46-metrowe mieszkanie na warszawskich Bielanach z odcieniem granatu

Jak połączyć nowoczesność z klasyką? Z takim wyzwaniem zmierzyła się założycielka pracowni Tulumi interiors Florentyna Paszko-Karczewska. Stworzona przez nią elegancka aranżacja 46-metrowego mieszkania w Warszawie wyróżnia się odważnym zastosowaniem ciemnych odcieni granatu – idealnego dopełnienia koloru złotego. Przemyślany projekt sprawił, że niewielki lokal na planie wielokąta stał się nie tylko niezwykle stylowy, ale też w pełni funkcjonalny. Efekty sfotografował Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

Dekoracyjna klasyka połączona z nowoczesnością

Elegancka aranżacja 46-metrowego mieszkania w Warszawie na Bielanach miała z założenia łączyć nowoczesne rozwiązania z dekoracyjnymi elementami w stylu klasycznym. Stąd decyzja, aby bazę tego projektu stanowiły subtelne odcienie beżu i bieli, zestawione ze wzorem marmuru i podłogą ułożoną w jodełkę. Elegancji dodają również sztukaterie ścienne i sufitowe, tworzące efektowną oprawę wnętrz. W salonie i sypialni ozdobne kompozycje zostały dodatkowo uzupełnione o złote listwy. Kolor złota – podobnie jak sztukaterie – powraca we wszystkich pomieszczeniach w formie detali i dodatków.

Stylowe wejście do kuchni - elegancja i nowoczesność w jednym

Motyw przewodni aranżacji stanowi również nietuzinkowy odcień nasyconego granatu, będący ciekawą alternatywą dla często stosowanej czerni lub ciemnych szarości. Jego intensywna barwa przełamuje jasne wnętrza, a przy tym doskonale komponuje się z dekoracyjnym złotem. Granat pojawia się w całym mieszkaniu, począwszy od zabudowy w holu, przez zaskakującą tapetę i narożnik w salonie, aż po drobne dodatki w łazience i sypialni. Dzięki odpowiednim proporcjom ciemny kolor nie przytłacza stosunkowo niewielkich wnętrz, a przy tym sprawia, że są spójne i nieoczywiste.

Funkcjonalna i elegancka aranżacja 46-metrowego mieszkania w Warszawie

Celem architektki z pracowni Tulumi interiors było połączenie eleganckiej estetyki z funkcjonalnością. Ze względu na stosunkowo mały metraż oraz nietypowy układ mieszkania na planie wielokąta, praktyczne zagospodarowanie przestrzeni stanowiło wyzwanie. Zastosowanie luster w sztukateryjnych ramach pozwoliło optycznie powiększyć wnętrze, a granatowa zabudowa w holu odciążyła pozostałe pomieszczenia. Mebel połączył kilka ważnych funkcji: szafy na obuwie, konsoli oraz przestrzeni gospodarczej z miejscem na pralkę i suszarkę.

Stół z szarym, okrągłym blatem w jasnej kuchni

Taki zabieg pozwolił na wygodne przearanżowanie łazienki ze skośnymi ścianami – powstało miejsce na reprezentacyjną zabudowę z umywalką, nad którą znalazło się lustro oraz efektowna lampa w kształcie okręgu. Skosy stanowiły również problem w sypialni. Aby odciągnąć od nich uwagę, projektantka zaproponowała lustra na frontach pojemnej szafy oraz symetryczne sztukaterie i ozdobne listwy nad łóżkiem. Dzięki temu udało się stworzyć harmonijną i ekskluzywną przestrzeń wypoczynku z wygodnym kącikiem do pracy i szafką na dokumenty.

Ciemny kolor w aranżacji niewielkiej strefy dziennej

Na uwagę zasługuje również otwarta strefa dzienna, widoczna tuż po przekroczeniu progu mieszkania. Jednym z najbardziej intrygujących elementów w tym wnętrzu jest dekoracyjna tapeta w odcieniach złota i granatu. Motyw ten został dodatkowo zwielokrotniony za pomocą lustra, dzięki czemu udało się stworzyć iluzję przejścia do kolejnego, tajemniczego pomieszczenia. Intensywny kolor ma swoją kontynuację w postaci narożnika, dzięki czemu dominantą w niewielkim pomieszczeniu zdecydowanie staje się część wypoczynkowa.

Elegancka sypialnia z lustrzanymi drzwiami szafy

Właścicielom zależało na tym, aby stonować roboczy charakter kuchni, dlatego prosta i minimalistyczna zabudowa w odcieniach beżu subtelnie wtapia się w przestrzeń i pełni rolę tła dla jadalnianego stołu. Jednak i tu nie mogło zabraknąć subtelnej ozdoby – jest nią zlew w złotym kolorze. To dzięki takim detalom elegancka aranżacja 46-metrowego mieszkania zyskała ponadczasową klasę. Łącząc nietuzinkową estetykę z funkcjonalnym zagospodarowaniem każdego metra Florentyna Paszko-Karczewska w stu procentach spełniła marzenie inwestorów.


Projekt: Tulumi interiors | tulumi.pl
Zdjęcia: Paweł Biedrzycki – Kąty Proste | katyproste.pl

Zobacz również: 43-metrowe mieszkanie w Poznaniu – aranżacja w nowoczesnej odosłonie | 47-metrowe mieszkanie w Gdańsku – nieoczywisty minimalizm

Florentyna Paszko-Karczewska z Tulumi interiors
Florentyna Paszko-Karczewska z Tulumi interiors
Nowoczesna łazienka z okrągłym lustrem LED - styl i funkcjonalność
Minimalistyczna łazienka z białą ceramiką - idealna harmonia
Kuchnia w bieli z marmurowymi akcentami - przestrzeń pełna światła
Stylowa kuchnia z marmurowym blatem i złotymi dodatkami
Salon z dekoracyjną ścianą - nowoczesne mieszkanie
Okrągłe podświetlane lustro w przedpokoju
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter