404 Stud.io i projekt kuchni oraz łazienki

Zaprojektowanie całego mieszkania jest nie lada wyzwaniem, ale projekt tylko wybranych pomieszczeń, może być jeszcze większym sprawdzianem! W efekcie końcowym, całe mieszkanie powinno tworzyć spójną całość. Jak zaprojektowano kuchnię i łazienkę w jednej z poznańskich kamienic? Obejrzyjcie realizację 404 Stud.io!

Projekt kuchni w poznańskiej kamienicy

Projekt dotyczy kuchni oraz łazienki w mieszkaniu znajdującym się w poznańskiej kamienicy. Przestrzeń kuchenna była niewielka, a inwestorom zależało, aby na tej małej powierzchni zmieścić wiele elementów użytkowych. Usytuowanie ich w taki sposób, by nie rzucały się w oczy oraz nie zaburzały postrzegania całego wnętrza, stanowiło niemałe wyzwanie dla pracowni 404 Stud.io.

404 Stud.io i projekt kuchni oraz łazienki w poznańskiej kamienicy - szara ściana w mieszkaniu

Kuchnia – mała przestrzeń, wiele funkcji 

W pomieszczeniu przeważają zimne barwy, dlatego kuchnia zaprojektowana została w jasnych kolorach – bieli na frontach kuchennych oraz drewnie na podłodze. Przełamaniem dla tego połączenia stał się delikatny grafit. Dzięki temu zabiegowi wnętrze sprawia wrażenie ciepłej i rodzinnej przestrzeni. Wyspa na wprost mebli kuchennych, ma pełnić funkcję serca spotkań przyjaciół oraz być przestrzenią roboczą podczas szykowania ulubionych dań. Zlew został klasycznie zamieszczony pod oknem, oświetlenie zaś znajduje się nad centralną częścią stołu.

404 Stud.io i projekt kuchni oraz łazienki w poznańskiej kamienicy - białe meble w kuchni

Łazienka pełna wyzwań

Kolejnym pomieszczeniem, którego zaprojektowania podjęła się pracownia 404 Stud.io, jest łazienka. Tutaj również nie brakowało wyzwań. Celem było takie umiejscowienie wanny, prysznica, toalety oraz pralki, aby ukryć piec gazowy. Ponadto, inwestorom zależało na zachowaniu prostoty w wąskiej przestrzeni łazienkowej.

404 Stud.io i projekt kuchni oraz łazienki w poznańskiej kamienicy - łazienka w mieszkaniu

Kolorystyka tej części mieszkania tworzy wyjątkowy klimat. Na podłodze widnieje piękna mozaika w czarno-białych barwach, na ścianach zaś położono elegancką i klasyczną tapetę stanowiącą dopełnienie całej aranżacji. Białe elementy w wyposażeniu łazienki rozjaśniają przestrzeń i bardzo dobrze kontrastują się z ciemniejszymi kolorami ścian i podłogi.

Zaprojektowane przestrzenie tworzą przemyślaną kompozycję, w której każdy element pasuje do innych akcentów wystroju tej aranżacji. Zgodnie z zamiłowanie pracowni 404 Stud.io do nowoczesnych, a zarazem prostych form, mieszkanie w poznańskiej kamienicy zyskało eleganckie wnętrze z nutą minimalizmu.

404 Stud.io i projekt kuchni oraz łazienki w poznańskiej kamienicy - czarne ściany w łazience

Pracownia 404 Stud.io

Założycielką pracowni 404Stud.io jest Aleksandra Franczak. Prostota z elegancją. Stare z nowym. Te dwa krótkie hasła to chyba najlepsze podsumowanie sposobu, w jaki pracuję i tego , co chcę poprzez swoją pracę uzyskać. Lubi łączyć kontrasty tak, aby tworzyły pewnego rodzaju harmonię. Jaki jest styl pracowni 404 Stud.io? To coś pomiędzy minimalizmem a maksymalizmem oraz bogactwem i prostotą. Prywatne zamiłowanie do polskiego wzornictwa również daje się zauważyć w zrealizowanych projektach.

Pracownia ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów, takich jak sypialnia i łazienka w mieszkaniu w Toruniu czy projekt piętra domu jednorodzinnego.

Zobacz również: Mieszkanie w przedwojennej kamienicy | Mieszkanie z miętowymi akcentami

404 Stud.io i projekt kuchni oraz łazienki w poznańskiej kamienicy - łazienka w czerni
404 Stud.io i projekt kuchni oraz łazienki w poznańskiej kamienicy - jasne detale w kuchni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter