120-metrowy dom z ogrodem zimowym na obrzeżach Łodzi

Jasny, nowoczesny, pełny wyjątkowych artefaktów i przede wszystkim otwarty na otaczającą go naturę – taki jest 120-metrowy dom na obrzeżach Łodzi po metamorfozie funkcjonalno-wizualnej przeprowadzonej przez pracownię Hanna Pietras Architects. Zaprojektowany dla rodziny dom jednorodzinny z ogrodem zimowym stał się naprawdę unikalną przestrzenią, w której głównym bohaterem jest światło, a granica między wnętrzem a otaczającym światem zostaje zatarta.

120-metrowy dom z ogrodem zimowym – rozświetlone miejsce relaksu

Głównym założeniem projektowym było stworzenie funkcjonalnej i przestronnej strefy dziennej, w której domownicy będą mogli wspólnie spędzać czas. Duży jadalniany stół z zestawem rattanowych krzeseł, przy którym można spożywać wspólne posiłki oraz wygodna sofa i stylowy szezlong, na którym można przysiąść z książką, sprawiają, że miejsce to może stać się oazą relaksu. Dzięki wprowadzeniu kreatywnego rozwiązania, jakim jest ogród zimowy, przestrzeń ta otworzyła się niezwykle piękną i kojącą zieleń, która otacza dom.

Przestronny salon z widokiem na ogród
Przestronny salon z widokiem na ogród w projekcie Hanna Pietras Architects

Dodatkowym atutem zastosowania ogrodu zimowego jest fakt, iż cudownie rozświetla on przestrzeń strefy dziennej. Wpadające do wnętrza słoneczne światło nie tylko sprawia, że wnętrze staje się jeszcze bardziej jasne i przestronne, ale także pozwala domownikom ładować baterie. Ta zmiana wyraźnie wpłynęła nie tylko na design domu, ale przede wszystkim na komfort życia inwestorów, którzy zyskali miejsce na jakościowy odpoczynek.

W bliskości z naturą – naturalne materiały i kolory

Kontakt z naturą niezależnie od pogody i pory roku jest dla domowników bardzo cenny, dlatego ważne było zaprojektowanie przestrzeni, która pozostanie w relacji ze światem zza okna i skomponuje się z nim w spójną całość. Stąd wynikła decyzja, aby w projekcie wnętrz wykorzystać naturalne materiały. Postawiono na różne odcienie i rodzaje drewna. Posadzka, meble, lekkie lampy, rattanowe krzesła i ciepłe fronty kuchennych szafek świetnie się uzupełniają oraz łączą z jasnymi ścianami i soczystą zielenią.

Sztuka na ścianie we wnętrzu 120-metrowego domu z ogrodem zimowym
We wnętrzu królują naturalne kolory i materiały

Zastosowane w projekcie drewno połączone zostało z miękkimi tekstyliami utrzymanymi w gamie barw ziemi. Całość wzbogaciły detale takie jak tapeta pod prysznicem, a wszystko to sprawiło, że wnętrze pozostało ciepłe, przytulne i kojące mimo nowoczesnego stylu, w którym jest konsekwentnie utrzymane. Ograniczona paleta kolorów i jasne, delikatne szafki, pozwolił wydobyć to, co w projekcie naprawdę ważne i unikatowe.

Niepowtarzalny charakter nowoczesnego wnętrza projektu

Dom jednorodzinny z ogrodem zimowym nabiera wyjątkowego charakteru także dzięki temu, że znalazło się w nim miejsce na ważne dla rodziny artefakty. Książki, pamiątki z wyjazdów i dzieła sztuki, takie jak obrazy, czy drewniane figurki, zostały w projekcie wyeksponowane, co pozwoliło nadać pomieszczeniom indywidualnego rysu. Dzięki temu wnętrze stało się żywe i wyjątkowe, a właściciele zyskali naprawdę własną przestrzeń, która w pełni ich wyraża.

Designerskie lustro i drewniana szafka w łazience
Stylowe wnętrze łazienki projektu Hanna Pietras Architects

120-metrowy dom projektu pracowni Hanna Pietras Architects stał się miejscem, w którym już od progu czuć atmosferę swobody i naturalności. Wszystko to za sprawą przemyślanej metamorfozy przestrzeni zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i wizualnym. Dzięki koncepcji ogrodu zimowego połączonego ze strefą dzienną wnętrze domu przenika się z otaczającą naturą i obie przestrzenie wzajemnie się uzupełniają. Dom na obrzeżach Łodzi uosabia to, za czym tęsknimy i co daje nam siłę witalną – światło, wolność i naturę.

Produkty wykorzystane w projekcie:

Farby & tapety: farby Flügger | tapety London Art
Armatura: Gessi
Meble: NAP


Projekt: Hanna Pietras Architects | hannapietras.com
Zdjęcia: Raspberry Workshop | raspberry-workshop.com

Zobacz również: 60-metrowe wnętrze w Gdańsku | 89-metrowe nadmorskie mieszkanie dla 3-osobowej rodziny

Fronty w kuchni w jasnym kolorze i w kolorze ciemnego drewna
Duży, jasny, drewniany stół z krzesłami z plecionką
Przestronny salon w bieli z telewizorem na ścianie
Drewniany stół we wnętrzu 120-metrowego domu na obrzeżach Łodzi
Fotel we wnętrzu 120-metrowego domu w Łodzi
Zabudowa kuchenna z frontami w kolorze ciemnego drewna
Przestrony salon z widokiem na ogród
Łazienka w kolorach ziemi
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter