40-metrowe mieszkanie na wynajem projektu bo•studio

40-metrowe mieszkanie w Warszawie projektu Bogny Bochenkiewicz z bo•studio to przestrzeń stworzona z myślą o wynajmie. Aranżacja uniwersalnego wnętrza, które wpisze się w oczekiwania i potrzeby nieznanych przecież domowników stanowi spore wyzwanie. Jednak ta nietuzinkowa przestrzeń jest nie tylko ponadczasowa, ale przede wszystkim niezwykle przytulna, oryginalna oraz funkcjonalna.

Połączenie subtelności i odważnych kolorów

Wnętrze stworzone na wynajem zostało zaprojektowane w wysokim standardzie, dzięki czemu cała przestrzeń zdecydowanie wyróżnia się na tle innych projektów. Najważniejszą inspiracją była oczywiście funkcjonalność. W mieszkaniu został wykorzystany każdy centymetr przestrzeni, dzięki temu domownicy mogą liczyć na mnóstwo miejsca do przechowywania. Wnętrze było zaprojektowane na wynajem w wyższym standardzie.

Salon połączony z kuchnią w projekcie 40-metrowego mieszkania
Projekt wnętrza na wynajem od bo•studio

Kolorystyczną bazę mieszkania stanowią biel i drewno, a przełamaniem są przygaszone zielenie oraz kolor cegły. W przestrzeni nie brakuje dekoracyjnej sztukaterii, a także dodatków w kolorze niezwykle eleganckiego złota oraz kontrastujących, czarnych akcentów. Ciekawą ozdobą, a także sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni, są lustrzane fronty wysokiej zabudowy meblowej, która znajduje się w holu.

Designerskie rozwiązania w projekcie bo•studio

A skoro o holu i designerskich rozwiązaniach już mowa, to właśnie w tym miejscu warto na chwilę się zatrzymać. Funkcjonalnym sposobem na oddzielenie tego pomieszczenia od strefy dziennej jest szklana ścianka w czarnej metalowej konstrukcji, która podziałem przęseł nawiązuje do szklanych drzwi, prowadzących do sypialni.

To rozwiązanie, które nie zabiera światła dziennego, a jednocześnie jest jasnym wyznaczeniem poszczególnych pomieszczeń. Co więcej, szklana konstrukcja jest wydłużeniem ściany w strefie jadalnianej.

Szklano-metalowa ścianka w 40-metrowym mieszkaniu projektu bo•studio
Ścianka oddzielająca strefy

„Ten zabieg pozwolił z kolei na wykorzystanie w projekcie stołu o standardowych wymiar” – mówi Bogna Bochenkiewicz.

Nie sposób nie zauważyć również tego, że ściana z metalowymi przęsłami jest niezwykle dekoracyjnym i oryginalnym dodatkiem w tym wnętrzu. Szkło w 40-metrowym mieszkaniu to materiał idealny również ze względu na możliwość dodania wnętrzu kilku dodatkowych, wizualnych metrów kwadratowych.

Kuchnia i łazienka, czyli aranżacyjny klucz do funkcjonalności

Bez względu na styl czy też wielkość projektowanej przestrzeni, bez dwóch zdań istotną rolę w każdym wnętrzu odgrywają dwa pomieszczenia, a mianowicie kuchnia oraz łazienka. Ogromną zaletą tego mieszkania był naprawdę przemyślany układ deweloperski, co w przypadku małego metrażu jest bardzo ważne. Aneks kuchenny jest lekko wydzielony ze strefy dziennej i posiada dodatkowe okno. Zabudowa wysoka jest w kolorze białym, dzięki czemu zlewa się ze ścianą i trochę „ginie”. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się część kuchni w kolorze zielonym. 

Oliwkowe fronty meblowe w kuchni projektu bo•studio
Biało-oliwkowa kuchnia

Nie zabrakło tu oczywiście miejsca do przechowywania, a także wszystkich niezbędnych sprzętów, które są gwarancją tego, że gotowanie będzie prawdziwą przyjemnością. To cecha wspólna z łazienką, w której wynajmujący mają do dyspozycji pralkę i suszarkę w zabudowie, a dodatkowo z powodzeniem zmieszczą tu wszystkie niezbędne kosmetyki. Dekoracyjną stroną domowego SPA jest zastąpienie płytek za umywalką farbą w kolorze zielonym, która po pomalowaniu została pokryta lakierem zabezpieczającym.

Okrągłe lustro w łazience z zieloną ścianą
Oliwkowa zieleń w łazience

Mieszkanie na wynajem wcale nie musi być nudne, monotonne i czarno-białe. Oryginalność, moc kolorów oraz nieprzytłaczająca funkcjonalność to cechy 40-metrowego mieszkania autorstwa bo•studio, które powinny być inspiracją dla innych twórców wnętrz.


Projekt: bo•studio | bo-studio.com.pl
Zdjęcia: Pion Poziom | pionpoziom.com

Zobacz również: 60-metrowe kobiece mieszkanie | Wnętrze z miedzianym błyskiem

Przytulny salon ze ścianą w kolorze oliwkowej zieleni w projekcie bo•studio
Przytulna sypialnia z metalowo-szklaną ścianką w projekcie bo•studio
Przytulna sypialnia z metalowo-szklaną ścianką w projekcie bo•studio
Przygaszona zieleń na ścianie w sypialni
Salon z detalem w kolorze ceglanym
Ceglany kolor na ścianie w salonie w projekcie bo•studio
Ceglany kolor na ścianie w przytulnym salonie projektu bo•studio
Białe płytki i oliwkowe fronty w kuchni projektu bo•studio
Okrągłe lustro na ścianie 40-metrowego mieszkania
Oliwkowe fronty meblowe w kuchni
Obrazy na ścianie w salonie
Zielono-biała łazienka w 40-metrowym mieszkaniu projektu bo•studio
Biało-zielona łazienka w projekcie bo•studio
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter