50-metrowe mieszkanie w kolorze projektu Formikon Studio

Wrocławskie mieszkanie to 50 metrów kwadratowych eleganckiej, kobiecej przestrzeni zaprojektowanej przez pracownię Formikon Studio. Przed Tobą nowoczesne wnętrze, w którym kolor gra główną rolę!

Geometryczny porządek

50-metrowe mieszkanie we Wrocławiu zaprojektowała Marta Iwańska-Kwiecień z myślą o młodej, odważnej inwestorce, która interesuje się gotowaniem. Założeniem projektu było stworzenie niepowtarzalnej i niebanalnej przestrzeni, w której pierwsze skrzypce miał grać kolor.

Przestronny salon z kolorowymi dodatkami w projekcie Formikon Studio
Wnętrze z granatowymi akcentami od Formikon Studio

Projektantka z pracowni Formikon Studio zdecydowała się na pokrycie ścian szlachetną bielą tak, aby stała się ona tłem dla wielobarwnych, oryginalnych mebli i dodatków. Po wejściu oprócz pełnej palety barw w oczy rzucają się również kształty: okrągłe lustra oraz oświetlenie zestawione z pionowymi liniami zdobiącymi elementy ścian lub płytkami w kuchni. Oryginalne połączenie stwarza wrażenie uporządkowanej i harmonijnej przestrzeni.

Gra kolorów w wydaniu Formikon Studio

Niepowtarzalny efekt w projekcie wrocławskiego mieszkania czyni kuchnia, której granatowe fronty przełamane są bielą blatu kompaktowego. Mała, ale funkcjonalna przestrzeń została podzielona tak, aby inwestorka mogła swobodnie oddawać się swojej kucharskiej pasji, a jednocześnie móc utrzymywać kontakt z gośćmi na kanapie. W tym celu zaprojektowano kuchnię otwartą na salon dzięki wyspie kuchennej, która od strony salonu pełni także funkcję przechowywania.

Marta Iwańska-Kwiecień i projekt 50-metrowego mieszkania z kolorowymi akcentami
Musztardowa sofa w salonie połączonym z kuchnią

Nieopodal stoi okrągły z funkcją rozkładania, przy którym zasiąść może nawet 10 osób. Prawdziwą gwiazdą w salonie jest kanapa narożna, której musztardowy kolor przywodzi na myśl radosny optymizm, wnosi dobrą energię i jednocześnie kontrastuje z granatem aneksu kuchennego. Bogatą paletę kolorów dopełnia także intensywny kolor czerwonego wina pojawiający się na designerskiej szafce RTV oraz mięsistych zasłonach. Ażurowa półka wisząca nad wyspą kuchenną spełnia praktyczną funkcję dodatkowego miejsca przechowywania, a przy okazji doświetla przestrzeń roboczą blatów kuchennych. Ażur pojawia się również przy stole w formie regału, który jest połączony z szafą w przedpokoju.

Elegancko i kobieco

W sypialni czuć prawdziwie kobiecy klimat – ścianę przy wezgłowiu łóżka zdobi tapeta z dużymi kwiatami na ciemnym tle, która połączona z kolorowym oświetleniem nadaje pomieszczeniu lekkości, awangardy i zabawnej atmosfery.

Sypialnia z tapetą z motywem kwiatowym w projekcie Formikon Studio
Kobieca sypialnia z tapetą z motywem kwiatów

Dominującą barwą w tym wnętrzu jest przewodni motyw kolorystyczny w mieszkaniu – intensywny i głęboki granat. Kolor ten zagościł na rolecie rzymskiej, zasłonie, a także szafie, która dodatkowo zyskała uchwyty wykonane z kamieni szlachetnych.

Zgodnie z założeniami projektowymi łazienka stanowi kontynuację stylu, w którym zostało zaaranżowane całe mieszkanie. Zastosowano białe płytki z bardzo delikatnym wzorem lastryko, które zestawiono z różowymi płytkami o charakterze zellige hiszpańskiej marki Equipe. Ryflowane fronty szafki wraz ze złotymi akcentami i armaturą podtynkową dopełniają tej nietypowej, a jednocześnie eleganckiej stylizacji.


Projekt: Formikon Studio | formikonstudio.pl

Zobacz również: Mieszkanie w stylu lat 50. | Dwa projekty w inwestycji Gdańsk Granaria

Salon połączony z kuchnią w projekcie Formikon Studio
Przytulne wnętrze z kolorowymi dodatkami w projekcie Formikon Studio
Różowa komoda w salonie w projekcie Formikon Studio
Pokój z granatowymi dodatkami
Wnętrze mieszkania projektu Formikon Studio
Okrągłe lustro w pokoju przy toaletce
Okrągłe lustro w łazience z różowymi płytkami projektu Formikon Studio
Różowe płytki w łazience z okrągłym lustrem
Różowe płytki w łazience
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter