Szczeciński zieleniec Jasne Błonia zaprasza nie tylko relaksującymi krajobrazami, ale również nietuzinkowymi zabudowaniami, które może podziwiać w drodze na miejskie łono natury. Do tego typu infrastruktury zalicza się kamienica z XIX wieku, w której mieści się niezwykle klimatyczny 176-metrowy apartament, zaprojektowany przez studio Loft Kolasiński. To aranżacja która pokazuje, że wykorzystanie potencjału zabytkowych elementów wyposażenia jest warte zachodu.
176-metrowe mieszkanie w kamienicy z XIX wieku
Kamieniczne mieszkanie w pierwszej kolejności wymagało generalnego remontu. Gruntowną modyfikację przeszły wszystkie pomieszczenia, których ściany zostały pokryte tynkiem tradycyjnym. Renowacji zostały poddane również podłogi, a także liczne sztukaterie, które zdobią wysoki, typowy dla wiekowych budynków sufit. Konieczna była także częściowa korekta układu przestrzennego mieszkania w kamienicy z XIX wieku.
Twórcy projektu ze studia Loft Kolasiński zdecydowali się również na nową stolarkę drzwiową. Jej styl dopasowali do klimatu aranżacji, w związku z tym futryna nachodząca na ścianę została wzbogacona dekorami nawiązującymi do sztukaterii. To aranżacja, która pokazuje, że wykorzystanie potencjału zabytkowych elementów wyposażenia jest warte zachodu.
Ciekawym akcentem loftowo-kamienicznego klimatu jest również oświetlenie, między innymi w postaci kinkietów w formie starodawnych kinkietów, a także kulistych lamp w białym kolorze, wiszących na czarnych kablach i konstrukcjach. Kwintesencją oświetleniowego motywu jest przedpokój, w którym królują oprawy sufitowe oraz kinkiety, a także rower wiszący na ścianie, które podkreśla industrialny charakter aranżacji.
Meble – synonim komfortu i kwintesencja stylu w jednym
Wyjątkowym aspektem projektu mieszkania w kamienicy z XIX wieku, stworzonego przez studio Loft Kolasiński, jest umeblowanie. Na każdym metrze kwadratowym można bowiem spotkać nietuzinkowe elementy wyposażenia wnętrz, takie jak komoda w strefie wypoczynkowej, której cechą szczególną jest geometryczne zdobienie frontów. Na uwagę zasługuje również fotel z metalowym stelażem i melanżową tapicerką, który swoją formą wpisuje się w nowoczesną odsłonę kamienicznego klimatu.
Ciekawym połączeniem meblowym jest również zestawienie starodawnego biurka w lekko rdzawym odcieniu z nowoczesnym krzesłem kubełkowym w białym kolorze. Wyjątkowa w tej przestrzeni jest także sypialnia z przeszklonymi drzwiami w czarnych ramach, prowadzącymi do eleganckiej łazienki. Miękkim akcentem tego azylu jest natomiast wezgłowie łóżka, stworzone z geometrycznych elementów tapicerowanych, również w kolorze czarnym. Sypialnianą aranżację ociepla podłoga w ciepłym, drewnianym odcieniu.
Wnętrze mieszkania w kamienicy zaprasza swoją przestronnością, którą potęguje biel, ale także charakternymi dodatkami i elementami wyposażenia wnętrzu. W tej aranżacji każda rzecz odgrywa jakąś rolę – praktyczną, estetyczną bądź będącą mieszanką funkcjonalności i piękna. Lubimy projekty z głębią, a tej zdecydowanie nie można odmówić przestrzeni, którą stworzyło studio Loft Kolasiński.
Zdjęcia: Karolina Bąk
Zobacz również: 91-metrowe mieszkanie w kamienicy od Loft Kolasiński | Wnętrza willi Bauhaus w Konstancinie-Jeziornie