58-metrowe wnętrze pełne dobrego designu

W tej 58-metrowej przestrzeni każde pomieszczenie zostało zaprojektowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE zaprojektowała funkcjonalne oraz komfortowe mieszkanie, a wszystko to uzupełniają wyjątkowe materiały i ponadczasowy design. Inspiracją do projektu były elementy japońskich domów wertykalnych.

58-metrowe wnętrze inspirowane japońskimi domami wertykalnymi

W swoim projekcie architekt Magdalena Daszkiewicz odwołała się do japońskiej architektury wnętrz. Dzięki temu powstało wnętrze minimalistyczne, ale mimo to przytulne. Duży wpływ na to ma dobrana kolorystyka oraz materiały, zwłaszcza te naturalne. Wnętrza w stylu japońskim to przede wszystkim harmonia i minimalizm, które wynikają z oszczędności i zrozumienia, że to funkcja podąża za formą, a nie na odwrót.

58-metrowe wnętrze pełne dobrego designu
58-metrowe wnętrze inspirowane japońskimi domami wertykalnymi

Mieszkanie znajduje się w apartamentowcu, więc dużą część powierzchni w projekcie zajmowały schody. Nie było miejsca ani na wygodną kuchnię, ani na część dzienną. Ciasna przestrzeń skupiona była wokół dużej klatki schodowej, co zaburzało przestronność zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej.

„Do projektu wraz z moim zespołem wykorzystaliśmy stalową strukturę, będącą schodami i przestrzenią do przechowywania. W zabudowie znaleźliśmy miejsce dla kociej kuwety, lodówki i regał, który od strony dziennej mieści wiele książek właścicieli mieszkania. Pomimo zastosowania wielu praktycznych rozwiązań, konstrukcja zajęła bardzo mało miejsca” – mówi architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE.

Schody prowadzące na piętro 58-metrowego mieszkania
Stalowa konstrukcja we wnętrzu projektu Magdaleny Daszkiewicz

Trzeba przyznać, że stalowa konstrukcja zwraca uwagę również ze względu na swoją multifunkcjonalność. W tym wnętrzu zdecydowanie nadaje wyjątkowego charakteru, a przede wszystkim wywołuje efekt „wow”.

Materiały oraz design na dwóch kondygnacjach

Warto wspomnieć, że 58-metrowe mieszkanie to dwie kondygnacje – na dole część salonowo-kuchenna, u góry sypialniana. Górna część jest półotwarta z prywatną łazienką i pojemną szafą pełniącą funkcję garderoby. Ciekawym rozwiązaniem są zastosowane materiały. Na ścianach znalazł się tynk naturalny, natomiast podłogę pokrył beton. W łazience, zamiast standardowych płytek wykorzystano system malarski Tikurilla – tapetę z farbą.

Przytulna sypialnia z dużym łóżkiem we wnętrzu 58-metrowego mieszkania
Część sypialniana na piętrze

Przechodząc na dół – z łatwością zobaczymy wyjątkowy design. Nad wyspą wisi wielokrotnie nagradzana lampa TRN polskiej marki PANI JUREK. Trójwymiarowe obiekty inspirowane malarstwem Tarasina mają prostą kaligraficzną formę, idealnie pasującą do tego wnętrza. Kluczowym elementem dolnej kondygnacji, który przykuwa uwagę, jest skórzana calemowa kanapa.

„Kanapa, wisząca lampa i wszystkie dodatki camelowe dodaliśmy, aby ożywiały wnętrze. Sam kolor jest mocno nieoczywisty, ale dodał wnętrzu energii i świetnie współgra z czarnymi elementami” – dodaje Magdalena Daszkiewicz.

Przestronny salon z camelową sofą
Skórzana kanapa w salonie połączonym z kuchnią

W całym projekcie warto zwrócić również uwagę na łazienkę – wolnostojąca wanna, czarna armatura i pistacjowa zabudowa. A wszystko to na tle szarości i bieli. Dzięki temu ta przestrzeń jest ponadczasowa i pozwala na relaks. Nie jest przeładowana ilością dodatków, zdobień czy innych elementów. Wszystko w myśl japońskiej sztuki projektowej. I o taki efekt właśnie chodziło – zespołowi pracowni PRZESTRZENIE zależało na stworzeniu miejsca do życia, które nie narzuca się formą, kolorami a jest idealną bazą do wypoczynku, czy spędzania czasu wolnego z najbliższymi.


Projekt: Magdalena Daszkiewicz, pracownia PRZESTRZENIE | przestrzenie.pl
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski | mikolajdabrowski.com

Zobacz również: 35-metrowe mieszkanie w Warszawie w kolorach ziemi | 38-metrowe mieszkanie na Muranowie dla kolekcjonerów sztuki

58-metrowe wnętrze pełne dobrego designu
Minimalistyczna sypialnia z dużym łóżkiem
58-metrowe wnętrze pełne dobrego designu
Czarny stolik przy łóżku w sypialni
Lampa Pani Jurek wisząca nad stołem w kuchni
Biel i szarość w minimalistycznej łazience
MInimalistyczna łazienka w bieli
MInimalistyczna łazienka z oliwkową szałwiową pod umywalką
MInimalistyczna biało-szara łazienka z wanną wolnostojącą
Dekoracje w mieszkaniu inspirowanym japońskimi domami wertykalnymi
Salon połączony z kuchnią we wnętrzu 58-metrowego mieszkania
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter