60-metrowe mieszkanie projektu Anny Ejsmont

Zaprojektowane przez Annę Ejsmont z Biskupca 60-metrowe mieszkanie, zostało nagrodzone w 12. edycji konkursu VASCO Integracja w kategorii projekt MONO. Jury doceniło wnętrze przede wszystkim za zastosowanie oryginalnych rozwiązań w nowoczesnej przestrzeni, wykorzystując przy tym grzejnik VASCO MONO.

Monochromatyczne 60-metrowe mieszkanie

Niewielkie mieszkanie zostało zaprojektowane w nowoczesnym stylu w oparciu o marmur i beton. Autorka postarała się, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię i stworzyć nie tylko piękne, ale i ergonomiczne wnętrze. Otwarta, uporządkowana przestrzeń została umiejętnie podzielona na segmenty o odmiennym zastosowaniu. Wykorzystano do tego unikatową ażurową ścianę, którą użytkownicy mogą przesuwać w zależności od swoich aktualnych potrzeb. Dzięki temu mieszkanie zyskuje na funkcjonalności.

60-metrowe monochromatyczne mieszkanie projektu Anny Ejsmont

Nie ma mowy o nudzie!

Przyciemniane, szklane powierzchnie sprawiają, że przestrzeń nabiera elegancji i charakteru. Szarości przełamują zdecydowane białe i czarne akcenty, dzięki którym wnętrze wydaje się pełniejsze. Cała przestrzeń została oparta o monochromatyczną gamę barwną, a mimo to nie możemy mówić tu o nudzie.

60-metrowe monochromatyczne mieszkanie projektu Anny Ejsmont

Dzięki zestawieniu marmurowych okładzin z chropowatą, betonową powierzchnią oraz akcentami w postaci czarnych paneli lakierowanych na wysoki połysk, otrzymujemy ciekawą fakturę. Projektantka, w kompozycji różnorodnych powierzchni, zakamuflowała telewizor, który sam w sobie stał się elementem dekoracyjnym.

Wszyscy kochamy światło!

Mimo zastosowania ciemnej palety barw w pomieszczeniu nie brakuje światła. Wszystko za sprawą okna wypełniającego całą ścianę dziennej przestrzeni. Dzięki temu w salonie, połączonym z aneksem kuchenny, i częścią jadalną, króluje światło dzienne. Aby okno było spójne z resztą aranżacji zastosowano ażurowe żaluzje, rozpraszające i przyciemniające wpadające światło.

60-metrowe monochromatyczne mieszkanie projektu Anny Ejsmont

Dodatkowym źródłem oświetlenia jest żyrandol umieszczony w centralnej części salonu. Ponadto wnętrze oświetlają punktowe reflektory oraz ukryte taśmy ledowe. Domową atmosferę wprowadza do wnętrza kominek w nowoczesnej, minimalistycznej odsłonie, która doskonale uosabia zamiłowanie do współczesnej elegancji.

Grzejnik minimalistyczny

Minimalizm znajdują pełne odzwierciedlenie w kolekcji grzejników VASCO, a zastosowany w tym wnętrzu Beams Mono, to minimalistyczna wersja klasycznego modelu Beams. Pojedynczy, całkowicie płaski, aluminiowy profil został zestawiony z grzejnikiem Breace Mono. Produkty te łączą  w sobie perfekcję wzorniczą z pełną funkcjonalnością. Autorka projektu wybrała je ze względu na ich elegancki wygląd oraz łatwość w dopasowania produktu do wystroju wnętrza, a to za sprawą wyróżniającej ich na rynku kolorystyki. Grzejniki VASCO perfekcyjnie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach — zwłaszcza w tych stawiających na minimalistyczną prostotę i doskonałe wzornictwo.

60-metrowe monochromatyczne mieszkanie projektu Anny Ejsmont

Aranżacja dziennej przestrzeni jest w pełni harmonijna. Mimo zastosowania wielu faktur i materiałów całość sprawia wrażenie uporządkowanej. Minimalizm i funkcjonalność to główne założenia projektantki, które wyróżniły jej pracę wśród innych konkursowych realizacji.

Zdjęcia: Anna Ejsmont

Zobacz również: Nowoczesne wnętrza drewnianego domu od Landi Projekt | Dialog z luksusem w kolorze bordo od KODO

60-metrowe monochromatyczne mieszkanie projektu Anny Ejsmont
60-metrowe monochromatyczne mieszkanie projektu Anny Ejsmont
60-metrowe monochromatyczne mieszkanie projektu Anny Ejsmont
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter