150-metrowy dom projektantki z pracowni Shoko design

Z podróży przywozimy różne pamiątki – bibeloty, książki, a czasami nawet zamiłowania do stylu wnętrzarskiego! Inspirowany nowojorską kamienicą 150-metrowy dom otwiera przed nami swoje przytulne, szaro-beżowe wnętrze. Przed Tobą wyjątkowe przestrzenie, które uchwycił na kadrach Beniamin Mirek ze Studio Lighthouse.

Nowojorski sen Shoko home 

Właścicielka domu to projektantka pracowni Shoko design, która już od początku miała doprecyzowane i mocno określone oczekiwania, jeśli chodzi o docelowy wygląd wnętrza. Mówi się, że styl amerykański jest syntezą dwóch nurtów: art deco i ponadczasowej klasyki. Głównym założeniem projektu było odtworzenie niepowtarzalnego klimatu starej kamienicy, położonej w tętniącym życiem Nowym Jorku.

Jasny salon w stylu nowojorskim w projekcie pracowni Shoko design

150-metrowa przestrzeń domu projektantki z Shoko design został podzielony na siedem pomieszczeń. Sercem domu jest jednak strefa dzienna z salonem. Półotwartą kuchnię wizualnie oddzielono od jadalni dzięki francuskim ściankom. W salonie znalazły się charakterystyczne dla amerykańskiego stylu drewniane meble z elementami ulubionej przez projektantkę plecionki wiedeńskiej. Część ściany w tej strefie pokrywa elegancki dekor, który stanowi tło do wygodnych, jasnych sof.

Zastosowane we wnętrzu oświetlenie jest typowe dla tego kierunku wnętrzarskiego – nad stołem jadalnianym znalazły się piękne, szklane lampy, a w kuchni światło wydobywa się z artystycznej kompozycji w kształcie motylich skrzydeł. Czarne, ozdobne belki przy suficie idealnie współgrają z ciemnymi ramami okien oraz stołu jadalnianego.

Po pierwsze – przestronność

Na specjalne zamówienie Inwestorki, firma MAD dostarczyła deski o długości ponad dwóch metrów. Ułożono ją w nietypową, drabinkową kompozycję, aby odwzorować ten sam układ, który był modny w starych, amerykańskich kamieniach. Przewodnim motywem kolorystycznym w projekcie Shoko home jest ciepły, naturalny greige – przyjazne połączenie szarości oraz odcieni beżu, które zachwyca domową, przytulną atmosferą.

Kuchnia z wyspą w projekcie domu w stylu nowojorskim

Dzięki licznym przeszkleniom i okalającego budynek ogrodu wnętrze wydaje się jeszcze przestronniejsze. Także w kuchni czuć prawdziwy powiew wielkomiejskiego szyku. W centrum znajduje się charakterystyczna dla tego stylu wyspa ze zlewozmywakiem, obok towarzyszą jej dwa wysokie, barowe stołki. Zabudowę meblową stanowią tzw. „Shaker cabinets” z klasycznym frezowaniem, tak charakterystyczne dla amerykańskiego stylu.

Kuchnię urozmaicają również złote detale: kran oraz podłużne uchwyty dodają meblom elegancji i szyku. Ciekawostką projektu jest spiżarnia, która stosunkowo często pojawia się w nowojorskich mieszkaniach – wyjątkowo praktyczna, pozwalająca na zgromadzenie potrzebnych zapasów.

Amerykańska łazienka w projekcie Shoko design

W łazience nie mogło zabraknąć amerykańskich akcentów. Tutaj również pojawił się stylowy mebel z szufladą, pełniący także funkcję blatu pod umywalkę. Na podłodze ułożono heksagonalną, monochromatyczną mozaikę. Spomiędzy białych rolet wyłania się światło dzienne, a dodatkowe lustro ustawione optycznie powiększa tę niewielką, aczkolwiek bardzo elegancką przestrzeń.

Wszystko to sprawiło, że powstało wnętrze, które nikogo nie pozostawia obojętnym!

Produkty wykorzystane w projekcie:

Farby: Tikkurila
Podłoga: MAD – luminos
Płytki: Dunin, Tubądzin
Meble: HK Living, Fameg, House Doctor

Lustro w czarnej ramie w łazience w stylu nowojorskim

Projekt: Shoko design | shokodesign.com
Zdjęcia: Studio Lighthouse | studiolighthouse.pl

Zobacz również: Przebudowa stuletniego domu | DOM GEIKO – stylowe wnętrza

Salon w stylu nowojorskim w projekcie pracowni Shoko design
Krzesło z plecionką wiedeńską
Kuchnia w stylu nowojorskim w projekcie pracowni Shoko design
Drewniany stolik w salonie projektu Shoko design
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter