35-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie – industrialny komfort

Styl industrialny na ogół kojarzy się z surowością i minimalizmem. Czy wobec tego można go wykorzystać do stworzenia przytulnej przestrzeni mieszkalnej? Okazuje się, że tak. Pracownia KODO i jej “industrialny komfort” są tego niezbitym dowodem!

Nowoczesny industrial na 35 metrach kwadratowych

Nieduże, bo 35-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie, to ciekawy efekt podejścia do tematyki aranżacji wnętrz. Ta niewielka przestrzeń oddana w ręce pracowni KODO stała się zarazem nowoczesnym i przytulnym lokum, które zaskakuje nieoczywistymi rozwiązaniami. Mieszkanie ma wszystkie cechy charakterystyczne dla stylu industrialnego – cegłę na ścianie w pokoju dziennym i sypialni, duże oszklenia czy minimalistyczne elementy oświetlenia. Należy jednak zwrócić uwagę, że cała aranżacja odbiega nieco od standardowych założeń, jakie niesie za sobą industrial. Jest stylowo, ale również komfortowo i przytulnie.

Cegła na ścianie w 35-metrowym mieszkaniu
Cegła na ścianie w 35-metrowym mieszkaniu

Nieoczywista przytulność

Choć wnętrze mieszkanie zdominowane jest przez chłodne odcienie – czerń, szarość, biel – nie można nazwać go surowym i zimnym. Charakterystyczna cegła na ścianie oraz liczne, drewniane elementy skutecznie ożywiają i ocieplają przestrzeń, nadając jej wyjątkowy klimat. Na uwagę zasługują także wygodna sofa umieszczona w strefie dziennej i komfortowe tapicerowane łóżko w sypialni. Oba meble w intensywnym, ciemnobłękitnym kolorze. Dzięki zastosowaniu tych kontrastowych elementów całe lokum jest niezwykle przytulne i sprzyja odpoczynkowi zarówno dzień, jak i w nocy. Projekt został dobrze wyważony i przemyślany. Wszystkie pomieszczenia idealnie korespondują ze sobą i robią bardzo dobre wrażenie za każdym razem.

Mały salon w stylu industrialnym
Sypialnia oddzielona jest ścianką

Funkcjonalność na małej przestrzeni

Bazą aranżacji stały się kluczowe potrzeby mieszkańców i to właśnie one stanowiły najważniejszy aspekt projektu pracowni KODO. Priorytetem stało się jasne wydzielenie stref w mieszkaniu. Ten efekt uzyskano dzięki przeszkleniu w czarnych ramach, które oddzielają sypialnię od pokoju dziennego. Estetyczne i funkcjonalne kotary umożliwiają zachowanie prywatności, na przykład w przypadku wizyty gości. Co ważne, to rozwiązanie nie tylko podnosi poczucie komfortu domowników, ale także optycznie powiększa metraż mieszkania.

Szklano-metalowa ścianka odgradzająca sypialnię od salonu
Sypialnia za przeszkleniem

Mniej znaczy więcej

Niewielkie mieszkania wymagają indywidualnego podejścia. To wnętrze zostało stworzone tak, aby zaspokajać wszystkie potrzeby domowników, pomimo skromnego metrażu. Co za tym idzie, w projekcie nie było miejsca na niepotrzebne ozdoby czy nadmiar mebli. Wszystkie elementy wyposażenia są funkcjonalne i nowoczesne. Szafki charakteryzują się dużą pojemnością, a przestrzeń została zorganizowana tak, aby poruszanie się po niej nie sprawiało żadnego problemu. Z kolei połączenie kuchni i strefy dziennej sprawiło, że lokum znacznie zyskało na komforcie i stało się o wiele bardziej przestronne.

35-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie - industrialny komfort
Mieszkanie jest niewielkie, lecz przytulne

Projekt: KODO | kodo.pl

Zobacz również: 42-metrowe mieszkanie w kamienicy na Saskiej Kępie | 35-metrowe mieszkanie w budynku dawnego Historycznego Domu Polskiego w Gdańsku

Ciemna łazienka w stylu industrialnym
Mała sypialnia w stylu loftowym
Sypialnia oddzielona ścianą od salonu
Mały salon w stylu loftowym
Mały aneks kuchenny w stylu industrialnym
35-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie - industrialny komfort
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter