400-metrowy apartament z kolorowymi akcentami

Lake Lantern to apartament zaprojektowany przez architektów z pracowni Evans Lee Design. Zdaniem jej właściciela, zamiast pojedynczej idei, minimalizm we wnętrzach powinien odnosić się do zrównoważonego współistnienia mieszkańców, zapewniając im przestrzeń do interakcji.

Apartament Lake Lantern

Jako zwolennik i praktyk koncepcji „przestrzennej płynności”, projektant Evans Lee jest miłośnikiem minimalizmu w projektowaniu prywatnych wnętrz. W tym projekcie przestrzeń jest czystym tłem, a wnętrze przypomina galerię artystyczną.

Minimalistyczne wnętrze w bieli z żółtym regałem
Minimalistyczne wnętrze w bieli z żółtym regałem

„Niezależnie od tego, czy projektuję rezydencję, willę czy mieszkanie, pierwszym krokiem w projekcie jest otwarcie przestrzeni, usunięcie zbędnych ścian oraz drzwi i wprowadzenie do wewnątrz jak największej ilości naturalnego światła” – mówi Evans Lee.

Minimalizm nie oznacza stałej formy czy jednolitego porządku. Evans Lee ma wieloletnie doświadczenie w we wprowadzaniu minimalizmu w życie mieszkańców. Opierając się na koncepcji „kompleksowej przestrzeni i spontanicznej interakcji”, projektant podzielił przestrzeń tak, aby podkreślić kompletność i przejrzystą wizję projektu.

Minimalizm we wnętrzu

Według projektanta minimalizm we wnętrzu pomaga w komunikacji między ludźmi i naturą. Właśnie dlatego w projekcie wykorzystał m.in. ruchome drzwi pomiędzy salonem a pokojem wielofunkcyjnym, aby zatrzeć granicę i znieść ograniczenia przestrzeni. Dzięki temu mieszkańcy mają lepszy widok i więcej przestrzeni na komunikację między sobą.

Minimalistyczne białe wnętrze projektu Evans Lee Designers z rzeźbą na ścianie
Minimalistyczne białe wnętrze projektu Evans Lee Designers

Z perspektywy minimalizmu biały kolor jest jak trójwymiarowe i ogromne płótno, z ogromną przestrzenią do artystycznej eksploracji. W projekcie tego wnętrza Evans Lee wybrał biały kolor jako motyw przewodni we wnętrzu i dopełnił go kolorowymi dodatkami, które wprowadzają do wnętrza żywy i energetyczny nastrój.

Projektant uważa, że każdy dom jest wyjątkowy i niepowtarzalny. W tym przypadku wyjątkowość wnętrz polega na kontraście pomiędzy światłem i cieniem. Biuro i część wypoczynkowa są oddzielone odwracalnym ekranem, dzięki czemu mieszkańcy mają jedno miejsce do pracy, a zaraz obok znajduje się część wypoczynkowa.

Designerski fotel w minimalistycznym wnętrzu
Wnętrze zaprojektowane przez architektów z Evans Lee Design

„Ponieważ różni ludzie mają różne gusta, głównym zadaniem każdego projektanta powinno być stworzenie projektu dostosowanego do ich potrzeb” – podkreśla Evans Lee.

Skupiając się na projektowaniu prywatnych wnętrz, Evans Lee pozostaje wierny filozofii, że jego głównym celem jest poprawianie jakości życia mieszkańców. Dlatego też, zamiast tworzenia jednego projektu, projektant stara się zaspokoić różne style życia poszczególnych mieszkańców, projektując zróżnicowane i różnorodne koncepcje.


Projekt: Evans Lee designers | evanslee.cn
Zdjęcia: Jack Qin

Zobacz również: Rezydencja na przedmieściach Warszawy | Rezydencja Kostelec – wyjątkowy kompleks mieszkalny

Minimalistyczna łazienka w bieli w projekcie Evans Lee Designers
Minimalistyczny pokój w bieli
Minimalistyczny pokój dziecięcy w bieli i czerni w projekcie Evans Lee Designers
Minimalistyczna sypialnia z dużym łóżkiem
Minimalistyczne wnętrza projektu Evans Lee Designers
Żółty regał w minimalistycznym, białym wnętrzu projektu Evans Lee Designers
Designerska rzeźba w projekcie Evans Lee Designers
Minimalistyczne wnętrze w bieli projektu Evans Lee Designers
Czerwona komoda w białym wnętrzu
Designerski fotel w minimalistycznym wnętrzu
Minimalistyczny salon w bieli z szarymi meblami projektu Evans Lee Designers
400-metrowy apartament z kolorowymi akcentami - projekt Evans Lee designers - foto Jack Qin
Czarne meble w jasnej części biurowej
Minimalistyczny salon w bieli
Szare meble w minimalistycznym salonie
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter