przepierzenie z lameli w projekcie Emilii Rusińskiej