15-lecie współpracy braci Campana z marką Melissa w Mediolanie

Marka Melissa powstała w 1979 r. i zdobyła rozpoznawalność dzięki współpracy ze światem mody, sztuki i wzornictwa, w tym z takimi czołowymi twórcami jak Comme des Garçons, Vivienne Westwood, bracia Campanowie, Jeremy Scott i Gaetano Pesce. Marka zyskała sławę także dzięki innowacyjnemu materiałowi PVC, z którego tworzy produkty o niesamowitych formach. Wykorzystywany w ich projektach plastik jest surowcem, który nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego i jest całkowicie cruelty-free.

Melissa wzięła udział w mediolańskich targach wzornictwa Fuori Salone 2019 podczas Milan Design Week (9-14 kwietnia 2019 r.) Uczestnictwo w tegorocznej edycji jest kontynuacją sukcesu, którym była obecność marki na wydarzeniu podczas dwóch ostatnich lat.

instalacja w Mediolanie od marki Melissa

Marka zaprezentowała wyjątkową instalację przygotowaną z okazji piętnastego jubileuszu współpracy z brazylijskimi projektantami mebli i wzornictwa – braćmi Fernando i Humberto Campana. Zainspirowany szydełkowaniem i plecionkami duet stworzył misterną konstrukcję, która eksponuje właściwości materiału PVC – charakterystycznego dla produktów tej marki.

instalacja w Mediolanie od marki Melissa

Współpraca z Projeto Arrastão

Instalacja braci Campana powstała we współpracy z brazylijską organizacją Projeto Arrastão, która wspiera rodziny żyjące w ubóstwie. Instytucja przekazała projektantom szydełkowe robótki wykonane przez podopiecznych. Połączono je z pracami innych rzemieślników i elementami stworzonymi przez markę Melissa. W efekcie powstał wyjątkowy kolaż plecionek różnego pochodzenia, który pokrywa piramidalną strukturę. Instalacja braci Campana została zaprezentowana pośrodku głównej hali targów Fuori Salone. A wszystko po to, aby uczcić jedną z najdłuższych i najbardziej udanych współprac w historii marki.

instalacja w Mediolanie od marki Melissa

Nowa kolekcja „Crochet”

Projekt dopełniła nowa kolekcja Melissa / Campana pod tytułem „Crochet”. Tworzą ją trzy produkty o strukturze przypominającej szydełkową dzianinę. Głównym elementem kolekcji są buty Melissa Campana Crochet. Klasyczne baleriny dostępne w siedmiu kolorach: czerwonym, złotym, czarnym, białym, koralowym, żółtym i różowym z brokatem. Z okazji targów Fuori Salone powstała limitowana edycja modelu Melissa Campana Crochet o barwie metalicznej czerwieni. Dostępna była w sprzedaży wyłącznie podczas wydarzenia, w tymczasowym sklepie przy Via Palermo 1 w Mediolanie i na stronie internetowej włoskiego sklepu Melissa.

instalacja w Mediolanie od marki Melissa

W kolekcji Melissa Campana Crochet dostępna jest także uniwersalna torba Melissa Campana Crochet Bag. Dostępna z dwiema wersjami uchwytów, w czterech kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym i białym. Dla najmłodszych przygotowano buciki Mini Melissa Campana Crochet. Dostępne w wersji czerwonej i czarnej z kolorowym brokatem, a także w odcieniu różowego złota z brokatem.

instalacja w Mediolanie od marki Melissa

Część dochodu ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazana na rzecz Campana Institute. To organizacja non-profit, która rozpowszechnia dziedzictwo braci Campana przez wprowadzanie wzornictwa do projektów społecznych i edukacyjnych. Instytut realizuje misję przez współpracę z prywatnymi i publicznymi organizacjami w Brazylii i na świecie.

Nowa kolekcja zaprojektowana we współpracy z braćmi Campanami jest już dostępna w sprzedaży w butikach Galeria Melissa w Londynie, Nowym Jorku i Sao Paulo. A także w sklepie internetowym Melissa i u wybranych dystrybutorów na całym świecie.

Zdjęcia: Francesco Dolfo

Zobacz również: Brama transsensoryczna od network of architecture | Ludwig Mies van der Rohe – z Dessau w świat

instalacja w Mediolanie od marki Melissa
instalacja w Mediolanie od marki Melissa
instalacja w Mediolanie od marki Melissa
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter