250-metrowy apartament na Solcu – przestrzeń dla miłośników sztuki

Oto projekt Sylwii Szcześniak z pracowni Mariposa: przestronne wnętrze zaprojektowane z myślą o parze oraz ich dzieciach, które odwiedzają to miejsce w weekendy. Właściciel apartamentu, pasjonat sztuki i zarazem właściciel galerii, zadbał o to, aby w przestrzeni znalazły się doskonale wyeksponowane dzieła sztuki. Te dzieła nie tylko uzupełniają charakter mieszkania, ale także podkreślają jego dekoracyjne aspekty.

Harmonia Yin i yang na 250-metrach

Wnętrze tego apartamentu prezentuje harmonijne połączenie męskich i kobiecych elementów. Znajdziemy tu zarówno silne barwy i surowe materiały, jak i naturalną zieleń wraz z delikatnym, dekoracyjnym oświetleniem. Wszystko to zostało subtelnie uzupełnione o minimalistyczne detale, które pełnią funkcję wyrafinowanej biżuterii wnętrza. Dodatkowo elementy te doskonale współgrają z dominującą w przestrzeni sztuką, tworząc spójny i estetyczny wystrój.

Przestronny salon w kolorach beżu i czarną ścianką TV

Apartament ten charakteryzuje się motywem przenikających się wzajemnie brył, które razem z jasnym drewnem, betonem, stalą oraz mosiądzem tworzą mocną i wyrazistą strukturę wnętrza. Te materiały podkreślają siłę i charakter przestrzeni, a jednocześnie doskonale wydobywają szlachetność innych elementów, takich jak lampy, tkaniny i dekoracje. Całość jest jak umiejętne połączenie męskiego charakteru z kobiecym ciepłem, co razem tworzy aranżacyjną harmonię, pełną równowagi i subtelnego piękna.

Wnętrze nasycone mocnymi kolorami

Koncepcja zakładała stylowe wnętrze nasycone kolorami inspirowanymi okolicą. Apartament znajduje się w pięknym miejscu, za oknem jest dużo zieleni, jest także widok na Wisłę, ale i na stary, barokowy kościół z miedzianym dachem. Właśnie dlatego nie zabrakło tu szarości betonu, ciepła drewna, klasycznej czerni, butelkowej zieleni oraz miedzianych elementów. Cała ta paleta barw i faktur tworzy w apartamencie spójną całość.

Nowoczesny salon z beżową kanapą, okrągłym drewnianym stolikiem, artystycznym obrazem i designerskimi lampami

Pojawiły się tutaj także niezwykle funkcjonalne rozwiązania. Jednym z nich jest drewniana zabudowa, która zaczyna się tuż przy wejściu i pełni funkcję szafy na odzież wierzchnią, a następnie „wędruje” przez cały apartament jako podwieszany sufit, kryjąc przy okazji karnisze oraz sufitowe oświetlenie LED. Ta sama zabudowa okala także kuchnię oraz salon, docierając wreszcie do garderoby, w której zmienia się w część szaf i kończąc podróż na ścianie wezgłowia łóżka. 

Aby nadać lekkości masywnym bryłom, całość została wykończona ceownikami z czarnego metalu, które pełnią również rolę listew przypodłogowych. Ciekawym elementem tego projektu są także schody, sprawiają wrażenie, jakby „wylewały się” z wyższego piętra. Taki zabieg nadaje wnętrzu lekkości, a forma konstrukcji świetnie wpisuje się w ogólną aranżację apartamentu.

Szara okrągła wanna w łazience połączonej z sypialnią

W apartamencie na Solcu elegancko prezentują się wcześniej wspomniane dzieła sztuki, które zdobią przestrzeń w formie obrazów i rzeźb. Ta wyjątkowa przestrzeń, pełniąca funkcję prywatnej galerii, jest nie tylko piękna, ale również funkcjonalna. Styl apartamentu jest ponadczasowy i łączy elegancję detali i nieprzesadzone dekoracje. Co ważne, wszystko to zostało zaprojektowane z myślą o komforcie i wygodzie codziennego użytkowania.


Wybrane marki wykorzystane w projekcie:

Oświetlenie: Henge, Gubi, Henri Bursztyn, AQForm
Stół: Huelsta
Krzesła: Gubi
Kanapy: Sits
Zabudowa kuchenna: Nolte | pozostałe zabudowy: firma Arkol
Baterie i ceramika łazienkowa: Hushlab


Projekt: Mariposa Sylwia Szcześniak | mariposa.zone
Zdjęcia: Piotr Gęsicki

Zobacz również: 115-metrowy eklektyczny apartament w Gdańsku – nowoczesność z nutą vintage | 131-metrowy apartament w Trójmieście – królestwo matowego wykończenia

Jasny i przestronny salon z dziełami sztuki
Nowoczesny salon z beżową kanapą, okrągłym drewnianym stolikiem, artystycznym obrazem i designerskimi lampami
Miedziany kolor w kuchni połączonej z jadalnią
250-metrowy apartament na Solcu – przestrzeń dla miłośników sztuki - projekt Mariposa - foto Piotr Gęsicki
250-metrowy apartament na Solcu – przestrzeń dla miłośników sztuki - projekt Mariposa - foto Piotr Gęsicki
Miedziany kolor w sypialni z dużym łóżkiem z zielonym zagłówkiem
Sypialnia z dużym łóżkiem z zielonym wezgłowiem połączona z łazienką
Przestronna garderoba z pufem na środku
Schody prowadzące na piętro 250-metrowego apartamentu
Miedziana ściana w łazience z białą wanną wolnostojącą
Dzieła sztuki w beżowym salonie
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter