35-metrowe mieszkanie w Warszawie w kolorach ziemi

Odważne, niebanalne, a przy tym w pełni funkcjonalne! Właśnie takie jest 35-metrowe mieszkanie w Warszawie urządzone w minimalistycznym, ale wyrafinowanym stylu. Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o młodej parze, która ceni sobie dobre wzornictwo oraz komfort i wygodę codziennego życia. Projekt pracowni Bran&Pine nie tylko odpowiada na te potrzeby, ale też zachwyca spójnością ciepłego wnętrza w kolorach ziemi. Wnętrze zaskakuje śmiałymi rozwiązaniami, które możemy oglądać na fotografiach ONI stories.

Funkcjonalność w wyjątkowym stylu

Jednym z głównych założeń projektowych, było stworzenie naprawdę wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni mimo niewielkiego metrażu. Dwupokojowe, 35-metrowe mieszkanie w Warszawie zaprojektowane dla młodej pary, miało stać się miejscem, w którym jest przestrzeń zarówno na intymność i relaks, jak i na pracę zdalną w komfortowych warunkach. Inwestorom gustującym w dobrym wzornictwie zależało także na tym, aby w niewielkim wnętrzu znalazło się miejsce na wysokiej klasy design.

Niewielka kuchnia połączona z jadalnią w projekcie Bran&Pine
Dwupokojowe, 35-metrowe mieszkanie w Warszawie

Dla architektek z pracowni Bran&Pine inspiracją często staje się także okolica, w której położony jest obiekt. Tak było także w tym przypadku. Projekt miał eksponować walory mieszkania powiązane z jego lokalizacją, dlatego tak ważne było wymyślenie wnętrza, które pozostanie w relacji z rozpościerającym się za dużymi oknami ogrodem. Otaczająca budynek zieleń, o którą właściciele bardzo dbają, przyczyniła się między innymi do decyzji odnośnie kolorów i materiałów wykorzystanych w aranżacji.

Minimalizm w kolorach ziemi

Bazę kolorystyczną projektu warszawskiego mieszkania stanowi piękna paleta barw ziemi. Neutralne, ponadczasowe i szlachetne odcienie nie tylko tworzą świetną ramę, która o każdej porze roku ma szansę współgrać z ogrodem, ale też stają się tłem dla oryginalnych mebli i odważnych rozwiązań zastosowanych w projekcie. Ponadto subtelne beże, optycznie powiększające przestrzeń, i ciepłe odcienie drewna sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i kojące.

Minimalistyczne wnętrze projektu architektek z Bran&Pine
Bazę projektu stanowi paleta barw ziemi

Aby wzbogacić i nasycić minimalistyczną aranżację, w projekcie zostały wykorzystane także naturalne materiały. Mikrocement, stal, czy tkaniny bouclé, to elementy, które nadają całości charakteru i pewnego rodzaju ponadczasowej szlachetności. Ważną rolę w gamie odcieni i faktur zastosowanych we wnętrzu stanowi także orzech amerykański, którego ciepły odcień spaja aranżację.

35-metrowe mieszkanie w Warszawie pełne niebanalnych rozwiązań

Spójna, dość jasna i neutralna, a przy tym wyrafinowana baza pozwoliła na to, aby zastosować w projekcie oryginalne rozwiązania. Jednym z nich jest z pewnością wprowadzenie do wnętrza elementów od najwyższej klasy projektantów takich jak lampa wisząca Flos Frisbi, lampa Blow me up od Ingo Maurera w części kuchenno-jadalnianej, czy na przykład taboret Plopp projektu Oskara Zięty w strefie pracy. Poza perełkami współczesnego wzornictwa we wnętrzu znalazły się także dobrej jakości meble vintage.

Ściana z luster optycznie powiększająca przestrzeń
Lustrzana zabudowa kuchenna w projekcie Bran&Pine

Charakterystycznym i odważnym punktem w realizacji warszawskiego mieszkania jest z pewnością wysoka, lustrzana zabudowa kuchenna, w której odbija się ogród widoczny zza okna. Dzięki niej przestrzeń sprawia wrażenie znacznie większej, a także ciekawszej. Połączenie odważnych rozwiązań, najwyższej jakości mebli i designu oraz bogactwa szlachetnych materiałów sprawia, że 35-metrowe mieszkanie w Warszawie jest nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim unikalne i dostosowane w całości do gustu i potrzeb jego właścicieli.


Projekt: Bran&Pine | branandpine.com
Zdjęcia: ONI stories | oni.com.pl

Zobacz również: 100-metrowy apartament w Warszawie | Dwupoziomowe mieszkanie artysty

35-metrowe mieszkanie w Warszawie w kolorach ziemi - projekt Bran&Pine
35-metrowe mieszkanie w Warszawie w kolorach ziemi - projekt Bran&Pine
Fronty kuchenne w kolorze ciemnego drewna
Wnętrze projektu architektek z pracowni Bran&Pine
Kuchnia z meblami w kolorze ciemnego drewna i ścianą z lustrem
35-metrowe mieszkanie w Warszawie w kolorach ziemi
35-metrowe mieszkanie w Warszawie w kolorach ziemi
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter