45-metrowe mieszkanie na Ursusie dla małżeństwa z dorosłymi dziećmi

Jak stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń na niewielkim metrażu? Z tym wyzwaniem zmierzyła się Karolina Sierska-Ulikowska z Pracowni Yo Home Design. 45-metrowe mieszkanie na warszawskim Ursusie jej projektu pełne jest nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują komfort użytkowania przestrzeni. Jednocześnie wnętrze zachwyca ponadczasową aranżacją, w którą udało się wpisać ważne dla inwestorów elementy. Prosty, wyważony, a przy tym nieco drapieżny projekt powstał z myślą o małżeństwie prowadzącym aktywny tryb życia. Realizację sfotografował Michał Ulikowski Fotografia.

Relacja inwestorów z architektką – klucz do niebanalnej aranżacji

Wnętrza mieszkania miały przede wszystkim stanowić przytulny azyl. Właściciele – małżeństwo z dorosłymi dziećmi – prowadzą bardzo aktywny tryb życia, dlatego zależało im na tym, aby w przestrzeni mieszkania mogli zwolnić i odnaleźć ukojenie. Ważna była także funkcjonalność. Inwestorzy zdecydowali się na projekt z nadzorem autorskim i w ciągu całego procesu pozostali zaangażowani, co dało świetne rezultaty. Dzięki porozumieniu właścicieli z projektantką udało się stworzyć wnętrze, które wyraża charakter inwestorów i odpowiada na ich potrzeby.

Duże okrągłe lustro w przedpokoju
Duże okrągłe lustro w przedpokoju

Inspiracje i główne założenia projektowe wyszły od inwestorów. Zależało im na tym, aby stworzyć prostą, ponadczasową aranżację – stąd decyzja o wykorzystaniu surowych materiałów takich jak drewno i gres. Oszczędna forma wiązała się między innymi z pomysłem, aby w mieszkaniu znalazła się rodzinna pamiątka. Stary kredens na tle wyważonego wnętrza został wspaniale wyeksponowany. W aranżacji znalazło się także miejsce na nutę koloru, na czym zależało właścicielce, która jest niezwykle ekspresyjną duszą.

Ponadczasowe materiały i kolory w wyrazistym wydaniu

W projekcie króluje drewno i szarość, jednak to pozornie uniwersalne i popularne połączenie nie zaowocowało bezosobowym, przewidywalnym wnętrzem. Dzięki dopracowaniu drobiazgów i dbałości o detale udało się sprawić, że ponadczasowa aranżacja nabrała unikalnego charakteru. We wnętrzu została zachowana drewniana podłoga – poddana renowacji przez doświadczonego parkieciarza – z którą współgrają drewniane okładziny ścienne i meble. Pośród nich uwagę przykuwa wyszukany przez inwestora stół, wyprodukowany przez polską markę Smreki. Drzwi wewnętrzne zostały wymienione na solidne drewniane modele o nowoczesnym kształcie, uzupełnione czarną biżuterią w postaci klamek.

Szara sofa w funkcjonalnym salonie w 45-metrowym mieszkaniu
We wnętrzu króluje drewno i szarość

Czarne dodatki – od klamek, przez osprzęt elektryczny, kończąc na nogach stołu i krzeseł czy sprzętach kuchennych, wprowadzają do wnętrza szczyptę drapieżności i równoważą przytulny klimat. Podobnie działają surowe gresowe płytki o szlachetnym kamiennym rysunku. Wybór kolorów również nie był przypadkowy. Aby całość była nowoczesna, ale też w jakiś sposób wyrazista, w projekcie zostały wykorzystane ciemniejsze odcienie szarości, szczypta granatu w postaci fotela i krzeseł, oraz niesztampowy odcień denim blue w kuchennej zabudowie.

45-metrowe mieszkanie na warszawskim Ursusie z pojemną kuchnią i funkcjonalną strefą dzienną

Częścią, która wymagała najwięcej skupienia, okazała się właśnie kuchnia, ponieważ inwestorzy oczekiwali pojemnej i funkcjonalnej przestrzeni. Udało się osiągnąć zamierzony efekt dzięki głębokim szafkom pod sufitem, w których mieszczą się wszelkie rzadziej używane sprzęty i naczynia, a także dzięki powiększeniu blatu roboczego. Dobre oświetlenie w tym sektorze ułatwia pracę, a wymarzony stolik podręczny codziennie spełnia swoją śniadaniową funkcję. Większy stół jadalniany z kompletem krzeseł znalazł się w otwartej części dziennej, podobnie jak wygodna sofa i telewizor.

Dwukolorowa kuchnia z motywem denim blue
Kuchnia jest pojemna i funkcjonalna

45-metrowe mieszkanie na warszawskim Ursusie zachwyca funkcjonalnością i niebanalną prostotą. Oszczędna forma ujmuje dzięki zastosowaniu dobrej jakości materiałów, takich jak włoskie płytki Marazzi, sofa Nicoletti, czy oświetlenie AQForm. Wrażenie robią także wyjątkowe elementy – na przykład rodzinny kredens, czy duże, podświetlone, okrągłe lustro tuż przy wejściu, spójne z lustrem wykorzystanym w łazience. Karolina Sierska-Ulikowska z Pracowni Yo Home Design, we współpracy z inwestorami, stworzyła konsekwentne, ponadczasowe i proste wnętrze, które zachwyca unikalnym, drapieżnym charakterem.

Wybrane produkty wykorzystane w projekcie:

Farby/tapety: Tynk Ecorson | farby Flugger
Podłoga: przedpokój i salon – renowacja zastanej klepki + Interity Home IH Selection | drzwi: Styl Drzewa
Płytki: Marazzi | IH Selection
Armatura: ceramika Hush Lab | armatura Hansgrohe | Blanco
Meble: MaxFliz | Nicoletti, Kartell (stołki w kuchni), Bomar (krzesła), Smreki (stół), AQform (oprawy oświetleniowe)


Projekt: Yo Home Design | yohomedesign.pl
Zdjęcia: Michał Ulikowski Fotografia | michalulikowski.com

Zobacz również: Przebudowa części dziennej w 100-metrowym apartamencie na Żoliborzu | 37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy

Okrągłe podświetlane lustro w łazience
Salon z drewnianym okrągłym stołem
Aneks kuchenny w kolorze denim blue
Duże okrągłe i podświetlane lustro w przedpokoju
45-metrowe mieszkanie na Ursusie dla małżeństwa z dorosłymi dziećmi
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter