114-metrowe mieszkanie w Radomsku projektu Klaudii Tworo

Duże mieszkanie to duże możliwości aranżacyjne! Co zrobić, żeby przestronne wnętrze ukazało pełnię swojego potencjału? Zobacz, jak z tym zadaniem poradziła sobie Klaudia Tworo. Przed Tobą projekt 114-metrowego mieszkania w Radomsku.

Projekt 114-metrowego mieszkania

Pani Kasia i Pan Damian zakupili dwa mieszkania na nowoczesnym osiedlu w Radomsku. Lokale już od samego początku miały być łączone w jedno, co finalnie pozwoliło na uzyskanie imponującej powierzchni 114 m2. Deweloper przedstawił swoją propozycję łączenia lokali, którą projektantka delikatnie skorygowała, dostosowując ją do potrzeb inwestorów.

Drewniany stół w salonie projektu Klaudii Tworo
Salon połączony z kuchnią w projekcie Klaudii Tworo

Inwestorzy dokładnie wiedzieli jakie są ich potrzeby. Mieli spójną wizję swojego mieszkania. Zależało im na tym, aby mieszkanie było przytulne i nowoczesne. Chcieli, żeby we wnętrzu wykorzystane zostały motywy drewna, betonu, czarne akcenty i delikatne przełamanie zielenią i granatem.

„Świetnie się rozumieliśmy i do przekazanego projektu inwestorzy nie mieli zbyt wielu uwag. Wszystkie założenia udało się zrealizować” – mówi projektantka Klaudia Tworo.

Salon połączony z kuchnią

Salon z kuchnią to tak naprawdę większa część jednego z dwóch połączonych ze sobą mieszkań. W tej przestrzeni udało się zmieścić dużą wygodną sofę i dwa fotele. Nietypowym rozwiązaniem jest brak telewizora, choć zostawiono w szafce odpowiednie gniazda na przyszłość. W miejscu, gdzie ewentualnie mógłby się pojawić telewizor, zaprojektowano ściankę z dekoracyjnymi lamelami. Motyw ten powtarza się także w części jadalnianej i korytarzu.

Kuchnia z wyspą połączona z salonem w projekcie Klaudii Tworo
Kuchnia z barkiem i hookerami

W jadalni króluje stół rozsuwany polskiej marki Miloni, który świetnie wpisuje się w otoczenie. Tę przestrzeń dopełnia wisząca lampa nad stołem.

Kuchnia to kolejna strefa części dziennej. Tutaj postanowiono delikatnie zasłonić ją poprzez wydzielenie wyższego barku z hokerami. Sam barek zaprojektowano w taki sposób, aby jego noga stanowiła dekoracyjną półkę na wino.

Wnętrze spójnie kolorystycznie

W korytarzu znalazło się wygodne siedzisko ze ścianą z lamelami, na której można zawiesić kurtki. Ta część prowadzi do bardziej intymnej strefy mieszkania. Podążając holem, trafiamy do dwóch łazienek, sypialni i pokojów.

Przytulna sypialnia z dużym łóżkiem w projekcie Klaudii Tworo
Przestronna sypialnia z dużym łóżkiem

Łazienki są bardzo spójne kolorystycznie, ale różnią się między sobą. W mniejszej zastosowano prysznic i miejsce na pralkę i suszarkę. Zmieszczono tutaj również szafkę pod umywalką. Duża łazienka miała być tą, z której inwestorzy będą korzystać dla relaksu. Tutaj wprowadzono dużą wannę i dużą szafkę z dwoma umywalkami. Ciekawym elementem w tej łazience są taśmy ledowe tworzące ramę lustra. Idealnie doświetlają twarz przy wykonywaniu makijażu.

Sypialnia to duży pokój z wejściem do garderoby. Tutaj znajduje się też spora szafa i zabudowa szafkowa. Łóżko wraz z zagłówkiem zostało w całości zaprojektowane przez projektantkę i wykonane na wymiar. Miękki tapicerowany zagłówek służy także jako wygodne oparcie w pozycji siedzącej.

Dwie umywalki w łazience w projekcie 114-metrowego mieszkania w Radomsku
Dwie umywalki w przestronnej łazience

Wszystkie te elementy wpływają na poczucie spójności stylistycznej w całym wnętrzu. Dzięki temu powstała przestrzeń, która dla właścicieli jest wymarzonym miejscem do relaksu i odpoczynku.


Projekt: Klaudia Tworo | klaudiatworo.com
Zdjęcia: Kamila Markiewicz – Lubańska

Zobacz również: Piękne wnętrza domu w Rudzie Bugaj | Wymarzone miejsce do życia dla czteroosobowej rodziny

Pralka i suszarka w łazience w mieszkaniu w Radomsku
Okrągłe lustro na ścianie w łazience w projekcie Klaudii Tworo
Wanna w łazience w projekcie Klaudii Tworo
Szarość w sypialni w projekcie 114-metrowego mieszkania w Radomsku
Zabudowa meblowa w sypialni w kolorze bieli i jasnego drewna
Przytulna sypialnia w projekcie 114-metrowego mieszkania w Radomsku
Granatowy, okrągły dywan w projekcie salonu radomskiego mieszkania
Kuchnia połączona z salonem
Drewniane lamele na ścianie w projekcie przestronnego mieszkania w Radomsku
114-metrowe mieszkanie w Radomsku projektu Klaudii Tworo - foto Kamila Markiewicz - Lubańska
Kuchnia z frontami w kolorze bieli i jasnego drewna
114-metrowe mieszkanie w Radomsku projektu Klaudii Tworo - foto Kamila Markiewicz - Lubańska
Tapicerowane siedzisko w przedpokoju w projekcie mieszkania w Radomsku
Lustro w przedpokoju w projekcie 114-metrowego mieszkania w Radomsku
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter