64-metrowe mieszkanie w Toruniu dla studentki

Wyjazd na studia i wyprowadzka od rodziców do pierwszego własnego mieszkania to nowy etap w życiu każdego młodego człowieka. Wiąże się on z nieskrępowaną możliwością wyrażania siebie oraz samodzielnego definiowania swojego miejsca do życia. Studentce z Torunia towarzyszyli w tym procesie projektanci z pracowni Smart Design Wnętrza – Sara Tokarczyk i Wojciech Poziomka. W ten sposób powstał “studencki kwadrat”, czyli 64-metrowe mieszkanie w stylu eklektycznym. Tę wyjątkową aranżację nasyconą młodzieńczą energią sfotografowało The Cute Story Photography.

Studencki kwadrat – mieszkanie na nowy etap życia

Projekt toruńskiego mieszkania został stworzony z myślą o młodej dziewczynie, która rozpoczęła studia w dziedzinie biotechnologii. Głównym założeniem było zaprojektowanie funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni, której charakter będzie oddawał zainteresowania i osobowość właścicielki. Ważne było także zapewnienie dziewczynie zarówno miejsca do nauki, jak i do spotkań z przyjaciółmi. Aby umilić długie wieczory pełne rozmów, architekci zaproponowali między innymi biokominek, który tworzy przyjemny nastrój, a przy tym daje dużo ciepła.

64-metrowe mieszkanie w Toruniu dla studentki - projekt Smart Design Wnętrza - foto The Cute Story Photography
Projekt mieszkania został stworzony z myślą o młodej studentce

Architekci podkreślają, że kluczowe w pracy nad tym wnętrzem było zrozumienie, w jakim momencie życia znajduje się właścicielka. “Młodość to energia, która pozwala na podejmowanie odważniejszych decyzji, dzięki czemu także my mogliśmy spojrzeć na projekt z otwartą głową. Dla nas była to szansa na stworzenie czegoś świeżego, niekonwencjonalnego i nieobarczonego przywiązaniem inwestorów do tego, co jest im znane” – zaznacza Sara Tokarczyk. Ta swoboda w działaniu zaowocowała ciekawą aranżacją z nutką eklektyzmu.

64-metrowe mieszkanie w Toruniu w ciepłej, naturalnej aranżacji

64-metrowe mieszkanie w nowej inwestycji znajduje się niedaleko toruńskiej starówki. Gęsta zabudowa otaczająca budynek oraz ulokowanie mieszkania na pierwszym piętrze sprawiają, że do wnętrza dostaje się niewiele słonecznego światła. Z tego względu architekci zaproponowali odpowiednią gamę barw, która rozjaśniła przestrzeń. Jej podstawą stały się beże, biel i jasne odcienie drewna, a całość uzupełniły żółte, musztardowe, rude i zielone akcenty. W części jadalnianej pojawiła się także klonowa okładzina ścienna i sufitowa, która dodatkowo ociepliła wnętrza.

Obrazy na ścianie we wnętrzu eklektycznego mieszkania w tORUNIU
W aranżacji mieszkania ważną rolę odegrała miłość dziewczyny do malarstwa

W tym ponadczasowym zestawie nie mogło zabraknąć także klasycznej, kontrastującej czerni w formie dodatków. Ciemny, wyrazisty kolor został również wykorzystany w kuchennej zabudowie i powrócił w postaci wygodnej kanapy oraz grzejnika nadając wnętrzom drapieżności. 64-metrowe mieszkanie zostało nasycone ciekawymi fakturami oraz materiałami takimi jak drewno, rattan i beton architektoniczny. Wykorzystane w aranżacji meble zostały specjalnie zaprojektowane przez pracownię Smart Design Wnętrza.

Wyraz osobowości młodej inwestorki

Duet architektów poszukiwał głównym inspiracji w osobowości właścicielki i jej zainteresowaniach, które nie ograniczają się jedynie do nauk przyrodniczych. W aranżacji mieszkania dla studentki ważną rolę odegrała miłość dziewczyny do malarstwa, dlatego na ścianach nie mogło zabraknąć prac jej ulubieńców – Rene Magritte i Edwarda Hoppera. Oprócz reprodukcji obrazów lokal ozdobiły wymalowania w kształtach figur geometrycznych, które stały się motywem przewodnim spajającym większość pomieszczeń.

Zbudowa
We wnętrzu królują też kształty figur geometrycznych

Projekt “studencki kwadrat” wyróżnia także dbałość o najmniejsze detale i wykończenie wnętrz. Do ciekawych elementów dopełniających geometryczne kompozycje należą między innymi lampy, które bez wątpienia przyciągają wzrok i indywidualizują każdą ze stref. Połączenia form, barw i materiałów sprawiły, że mieszkanie w Toruniu zostało nasycone młodzieńczą energią, wyrazistością i ciepłem. Otwarte głowy i wzajemne zaufanie inwestorki i architektów zaowocowały ciekawą aranżacją, w której studentka rozpocznie nowy etap w życiu.


Projekt: Smart Design Wnętrza | smart-design.com.pl
Zdjęcia: The Cute Story Photography

Zobacz również: 26-metrowe mieszkanie studenta projektu KODO | 29-metrowe mieszkanie od Pracowni Vzorovo

Czarny grzejnik w eklektyczny mieszkaniu w Toruniu
Wnętrze eklektycznego mieszkania w Toruniu
64-metrowe mieszkanie w Toruniu dla studentki - projekt Smart Design Wnętrza - foto The Cute Story Photography
64-metrowe mieszkanie w Toruniu dla studentki - projekt Smart Design Wnętrza - foto The Cute Story Photography
Regał we wnętrzu Toruńskiego mieszkania
Zabudowa meblowa w kuchni
Biało-czarna kuchnia
Czarne fronty w kuchni
Jasna łazienka z prysznicem w toruńskim mieszkaniu
Jasna łazienka w toruńskim mieszkaniu
Zabudowa meblowa w kolorze butelkowej zieleni w toruńskim mieszkaniu
Sypialnia z dużym łóżkiem we wnętrzu mieszkania dla studentki
Jasne drewno we wnętrzu toruńskiego mieszkania
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter