63-metrowe oliwkowe wnętrze na warszawskim Mokotowie

Kolor oliwkowy to dobre wyjście dla wszystkich tych, którym dom kojarzy się nie tylko z czterema ścianami, ale przede wszystkim z bezpiecznym, spokojnym i relaksującym azylem. Dlaczego warto sięgnąć po lekko przybrudzoną, żółtozieloną farbę i z jakimi kolorami zaprezentuje się ona najlepiej? Sprawdź i zobacz to 63-metrowe oliwkowe wnętrze od Idea by Mag!

63-metrowe oliwkowe wnętrze

Architekci z pracowni IdeabyMag zrealizowali jeden z projektów na warszawskim Mokotowie, gdzie mieli okazję sprostać wyzwaniu, jakie postawiło im mierzące 63 metry mieszkanie. Projektanci od samego początku założyli, że efektem pracy będzie schludne i harmonijne wnętrze. To właśnie dlatego, w trakcie wyboru kolorów ścian nie wahano się, aby zestawić biel z oliwką, bardzo często myloną z khaki. Kto zna się na oddziaływaniu kolorów na ludzką psychikę, ten na pewno zrozumie, dlaczego projektanci pozwolili tej barwie królować przede wszystkim w salonie i przedpokoju.

Biała kuchnia z białymi frontami w projekcie Idea by Mag
Biała kuchnia połączona z oliwkowym salonem w projekcie IdeabyMag

Oliwkowy przedpokój i salon otwarty na kuchnię

Przedpokój to pomieszczenie witające nas za każdym razem, gdy przekraczamy próg domu. W tej realizacji domowników gościć będzie właśnie oliwkowy odcień, mający za zadanie odprężyć ich już w progu. Aby uwidocznić tę barwę, wykorzystano sztuczny element roślinny, drzwi przypominające drewno, a także – dla podbicia efektu – płytki podłogowe w odcieniu bieli oraz jasnej i ciemnej zieleni. W tym przypadku uwagę zwracają wzorzyste płytki i ich zielone akcenty, ponieważ zestawienie oliwki i rozmaitej tonacji zielenią zawsze prezentuje się dobrze.

Oliwkowy przedpokój z brązowymi drzwiami w projekcie IdeabyMag
Oliwkowy przedpokój z brązowymi drzwiami

Wędrując długim korytarzem, na którego ścianach możemy dostrzec eleganckie elementy sztukaterii, trafiamy do serca domu – salonu – w którym również króluje biel połączona z oliwką. Nie są to jednak jedyne barwy wykorzystane w pomieszczeniu, ponieważ dostrzeżemy tu również brąz. Efekt wizualny przypomina więc styl nowoczesny, łączący ze sobą elegancję i nutę przyrodniczego tchnienia.

Oliwkowa ściana w salonie projektu IdeabyMag
Salon z oliwkową ścianą połączony z białą kuchnią w projekcie Idea by Mag

Sam salon nie przytłacza dodatkami. Znajdziemy tu stolik z widokiem na podwórze, kanapę i stolik kawowy oraz telewizor i kolejną ozdobę roślinną. Pomieszczenie jest jednak otwarte na kuchnię, która naturalnie wpisuje się w krajobraz salonu, choć utrzymana jest w duchu dominującej bieli, przełamanej gdzieniegdzie brązem. Występują tu również elementy złota, będące swoistego rodzaju ,,biżuterią” dla kuchennych mebli. Oba pomieszczenia zaopatrzono również w designerskie lampy, nadające wnętrzu jeszcze więcej oryginalności.

Biel i brąz w łazience

Niemniej interesująca jest również łazienka. W tym przypadku obserwujemy dominację bieli i brązu, wykorzystanego w postaci łazienkowych szafek lub płytek ściennych. Tak jak i w kuchni, wykorzystano tu złote elementy, aby urozmaicić pomieszczenie i nadać mu eleganckiego wydźwięku. Tym, co może urzec najbardziej, są jednak podświetlane półki i okrągłe lustro, a także lampy, przypominające swoim kształtem księżyce.

Brązowe płytki ceramiczne ułożone w jodełkę na ścianie w łazience
Brązowe płytki ceramiczne w łazience

Sztukateria we wnętrzu

Realizacja zawiera elementy sztukaterii w korytarzu i salonie, a także… w sypialni, gdzie króluje biel. Aby jednak nie było zbyt jasno, dodano tutaj także moc jasnych brązów w postaci podłogi i elementów pojemnej szafy połączonej z lustrem, biurkiem wzbogaconym o półki, a także paletę różnych kolorów, tkwiących w dodatkach. Tak jak i w poprzednich pomieszczeniach, tak i w tym projektanci nie zapomnieli o desiginerskich lampach i elementach roślinności.

Biała ściana w sypialni z brązowym łóżkiem
Biel w przytulnej sypialni

Gigantycznym plusem na mapie mieszkania są również wielkie okna znajdujące się w salonie. Dzięki swoim rozmiarom wpuszczają do środka mnóstwo światła oraz – przy lepszej pogodzie – promienie słońca, co wspaniale współgra z barwą brązu i oliwki. W upalne dni każdy z nas woli jednak schronić się przed słońcem, dlatego też salon zaopatrzony został w białe zasłony, stawiające kropkę na ,,i” w tym pomieszczeniu.


Projekt: Idea by Mag | ideabymag.com
Zdjęcia: Pion Poziom | pionpoziom.com

Zobacz również: Apartament Artystów | 68-metrowe wnętrze z motywem vintage

Przestronna sypialnia w bieli z dużym łóżkiem
Biała zabudowa meblowa w projekcie Idea by Mag
Jasny narożnik w salonie projektu Idea by Mag
Oliwkowa ściana w salonie
Biała ściana ze sztukaterią w salonie
Oliwkowe ściany w salonie
Biała kuchnia z białą wyspą w projekcie 63-metrowego oliwkowego wnętrza
Oliwkowa ściana przy toalerce
Biała wanna z parawanem nawannowym w projekcie Idea by Mag
Wanna z parawanem w łazience
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter