50’store – design w stylu mid-century

Jak sami mówią „każdy mebel, to inna historia”. W swojej ofercie mają wiele produktów, więc wszystkie historie mogłyby się złożyć w jedną, długą opowieść o designie. Przeczytajcie jak z pasji do wzornictwa i wnętrz w stylu mid-century powstała polska marka 50’store!

Polska marka 50’store

Marka 50’store powstała w 2018 roku w Zgierzu pod Łodzią. Debiut dla szerszej publiczności odbył się podczas zimowej edycji Targów Rzeczy Ładnych. Był to debiut wyjątkowy, gdyż miał miejsce pośród 3500 wyselekcjonowanych produktów od polskich producentów i projektantów.

Stolik 50/50 od polskiej marki 50'store - Kolekcja FULL MOON to meble inspirowane zmiennością faz Księżyca

Połączenie zamiłowania do polskiego designu i fascynacji modernizmem z połowy lat XX zaowocowało pomysłem na własną działalność, czyli projektowanie i renowacja mebli oraz tworzenie autorskich dodatków do wnętrz. Główną pomysłodawczynią marki jest Kasia Similak – miłośniczka rzemiosła i natury, z wykształcenia architekt.

Ekologiczna renowacja mebli

Połączenie starego z nowym, niezależnie od skali – to idea jaka przyświeca marce 50’store w codziennych działaniach. Zachwyceni Łodzią i jej kontrastami uwypuklającymi charakterystyczne cechy architektury, poszukują niestandardowych połączeń i inspiracji. We wnętrzach zaś uwielbiają eklektyzm. To co najbardziej cenią w dawnych meblach to ponadczasowość.

Stolik '50 od polskiej marki 50'store - Kolekcja FULL MOON to meble inspirowane zmiennością faz Księżyca

W nowoczesnych produktach poszukują nawiązań do historii. Co więcej, właściciele marki cenią sobie idee zero waste, dlatego z pełną świadomością odnawiają i wykorzystują elementy mebli z lat 60. i 70., jak również resztki materiałów. W trosce o środowisko podczas pracy korzystają tylko z ekologicznych farb i lakierów.

Dobrze zaprojektowany produkt

Jaki powinien być dobrze zaprojektowany produkt? Zdaniem Kasi Similak, nie tylko powinien spełniać swoją funkcję i nieść walory estetyczne. Istotny jest również zrównoważony proces produkcji. Tworząc produkt, ważne jest uwzględnienie wpływu, jaki może mieć na środowisko oraz świadomość zmian zachodzących na świecie. Marka 50’store świadomie podejmuje decyzje na każdym etapie powstawania produktu. Najwyższej jakości autorskie meble wykonywane są w limitowanych egzemplarzach. Renowacja kilkudziesięcioletnich przedmiotów ma dla marki wartość nieocenioną.

Komoda 50/50 od polskiej marki 50'store - Kolekcja FULL MOON to meble inspirowane zmiennością faz Księżyca

Jakość może wiązać się z wysokiej klasy materiałami i doskonałym, „laserowym” wykonaniem, ale może również stanowić o niej unikatowość produktu, metoda wytwarzania, czy towarzysząca idea lub misja społeczna” – mówi Kasia Similak.

Natchnienie z natury

Na pytanie, skąd czerpią inspiracje, odpowiedź była natychmiastowa: z otaczającej natury. Pierwsza kolekcja marki zatytułowana FULL MOON, inspirowana była zmiennością faz Księżyca, który nie raz towarzyszył im podczas nocnych działań w pracowni. Inspiracją było także światło i cień na niebie, których kompozycje można zobaczyć na powierzchni blatów stolików.

Stolik '50 od polskiej marki 50'store - Kolekcja FULL MOON to meble inspirowane zmiennością faz Księżyca

W aktualnie panujących trendach wnętrzarskich recykling jest na topie, co niezwykle cieszy założycielkę marki 50’store. Jej zdaniem, czasem niewiele potrzeba, aby przestrzeń odzyskała blask i nową energię. Często wystarczy np. wymiana tapicerki w starym fotelu. Działając na zasadzie kontrastu, zabytkowa komoda ustawiona w nowoczesnym wnętrzu bądź własnoręcznie zrobiona lampa zawieszona nad surowym, dębowym stołem z powodzeniem może odmienić oblicze wnętrza. Dlatego tak bardzo pasjonująca jest renowacja mebli, a tym samym aranżacja wnętrz za ich pomocą.

Sukces – miarą pasji

W naszym odczuciu sukces marki jest miarą pasji, wytrwałości oraz szacunku do swojej pracy i jej odbiorców” – zdradza Kasia Similak.

Marka nawiązuje kontakty z lokalnymi twórcami oraz promuje i wspiera innych artystów. Właściciele chcą stworzyć przyjazne miejsce dla pasjonatów różnych dziedzin sztuki. Już niebawem będzie można znaleźć ich w stacjonarnym sklepie w Łodzi! Jesteśmy pewni, że będzie to wyjątkowe miejsce na mapie tego miasta. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zobacz również: Metropoli – kolekcja wyjątkowych mebli od marki FONDU | NORR11 – skandynawski design w najlepszym wydaniu

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter