150-metrowe mieszkanie w gdańskiej kamienicy – tak mieszkają Patryk Hardziej i Ada Zielińska

Prawie 150-metrowe mieszkanie znajduje się w zabytkowej gdańskiej kamienicy z początku XX w. Budynek został wybudowany w stylu neogotyckim, o czym świadczą ostrołukowe okna, narożna wieżyczka oraz detale architektoniczne, stylistycznie nawiązujące do pobliskiego kościoła Św. Trójcy i Muzeum Narodowego Gdańsku. To właśnie tu mieszkają i pracują Patryk Hardziej i Ada Zielińska, duet jednych z najbardziej rozpoznawalnych ilustratorów w kraju.

Tak mieszka Patryk Hardziej i Ada Zielińska

Hardziej Studio poznaliśmy dzięki fenomenalnym projektom ilustracji oraz grafiki użytkowej; okładek płyt, identyfikacji wizualnej wydarzeń kulturalnych, znaków graficznych, książek czy wystaw. Patryk Hardziej jest multidyscyplinarnym ilustratorem, wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założycielem kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. Ma na koncie współpracę m.in. z Levis, Converse, British Airways czy Amnesty International.

Tak mieszkają i pracują Patryk Hardziej i Ada Zielińska
Tak mieszkają i pracują Patryk Hardziej i Ada Zielińska

Jego partnerka, Ada Zielińska, w swych pracach łączy nowoczesność z nostalgią lat 70. i 80., chętnie czerpie również z klasycznych technik analogowych. Ich prywatna przestrzeń zachwyca, kipiąc pomysłami i kolorami, odzwierciedlającymi barwne osobowości pary i ich estetyczne wyczucie.

Przestrzeń twórczego odpoczynku

W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę. Pomimo otwartego planu zagospodarowania udało się oddzielić strefę pracy od części mieszkalnej za pomocą taktycznie rozmieszczonych przeszkleń.

150-metrowe mieszkanie w gdańskiej kamienicy - tak mieszka Patryk Hardziej i Ada Zielińska
We wnętrzu znajdziemy salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę

Z pomieszczenia do pomieszczenia przechodzi się dosyć swobodnie, z racji małej ilości ścian, więc obie strefy funkcjonują jak zgrana całość. Antresola w kształcie litery L pozwala na obejście mieszkania z kilku stron, na dole mamy też bardzo użyteczne przejście z kuchni do salonu a stamtąd do pracowni – praktycznie bez otwierania drzwi.

Klimatyczny salon z plakatami mistrzów

Sam loft posiada kilka funkcjonalności, które przenikają się ze sobą, dzięki otwartym pomieszczeniom. Stylistycznie jest to połączenie nowoczesnej jasnej przestrzeni użytkowej z podkreślającymi charakter wnętrza dwiema wygodnymi skórzanymi sofami Genova i pufą polskiej marki Gala Collezione.

Stylowe wnętrze w którym mieszka i pracuje Patryk Hardziej i Ada Zielińska
Tutaj mieszka i pracuje Patryk Hardziej i Ada Zielińska

Aranżację zwieńczono starymi plakatami twórców takich jak Wojciech Zamecznik, Karol Śliwka, Yusaku Kamekura czy Jerzy Treutler. Na jednej ze ścian umieszczony został sprzęt audio Brauna z lat 60. (proj. Dieter Rams). Mocnym punktem w przestrzeni jest wysoka na cztery metry biblioteczka, w której znajdują się zbierane przez Patryka i Adę latami książki z dziedziny grafiki i designu.


Zdjęcia: Mood Authors | moodauthors.com

Zobacz również: 68-metrowe wnętrze z motywem vintage | Mieszkanie połączone z pracownią

Wnętrze w którym mieszka i pracuje Patryk Hardziej i Ada Zielińska
Wysoki regal na książki we wnętrzu mieszkania na poddaszu
Mieszkanie i pracownia na poddaszu w Gdańsku
Przestronne mieszkanie w którym mieszka i pracuje Patryk Hardziej i Ada Zielińska
Gdańskie wnętrze w którym mieszka i pracuje Patryk Hardziej i Ada Zielińska
150-metrowe mieszkanie w gdańskiej kamienicy - tak mieszka Patryk Hardziej i Ada Zielińska
Łazienka na poddaszu z prysznicem
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter