27-metrowe mieszkanie nad Motławą od Polymetric Studio

Komfort wypoczynku, domowa wygoda i estetyka wnętrza inspirowanego stylem skandynawskim to główne założenia projektowe kawalerki w Gdańsku przeznaczonej na wynajem krótkoterminowy. 27-metrowe mieszkanie dedykowane jest bezdzietnym parom, które cenią sobie komfortową bazę podczas intensywnego urlopu w mieście. Architektka Ksenia Polyakova z Polymetric Studio czerpiąc z własnych doświadczeń podróżniczych, zaprojektowała wnętrze odpowiadające na potrzeby miłośników city break’ów.

Styl, komfort i wygoda podczas urlopu

Wnętrze zostało zaprojektowane jako mieszkanie na wynajem krótkoterminowy dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Przyszli wczasowicze będą mogli zacząć dzień od przyjemnego śniadania z aromatyczną kawą przy pięknym stole z marmurowym blatem na mosiężnej nodze, a zakończą go w wygodnym łóżku, oddzielonym od strefy dziennej niską ścianką z przepierzeniem.

Niewielki salon z podłogą w jodełkę
Niewielki salon połączony z kuchnią

Mimo niewielkiego metrażu 27-metrowe mieszkanie stanowi funkcjonalną bazę wypadową, która zapewni komfort podobny do tego we własnym domu. Dostęp do aneksu kuchennego tworzy możliwości przyrządzania i spożywania posiłków przy pełnowymiarowym stole, a duże łóżko pozwala wypocząć i zregenerować siły przed kolejnym aktywnym dniem. Kojące barwy, uporządkowana i funkcjonalna przestrzeń pozwalają w pełni się zrelaksować i czerpać radość z czasu spędzonego poza domem.

Inspiracje czerpaliśmy z własnych doświadczeń z podróży, gdzie przeładowane funkcjami mieszkania tak naprawdę nie spełniały swoich głównych założeń przy naszym stylu spędzania czasu na wakacjach. To, czego wraz z Inwestorami oczekujemy od noclegów wakacyjnych, to zapewnienie komfortowego wypoczynku po całym dniu zwiedzania i o to postaraliśmy się zadbać – mówi Ksenia Polyakova.

27-metrowe mieszkanie projektu Kseni Polyakovej

Na niewielkim metrażu udało się pomieścić wszystkie elementy niezbędne do stworzenia funkcjonalnego i komfortowego wnętrza takie jak łazienka z prysznicem walk-in oraz ukrytą pralką, niewielki, ale w pełni wyposażony aneks kuchenny, pełnowymiarowy stół oraz kompletna strefa nocna z dwuosobowym łóżkiem, szafkami nocnymi i telewizorem.

Niewielki przedpokój połączony z kuchnią
Niewielki przedpokój w projekcie Polymetric Studio

Na wyjazdach dużo kłopotów sprawiają walizki z często nierozpakowanym bagażem, jednak w projekcie Kseni Polyakovej udało się uzyskać sporo przestrzeni do przechowywania rzeczy, unikając przy tym efektu zagracenia. Na szczególną uwagę zasługuje duża, pojemna zabudowa z przesuwnymi drzwiami, stanowiąca „ukryte” wejście do łazienki.

Telewizor na ścianie w sypialni
Przepierzenie w sypialni projektu Polymetric Studio

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które zapewnia komfort i wyraźnie porządkuje przestrzeń, jest przepierzenie na niskiej ściance wydzielającej strefę snu. Lamele są ustawione pod kątem, co pozwala uzyskać nieco prywatności bez zabierania przestrzeni i światła. Takie ustawienie powoduje, że wchodząc do mieszkania i przebywając w strefie dziennej, nie widzimy łóżka, ani telewizora, a leżąc w łóżku, nie mamy przed oczami całego aneksu kuchennego. Ścianka jest ustawiona centralnie, zatem dostęp do strefy nocnej jest z obu stron.

Styl skandynawski z nutą vintage

27-metrowe mieszkanie w Gdańsku jest nie tylko funkcjonalne, ale także piękne i stylowe. Głównym założeniem estetycznym było stworzenie miejsca, które kojąco zadziała na zmysły, pozwoli wyciszyć się po intensywnym dniu i wprawi w dobry nastrój o poranku.

Jasne płytki w niewielkiej kuchni w kolorze szałwiowym
Kuchnia z szałwiowymi frontami

Zależało mi też na uzyskaniu maksymalnego efektu wnętrza „instagramable” przy wskazanym przez Inwestora budżecie. W dzisiejszych czasach nie można ignorować możliwości płynących z mediów społecznościowych, dlatego, aby zwiększyć potencjał marketingowy mieszkania, stylistyka musi umożliwiać robienie zdjęć przez gości i do tego zachęcać – podkreśla architektka.

Szałwia oraz kojące odcienie zieleni zostały zestawione z bielą, która optycznie powiększa pomieszczenie. Charakterystycznym wyborem kolorystycznym jest fornirowana zabudowa kuchenna, pod którą dobrany został stylowy, zielony okap Franke. Jasne odcienie w stylu skandynawskim nadają wnętrzu lekkości, a nutę vintage’owego charakteru wprowadzają mosiężne detale. Dodatki takie jak lampy, lustra w niestandardowych kształtach oraz rustykalne, ręcznie formowane ścienne płytki tworzą niepowtarzalny klimat.

Oliwkowe płytki i fronty w kolorze jasnego drewna w łazience
Ręcznie formowane ścienne płytki w łazience

Wnętrze jest spójne i pełne funkcjonalnych rozwiązań, które zapewniają wygodę i pozwalają na odpoczynek. Tempo życia większości ludzi jest niezwykle szybkie, dlatego 27-metrowe mieszkanie od Polymetric Studio skłania do tego, by podczas urlopu zwolnić, pozwolić sobie na luksus wspólnego wypoczynku i czerpać radość z przebywania w pięknej, kojącej przestrzeni.

Produkty wykorzystane w realizacji:

Farby: Flügger
Podłoga: panele winylowe Therdex
Płytki: Equipe Masia Blanco, Equipe Splendours Green, Baldocer Eternal Pearl Natural
Armatura: Oltens
Okap: Franke
Podłużne uchwyty w białej zabudowie: OPA! Interiors
Uchwyty-gałki: Beslag Design
Plakaty na ścianie: Desenio


Projekt: Polymetric Studio | polymetric.pl
Zdjęcia: Nikita Polyakov

Zobacz również: 68-metrowe wnętrze z motywem vintage | 55-metrowy soft loft z elementami japandi

Niewielka kuchnia z szałwiowym detalem
27-metrowe mieszkanie nad Motławą projektu Polymetric Studio
Białe płytki w kuchni z okapem w kolorze szalwiowym
Niewielka łazienka z oliwkowymi płytkami i frontami w kolorze jasnego drewna
Łazienka z drewnianymi frontami i płytkami ręcznie formowanymi
Przytulna sypialnia z dużym łóżkiem w projekcie Polymetric Studio
Niewielkie mieszkanie nad Motławą projektu Polymetric
Taras w 27-metrowym mieszkaniu nad Motławą
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter