18 Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu

Już 1 i 2 kwietnia na wrocławskim rynku będzie można zobaczyć unikalne prace młodej polskiej artystki, która specjalizuje się w szkle artystycznym. 18 Atelier Natalia Komorowska przygotowało wyjątkowy program na Europejskie Dni Rzemiosła. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazach obróbki gorącego szkła, a także zobaczyć najważniejsze prace artystki, wyróżnione na wielu wystawach i konkursach. Wydarzenie będzie połączone ze świętowaniem pierwszych urodzin autorskiej pracowni, która otworzy się dla wszystkich gości.

18’Atelier Natalia Komorowska – pracownia młodej artystki na wrocławskim rynku obchodzi pierwsze urodziny

18 Atelier Natalia Komorowska to autorskie studio projektowe artystki specjalizującej się w szkle artystycznym. Pracownia zlokalizowana jest przy ul. Rynek 18, na drugim piętrze jednej z zabytkowych kamienic. To właśnie tam na początku kwietnia będzie można spotkać młodą twórczynię – Natalię Komorowską – i podejrzeć proces jej pracy podczas otwartych pokazów.

18 Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu
Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu

Natalia eksploruje kształtowanie obiektów zarówno metodą “na zimno”, jak i “na gorąco” w ogniu palnika. Eksperymentuje także ze zgrzewaniem różnych rodzajów szkła – optycznego lub barwnego – w piecu elektrycznym. Mieszanie różnych technik staje się dla niej drogą w poszukiwaniu oryginalnych, własnych form ekspresji. Od roku artystka prowadzi także swoją pracownię, która 1-go kwietnia będzie świętować urodziny i otworzy się na odwiedzających.

Europejskie Dni Rzemiosła – specjalnie przygotowane wystawy prac artystki

Wydarzenia w 18 Atelier Natalia Komorowska odbędą się w ramach Europejskich Dni Rzemiosła Artystycznego. Przez dwa dni – 1 i 2 kwietnia – będzie można zobaczyć wyselekcjonowane prace Natalii Komorowskiej. Na odwiedzających będzie czekać wystawa prac “Synergia” wykonanych w hucie szkła na wystawę konkursu PALETA oraz szkło użytkowe z linią kieliszków Animalia, które znalazły się w finałowej piątce Best Polish Designer under 30 w konkursie Dobry Design w Katowicach.

18'Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu
Natalia Komorowska

Nowoczesne spojrzenie na rzemiosło z tradycjami

Młoda artystka w swojej twórczości proponuje połączenie nowoczesnego spojrzenia na pracę w szkle z szacunkiem do tradycji dawnych mistrzów. Wyroby ze szkła od wieków zachwycają swoją misternością, jednak praca z tym surowcem wymaga sporych pokładów cierpliwości i uważności. Uzyskanie upragnionych kolorów wiąże się często z dużą ilością prób, gdyż po przepaleniu odcienie ulegają zmianie, a połączenia różnych barw mogą kończyć się pęknięciami lub kruszeniem.

18 Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu
Twórczość Natalii Komorowskiej

W poszukiwaniu własnych form ekspresji – połączenie wiedzy z otwartą głową

Natalia Komorowska z zaangażowaniem zgłębia technologiczne niuanse wytwarzania szkła. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje do tego, aby w każdej nowej pracy rozwijać swój indywidualny styl. To artystka, która nie boi się eksperymentować w poszukiwaniu własnej ekspresji, bada swoje granice i wciąż poszukuje charakterystycznych dla siebie gestów i zabiegów. Możliwości ciągłego rozwoju stwarzają jej między innymi liczne stypendia, których jest laureatką. To dzięki nim może z pełnym zaangażowaniem poświęcać się coraz bardziej pracochłonnym eksperymentom oraz rozwijać pracownię 18’Atelier Natalia Komorowska.

18'Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu
Prace Natalii Komorowskiej

Natalia jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Posiada dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła oraz na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki. Obecnie przygotowuje się do Szkoły Doktorskiej. Ma na swoim koncie wiele nagród, między innymi w konkursie The Glass Prize 2019 w kategorii The Aspiring Glass Artist, zorganizowanego przez firmę Warm Glass UK, w konkursie „Młodzi na Start 2020”, zorganizowanym przez redakcję magazynu ELLE Decoration oraz Nówka Sztuka 2022 Fundacji State. Jej prace były wystawiane na trzech wystawach indywidualnych w Polsce oraz ponad siedemdziesięciu wystawach zbiorowych, także za granicą we Włoszech (The Venice Glass Week), Francji, Singapurze, czy USA.


Marka: 18 Atelier Natalia Komorowska

Zobacz również: Idealne szkło do serwowania drinków – kolekcja koktajlowa SHAKE od Krosno Glass | FAIRY TILES by Ania Link – niezwykła ceramika na zamówienie

18'Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu
18'Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu
18 Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu
18 Atelier Natalia Komorowska i Europejskie Dni Rzemiosła we Wrocławiu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter