37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy

Czy na niewielkim metrażu można pozwolić sobie na szaleństwo i odważną aranżację przepełnioną geometrycznymi formami? Projekt Tafla udowadnia, że tak i zaskakuje spójną, choć niebanalną aranżacją. 37-metrowe mieszkanie w secesyjnej kamiennicy w Łodzi pełne kreatywnych rozwiązań zaprojektowali Diana Żurek i Gutek Girek – właściciele Furora Studio.

Wnętrze wypełnia gra geometrii, światła, barw i form, co widać na zdjęciach wykonanych przez Zasoby Studio. Odważne elementy, takie jak lustrzana bryła, udało się wprowadzić dzięki otwartości, odwadze i kreatywności Inwestorów. To wyjątkowe porozumienie między właścicielami a projektantami pozwoliło stworzyć naprawdę zaskakujące i dopracowane wnętrze.

37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy - projekt Furora Studio - foto Zasoby Studio
Projekt Tafla autorstwa Fuga Studio

Projekt Tafla – wnętrze z lustrzaną bryłą pełne iluzji i geometrycznych niuansów

Odważna i nietypowa aranżacja łódzkiego mieszkania zaskakuje przede wszystkim za sprawą lustrzanej bryły umieszczonej w centrum otwartej strefy dziennej. Przekręcona, lustrzana kostka niesamowicie rozświetla wnętrze, a przy tym uruchamia niezwykłą iluzję odbić i powielonych kształtów. Dzięki niej jodełka francuska na podłodze zdaje się nie mieć końca, a ciemne meble połączone z orzechowym drewnem zwielokrotniają się.

Salon z jasną kanapą w 37-metrowym mieszkaniu w Łodzi
Salon z jasną sofą

Jednak lustrzana kostka nie spełnia jedynie dekoracyjnej funkcji. W jej wnętrzu ukryta została łazienka. Mimo konsekwentnie monochromatycznej aranżacji pomieszczenie również ma w sobie nutę optycznych niuansów. Podłoga w czarno-białe pasy wyznacza dynamiczny, diagonalny kierunek zupełnie nieadekwatny do przestrzeni na zewnątrz. Ściany łazienki pokrywają pionowe płytki i lustra w nietypowych kształtach, a wycięcie w ścianie i wykorzystanie weneckiego lustra zapewniają dużą ilość naturalnego światła wewnątrz bryły.

Jakość, klasa i detale – wyszukane elementy w aranżacji łódzkiego mieszkania

Większość elementów zabudowy meblowej została zaprojektowana przez architektów, którzy bawiąc się prostą formą i klasycznymi podziałami dostosowali je do charakteru wnętrza, sprawiając tym samym, że mieszkanie stało się jeszcze bardziej unikalną przestrzenią. We wnętrzu znalazło się także kilka akcentów polskiego designu, takich jak stolik kawowy od NG Design. Nie zabrakło również miejsca na rodzimą sztukę – na białych ścianach w części dziennej widnieją barwne dzieła Sonii Jaszczyńskiej i abstrakcje od Macieja Januszewskiego.

Biały stół i czarne krzesła we wnętrzu 37-metrowego mieszkania w Łodzi
W projekcie zadbano o każdy detal

Dbałości o jakość nie brakuje także w wykończeniu całego wnętrza. Subtelne, złociste elementy takie jak krany, uchwyty, klamki, czy części mebli spajają całość i odróżniają strefę dzienną od wykończonej w srebrnych odcieniach łazienki. Funkcjonalnym dodatkiem dopełniającym aranżacje są także lampy w niestandardowych, organicznych kształtach. Zachwycają również drobne detale w szkle, które lekko nawiązują do secesyjnej geometryzacji i korespondują ze wzorem oryginalnej stolarki okiennej.

Gra rytmów i geometrii – odważna aranżacja mieszkania w secesyjnej kamienicy

Wszystkie elementy wykorzystane w aranżacji łódzkiego mieszkania począwszy od luster, przez designerskie meble, abstrakcyjne obrazy, czy nietypowe lampy – składają się na wyjątkową grę rytmów i form. Podobnie działają kolory – zredukowane do bieli, czerni i naturalnych odcieni drewna z dodatkiem mocnej ultramaryny biegnącej po ścianach i prowadzącej na zasłoniętą antresolę w barwach granatu. Kolorystyczną mieszankę urozmaicają nieco także dodatki.

Łazienka z czarno-białą podłogą i prysznicem
Łazienka z czarno-białą podłogą i prysznicem

37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy w nowoczesny i nieoczywisty sposób otwiera dialog przeszłości designu z teraźniejszością. Za sprawą rytmów, linii, kształtów, kolorów i faktur, Diana Żurek i Gutek Girek z Furora Studio w porozumieniu z inwestorami stworzyli naprawdę zaskakującą przestrzeń. Mimo szaleństwa, odwagi i nagromadzenia wyrazistych rozwiązań, całość pozostaje spójna i harmonijna, a właściciele będą mogli cieszyć się unikalnym wnętrzem przez lata.


Projekt: Furora Studio | furora.studio
Zdjęcia: Zasoby studio | zasoby.studio

Zobacz również: 100-metrowe mieszkanie na Mokotowie dla rodziny z dzieckiem | 62-metrowe mieszkanie na Żoliborzu – połączenie funkcjonalności i stylu retro

37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy - projekt Furora Studio - foto Zasoby Studio
37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy - projekt Furora Studio - foto Zasoby Studio
Szklany kubik w salonie 37-metrowego mieszkania w Łodzi
Czarna zabudowa meblowa w aneksie kuchennym w 37-metrowym mieszkaniu
Czarne krzesła w salonie w 37-metrowym mieszkaniu w Łodzi
Granatowa ściana we wnętrzu 37-metrowego mieszkania w Łodzi
Salon z jasną kanapą w 37-metrowym mieszkaniu w Łodzi
Komoda w kolorze ciemnego drewna we wnętrzu 37-metrowego mieszkania w Łodzi
37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy
Meble we wnętrzu 37-metrowego mieszkania w Łodzi
Salon w 37-metrowym mieszkaniu w Łodzi
Designerskie lustro w łazience
Biało-czarna łazienka z chromowanym grzejnikiem
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter