400-metrowa willa dla pięcioosobowej rodziny z Bielska-Białej

Projekt krakowskiej pracowni architektonicznej MIKOŁAJSKAstudio to dowód na to, że połączenie modnego designu z elementami klasycznymi jest możliwe! Mimo nawiązań do architektury i wnętrz klasycznych 400-metrowa willa została zaprojektowana z wszelkimi wygodami, znalazło się w niej między innymi miejsce na windę i elegancką piwniczkę na wino. Otwarty układ przestrzenny i ogromne przeszklenia na pełną wysokość pomieszczeń to również bardzo współczesne rozwiązania.

Wnętrza 400-metrowej willi

Pięcioosobowa rodzina z Bielska-Białej pragnęła zamieszkać w domu, który nie tylko spełniłby ich oczekiwania pod kątem funkcjonalności, ale także odpowiednio oddawał estetyczne upodobania. Wyobrażali sobie posiadłość w eklektycznym stylu, współczesną, choć przemycającą odrobinę klasyki. Już na etapie projektowania budynku architekt wziął pod uwagę wymagania swoich klientów, tworząc ciekawą, nietuzinkową bryłę budynku z przestronnymi wnętrzami, które pozostawiły doskonałe pole do popisu zespołowi z pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Salon z kominkiem we wnętrzu 400-metrowej willi w Bielsku-Białej
Salon z kominkiem

Pracownia udowodniła, że wyważona i stonowana przestrzeń jest świetną bazą do wprowadzenia ciekawych rozwiązań i designerskiego sznytu. W projekcie postawiono na kolory ziemi, odcienie beżów i szarości, a także wykorzystanie naturalnych surowców.

Spójność to podstawa

Projekt willi stanowił wyzwanie zarówno pod kątem spełnienia oczekiwań klientów, ale także ze względu na rozmiar inwestycji. Metraż domu to ok. 400 metrów kwadratowych, na których znalazła się m.in. otwarta na salon kuchnia połączona z jadalnią, sypialnia z garderobą i łazienką, pokój najmłodszego syna oraz gabinet z funkcją pokoju gościnnego. Atrakcją realizacji jest również piwniczka na wino, do której prowadzą otwarta klatka schodowa oraz winda łączące wszystkie trzy kondygnacje.

Duża szara sofa w salonie w 400-metrowej willi w Bielsku-Białej
Przestronna strefa dzienna

Choć klienci mieli nietuzinkowe oczekiwania, pracownia MIKOŁAJSKAstudio zadbała o przemyślane, harmonijne dopasowanie całej koncepcji do ich potrzeb. We wszystkich pomieszczeniach da się zauważyć nie tylko wspólny mianownik w postaci wykorzystanych barw i materiałów, ale również w kwestii doboru oświetlenia, mebli czy elementów dekoracyjnych.

Piwniczka na wino

Oryginalność projektu podkreśla dodatkowo piwniczka na wino wyposażona w bar i lodówkę do chłodzenia trunków. W specjalnym pomieszczeniu dominuje połączenie ciemnych kolorów z drewnem obecnym na ścianach. W rogu znalazło się również miejsce dla dekoracyjnej beczki podkreślającej charakter przestrzeni.

Piwniczka na wino

Nie zabrakło również designerskiej sofy, na której po całym dniu można zrelaksować się z lampką wina. Ponieważ piwniczka ma spełniać również inne funkcje użytkowe, zadbano o system wbudowanych szaf, które dodatkowo zwiększają powierzchnię służącą do przechowywania.

Łazienki wykończone marmurem i spiekami

Projekt domu zakładał kilka łazienek, które również zrealizowano w spójnym stylu. Łazienka przeznaczona dla dzieci i gości to doskonałe połączenie jasnego marmuru z czarnymi elementami spieków i lampami w złotym kolorze. Z kolei w łazience rodziców pracownia MIKOŁAJSKAstudio postawiła na kontrast pomiędzy ozdobnym spiekiem pokrywającym podłogę i część strefy prysznicowej a czarnymi ścianami i sufitem. W projekcie zastosowano również jakościową armaturę i ceramikę, m.in. spłuczki i przyciski marki Geberit.

Łazienka z prysznicem i wanną wolnostojącą w 400-metrowej willi w Bielsku-Białej
Łazienka z prysznicem i wanną wolnostojącą

Wspólna przestrzeń

Choć klasycznie urządzona kuchnia połączona jest z jadalnią i salonem, znalazło się w niej także miejsce na wyspę i dodatkowy kącik śniadaniowy zachęcający do rodzinnych poranków z widokiem na ogród. Z kolei przeszklony salon wyposażony w kominek sprawia przytulne wrażenie i kusi domowników wizją wspólnych, zimowych wieczorów spędzonych towarzystwie ciepłych płomyków i najbliższych osób.

400-metrowa willa dla pięcioosobowej rodziny z Bielska-Białej - projekt MIKOŁAJSKAstudio

Projekt: MIKOŁAJSKAstudio | mikolajskastudio.pl

Zobacz również: Nowoczesny dom pod Warszawą dla 3-osobowej rodziny | Dom pełen światła – jasny, przestronny i nowoczesny

400-metrowa willa dla pięcioosobowej rodziny z Bielska-Białej - projekt MIKOŁAJSKAstudio
Łazienka w 400-metrowej willi w Bielski-Białej
400-metrowa willa dla pięcioosobowej rodziny z Bielska-Białej - projekt MIKOŁAJSKAstudio
Sypialnia z dużym łóżkiem w 400-metrowej willi
Miejsce do pracy we wnętrzu 400-metrowej willi w Bielsku-Białej
400-metrowa willa dla pięcioosobowej rodziny z Bielska-Białej - projekt MIKOŁAJSKAstudio
400-metrowa willa dla pięcioosobowej rodziny z Bielska-Białej - projekt MIKOŁAJSKAstudio
Okrągłe lustro w łazience
400-metrowa willa dla pięcioosobowej rodziny z Bielska-Białej - projekt MIKOŁAJSKAstudio
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter