5 pytań do … Puff-Buff

5 pytań do … Puff-Buff

Puff-Buff to polska marka, która od 2004 roku zajmuje się produkcją nowoczesnego oświetlenia. Od początku dali się poznać jako producent wypełnianych powietrzem lamp i oryginalnych żyrandoli wykonywanych na bazie elementów nadmuchiwanych i diod LED. Puff-Buff to duet: Anna Siedlecka i Radek Achramowicz, który podpytujemy o inspiracje, design i plany.

Puff-Buff to … oryginalne, nowoczesne wzornictwo z poczuciem humoru.

Czemu akurat lampy?
Światło jest materią fascynującą, magiczną, wciągającą. Nas wciągnęło ponad 10 lat temu i trudno nam przestać 😉 Chcemy projektować fajne lampy i produkować je lokalnie, w Polsce. To nam przynosi satysfakcję i to robimy.

Skąd czerpiecie inspiracje?

Od początku inspiracją była natura, zwłaszcza te wszystkie delikatnie świecące, przepiękne głębokowodne stwory morskie. Fascynujemy się też mikroorganizmami a inspiracją dla lamp typu Big Pink był styl pop-art.

Czym dla Was jest dobry design? Jakość, funkcjonalność, a może unikatowość? Co decyduje o dobrym projekcie?
My zawsze zadajemy sobie pytanie: czy w designie wszystko musi być na poważnie? Czy możliwe jest łączenie funkcjonalności, świetnej jakości i poczucia humoru? Nasze lampy są charakterystyczne, wykorzystują elastyczność i lekkość powietrza (co jest naszym znakiem rozpoznawczym), są lekkie, energooszczędne, dbamy o wysoką jakość materiałów i wykonania. Ważne jest to jak produkt się starzeje, dlatego używamy folii z filtrem UV, które sprawiają że kolor jest trwały. Dobrze jest gdy produkt dopasowuje się do człowieka – bo przecież przedmioty są dla nas a nie odwrotnie. Nasz system Bubbles jest tak wymyślony, że produkty mogą się dopasować do klienta, robimy więc sporo lamp na zamówienie – płaska lampa do pomieszczenia z niskim stropem, duży i efektowny żyrandol wokół którego można tańczyć dla Tańca z Gwiazdami czy bardzo długa, 8 metrowa, lampa do wysokiej klatki schodowej, wykonana ostatnio dla klienta z Bydgoszczy. A oprócz tego nieduża ale efektowna lampa do mieszkania, np. Star. Modułowość, fajna cecha projektów. A jeśli jeszcze lampy wprowadzają w dobry nastrój, zachwycają, czarują, to jest to dla nas równie ważne jak funkcjonalność.

Zdradzicie nam swoje najbliższe plany?
Pracujemy nad mniejszymi wersjami naszych niektórych lamp – nie każdy ma na tyle wysoki sufit, żeby powiesić sobie żyrandol Superstar o średnicy metra. Będzie więcej lamp tzw. „nad stół”, klienci się tego wyraźnie domagali a my słuchamy naszych klientów. Do kolekcji wejdą też na stałe plafony czyli płaskie lampy sufitowe. Eksperymentujemy również z twardymi tworzywami – dotychczas mieliśmy tylko 2 takie lampy w kolekcji, może niedługo dołączą nowe, w zupełnie innym charakterze ale oczywiście w duchu PUFF-BUFF.

Partnerem cyklu „wnętrza MADE IN POLAND” jest Euforma, pierwszy w Polsce stacjonarny showroom z kompleksową ofertą mebli, oświetlenia oraz dodatków do wnętrz pochodzącą od najlepszych polskich producentów.
Euforma (Foto. materiały prasowe)

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter