49-metrowe mieszkanie na Woli dla pary miłośników gotowania i literatury

Lekkość, funkcjonalność i geometria! To trzy kryteria, które przyświecały pracowni ATUT Architektura Wnętrz przy kreowaniu 49mprzestrzeni, w której miała zamieszkać para miłośników gotowania i literatury. Przed Tobą projekt, który stworzyły Małgorzata Gastoł i Kaja Kowalska, a uchwycił na zdjęciach Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

49-metrowe mieszkanie na Woli – lekkie i funkcjonalne

Strefą spajającą obie pasje domowników bez wątpienia jest salon z aneksem kuchennym. Serce pokoju dziennego stanowi monolityczny, wtopiony w ścianę regał z licznymi, nieregularnymi wnękami, które bez problemu pomieszczą obszerną kolekcję książek, zdjęć oraz ceramiki. Naprzeciwko domowej biblioteki znajduje się bajecznie błękitna kuchnia. Fronty w kolorze bezchmurnego nieba korespondują z identycznym odcieniem równoległej ściany, dzięki czemu zyskujemy poczucie jedności i spójności całego pomieszczenia.

Biało-błękitny salon połączony z kuchnią
Niewielki salon połączony z kuchnią

Kącik jadalniany znajduje się bezpośrednio za półwyspem kuchennym. Zastosowanie trzech różnych typów krzeseł przy jednym stole w niekonwencjonalny sposób urozmaica aranżację. Dodatkową atrakcją pomieszczenia bez wątpienia jest ściana za telewizorem wykonana z dociętych do kształtu laminowanych płyt.

Motyw dynamicznych linii

Motyw dynamicznych linii pojawia się także w sypialni. W nieregularny sposób przecinają one całą ścianę, a dzięki zastosowaniu jednolitego koloru, subtelny rysunek wydobywany jest przez grę światła i cienia. Wzór skośnych linii został zastosowany również na wezgłowiu łóżka. Z uwagi na niewielkie gabaryty pomieszczenia, zagłówek pełni funkcję szafek nocnych. Pogłębiony blat służy nie tylko do odłożenia nocnej lektury, czy ekspozycji ozdób, lecz skrywa w sobie gniazda elektryczne typu lift-box umożliwiające wygodne ładowanie telefonu. Wielofunkcyjność została przypisana także szafie – widziany z perspektywy łóżka bok zdobią półki na książki.

49-metrowe mieszkanie na Woli dla pary miłośników gotowania i literatury
Nietypowe wezgłowie łóżka w sypialni

W przedpokoju dominuje minimalizm i czystość formy. Pomalowane na kolor ściany drzwi z ukrytą ościeżnicą tworzą jednolitą, gładką powierzchnię, która nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru. Rolę oświetlenia pełni listwa LED, która prostą linią przecina oś sufitu podwieszanego i prowadzi do dalszej części mieszkania. 

Unikatowy klimat wnętrza

Kolorystyka łazienki jednoznacznie nawiązuje do strefy dziennej oraz aneksu kuchennego. Gładki błękit ścian i zabudowy meblowej płynnie łączy się z szarością strukturalnych płytek. Dużą atrakcję stanowi lustro, które zdaje się wnikać w ścianę. W łazience zaplanowano nie tylko oświetlenie użytkowe, lecz również niezależne światło klimatyczne doświetlające wnękę pod szafkami i rzucające subtelną poświatę zza sufitu podwieszanego.

Szaro-błękitna łazienka w mieszkaniu na Woli
Kolory w łazience nawiązują do strefy dziennej mieszkania

Unikatowy klimat mieszkania został uzyskany dzięki połączeniu elementów wielu stylów, m.in. delikatnego, nadmorskiego Hampton, nowoczesnego, ponadczasowego industrialu oraz eleganckiego vintage. Metodycznie powielanym elementem są geometryczne, czarne linie opraw oświetleniowych, które stanowią biżuterię każdej strefy. Mimo zróżnicowanych funkcji i charakteru wszystkie pomieszczenia są ze sobą spójne. Łączą je nie tylko nawiązania kolorystyczne, lecz także przenikające się motywy i konsekwencja stosowanych rozwiązań projektowych.

Wybrane produkty wykorzystane w projekcie:

Farby: Tikkurila
Podłoga: Świat Podłóg
Płytki: Płytka ścienna Tubądzin Dots graphite STR
Armatura: Grohe
Meble: Sfmeble, ANTO Meble, Dkwadrat


Projekt: ATUT Architektura Wnętrz | atut-aw.pl
Zdjęcia: Kąty Proste | katyproste.pl

Zobacz również: 45-metrowe mieszkanie na Ursusie dla małżeństwa z dorosłymi dziećmi | 37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy

Niewielki salon połączony z kuchnią
Biało-błękitna kuchnia połączona z salonem
Aneks kuchenny w literę U
Okrągły stół w salonie
Błękitny regał w 49-metrowym mieszkaniu
Kuchnia połączona z salonem
Kolorowa ściana w mieszkaniu
Miejsce do pracy w sypialni
Obraz na ścianie w salonie
Błękitno-biały przedpokój na Woli
Biało-błękitny przedpokój w mieszkaniu na Woli
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter